Jak oszczędzać na ogrzewaniu? Pierwsze 4 sposoby na niższe rachunki za ciepło w Twoim domu!

Ile kosztuje ogrzewanie powierzchni mieszkaniowej o powierzchni 25 – 30 metrów kwadratowych? Około 200 złotych miesięcznie! A sezon grzewczy w Polsce trwa nawet 8 miesięcy w roku! Nieruchomość, w której mieszkasz, ma znacznie większą powierzchnię? Ponad 100 m2? To oznacza, że Twoje rachunki za ciepło, mogą być jeszcze wyższe! Pracownia badawcza 4P Research MIX wskazała na to, że ogrzanie „statystycznego” mieszkania w bloku, kosztuje 3500 złotych (prawie 300 złotych przez jeden miesiąc grzewczy!). Czy Polacy wiedzą: W jaki sposób obniżyć wysokość opłat za dostarczenie ciepła do ich domów?

„Częściowo”! Z sondażu przeprowadzonego na zlecenie GPEC wynika, iż :

  • 25% z Nas uważa, że „nieskończone” wietrzenie mieszkania, pozostaje bez wpływu, na wysokość Naszych rachunków za ogrzewanie! Jak oszczędzić na ogrzewaniu
  • 14% procent, iż „zachowywanie niezmiennej” temperatury we wszystkich pomieszczeniach, tylko w nieznaczny sposób redukuje wysokość „płatności” za ogrzanie Naszego mieszkania!
  • A prawie 10% Polaków w ogóle nie wie, o tym że : Mieszkańcy budynków z dodatkowo ocieploną elewacją potrzebują „nie delikatnie, ale znacznie” mniej „uzupełniającego” ciepła!

„Twój dach nad głową” ogrzewa : Węgiel? Gaz? Energia elektryczna? Czy olej opałowy? „Z pewnością domyślasz się, że” : Nasze możliwości oddziaływania na ceny wyżej wymienionych źródeł ciepła są bardzo znikome! Dlatego też? Dlatego też w poniższym poradniku przedstawimy 4 sposoby na „wysokoprocentowe” oszczędności ogrzewania w Twoim gospodarstwie domowym! Niezależnie od? Niezależnie od „techniki doręczenia ciepła” do Twojego domu!

  1. Uszczelnij wszystkie okna i drzwi!

Każda „para” okien i każda „para” drzwi w Twoich własnych czterech kątach jest szczelna? Zastąp wszystkie „przepuszczalne” uszczelki na „nieprzepuszczalne”! Niezbędnych wymian „u siebie” dokonaj „obowiązkowo” przez nadejściem zimy! Dlatego, że? Dlatego, że żadna mocowaniu żadnej uszczelki, ani na drzwiach ani na oknach, nie może towarzyszyć? Nie może towarzyszyć minusowa temperatura!

  1. Odsłoń każdy grzejnik!

Wszystkie kaloryfery w Twoim domu są „przysłonięte” : firanami, zasłonami, meblami albo osłonkami? Oto wyniki Twoich działań : Skuteczność Twoich grzejników obniża się o 1/5%! „Przybudowałeś” do swoich kaloryferów suszarkę na ubrania, suszarkę na ręczniki lub suszarkę na bieliznę? W rezultacie : Ponownie zmniejszyłeś wydajność swoich grzejników! Warto wiedzieć o tym, że : Wyłącznie niezasłonięte kaloryfery zapewnią Nam, dotarcie ciepła do każdego zakątka w Naszym domu! Ile kaloryferów ma Twój dach nad głową? Każdy grzejnik, który ogrzewa Twój dom musisz : „Systematycznie pozbawiać kurzu i nadmiaru powietrza”! Inaczej „przepuszczalność” kaloryferów zostanie obniżona!

  1. Wywab śnieg z Twojego dachu”!

Na dachu Twojego domu leży cienka czy gruba warstwa śniegu? Usuń ją (niezależnie od grubości!) i wpuść naturalne ciepło „do środka”!

  1. Unormuj” temperaturę w Twoim domu!

Pracujesz od poniedziałku do piątku, od godziny 8 do godziny 16? Twoja żona również jest aktywna zawodowo przez 5 dni w tygodniu, ale pracę rozpoczyna 2 godziny później? I pracuje do godziny 18? Nie codziennie, „pomiń” weekendy, przez 6 godzin dziennie, zmniejsz temperaturę w Waszym domu o…? Ile stopni powinno być w pomieszczeniu, w którym „Nas nie ma”? Od 14 do 16! „A gdy jesteśmy”? Kuchnia 18 stopni, pokój dzienny między 19 a 20 stopni, łazienka 22 stopnie, sypialnia 16 – 18 stopni! Natomiast temperatura w Naszym garażu nie powinna być niższa, niż 15 stopni Celsjusza!

Twoje rachunki za ogrzewanie „Naszych czterech kątów” są wyjątkowo wysokie? Poziom rachunków opadnie o blisko 10%, jeśli…? Jeśli Nasze „rozgrzane” kaloryfery skręcimy o zaledwie 1 stopień!

W przyszły weekend wyjeżdżacie z mężem „na wakacje w środku zimy”? Pamiętaj o tym, aby : Zredukować wysokość temperatury w całym Waszym domu o mniej więcej 3 stopnie!

Dlaczego temperatura w „Naszych czterech ścianach” nie powinna być zbyt niska? Ponieważ może pojawić się na nich wilgoć! Ani zbyt wysoka? Dlatego, że „przegrzane” pomieszczenia „prowadzą do” : wysuszenia śluzówek oczu, nosa, jamy ustnej, kaszlu, alergii oraz do nadmiernej senności, nie tylko w ciągu nocy, ale także za dnia!

Wprowadź w życie wszystkie powyższe zasady, a Twój następny rachunek za ogrzewanie, będzie mniejszy, nawet o 40 procent!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *