Euro Providus

Euro Providus jest profesjonalną firmą pożyczkową, która między innymi uczestniczy w programie Krajowego Rejestru Długów (KRD) – „Rzetelna Firma”. W tym roku firma zdobyła również kolejne osiągnięcie – godło „Solidny Pracodawca Roku”.

Pożyczki oferowane przez Euro Providus

  • Pożyczki proponowane są w kwotach od 300 do 5 000 zł.
  • Wniosek rozpatrywany jest w ciągu 24 godzin z zastrzeżeniem, że w niektórych przypadkach, czas ten może się wydłużyć.
  • Spłata pożyczki następuje w 28, 43 lub 57-tygodniowych terminach, co tydzień jedna rata

Firma udziela pożyczek z wizytą w domu klienta. Warunki umowy omawiane są bezpośrednio z konsultantem firmy.

Gdzie znajdziemy Euro Providus?

Placówki firmy znajdują się między innymi w: Częstochowie, Zawierciu, Wałbrzychu, Opolu, Chrzanowie, Kaliszu, Kłodzku, Krotoszynie, Skawinie, Piotrkowie oraz również w Bratysławie na Słowacji i Kanas na Litwie.

Powzięcie pożyczki możliwe jest tylko w wyżej wymienionych miastach, ew. ich okolicach. Związane jest to z polityką firmy odnoszącą się do udzielania pożyczek jedynie za pośrednictwem przedstawiciela odwiedzającego klienta w jego własnym domu.

kobieta wskazuje na informacje na dokumencie
Euro Providus oferuje pożyczki podobne do Providenta. Pamiętaj, że obsługa domowa wiąże się z dużymi kosztami!

Czy warto zaciągnąć pożyczkę?

Pożyczki udzielane są bez sprawdzania klientów w bazach dłużników. Firma proponuje rozwiązania szybkie, zarówno w kwestii rozpatrywania wniosków, jak i wypłacania i udzielania samych pożyczek.

Euro Providus o swojej działalności:

„Spółka Euro Providus jest świadoma, iż w życiu każdego klienta może zdarzyć się coś nieoczekiwanego, dlatego też staramy się aby nasze produkty docierały do naszych klientów jak najszybciej.”

Niestety, firma nie podaje żadnych informacji nt. kosztów pożyczki, ani rzeczywistych, ani tylko podglądowych. Brak jest popularnego kalkulatora pożyczkowego oraz przede wszystkim wymaganych dokumentów: regulaminu pożyczek i wzoru przykładowej umowy.

Biorąc pod uwagę to, że działalność firmy porównywana jest do działalności Providenta, Optima Pożyczki czy Bocian Pożyczki, założyć można, że koszty pożyczki również plasują się w podobnych granicach. Pożyczki z obsługą domową nie cieszą się dużym poparciem społecznym, ale za to są wciąż popularne, szczególnie u osób zadłużonych i posiadających negatywną historię kredytową w BIK. Niestety są także dość drogie. Przykładowo, w firmie Provident, za pożyczkę w kwocie 1 000 zł na okres 30 tygodni zapłacimy 710,31 zł. Podobnie w firmie Bocian Pożyczki, za pożyczkę o tej samej kwocie na okres 25 tygodni będziemy musieli zapłacić dokładnie 761,75 zł.

Obsługa domowa w tego typu pożyczkach jest największym kosztem ponoszonym przez klienta. Podobną ofertę może proponować właśnie Euro Providus.

Ostatecznie firma nie wydaje się godna polecenia. Szczególnie ze względu na ukrywanie kosztów pożyczek oraz nieumieszczenie na swojej stronie żadnego regulaminu pożyczek, ani przykładowych kosztów i umów. Opinie byłych klientów są mieszane, dążąc raczej do sumarycznej oceny negatywnej.

Jak skontaktować się z pracownikiem firmy?

Dla klientów dostępna jest jedna ogólna infolinia. Pozostałe numery telefonów i kontakt do poszczególnych biur obsługi klienta znajduje się na odpowiedniej zakładce strony internetowej firmy.

  • Infolinia: 660-111-444
  • Pełny kontakt do poszczególnych przedstawicieli: http://europrovidus.com.pl/main/index.php/contact-us

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *