Jak wybrać kredyt gotówkowy?

To pewne – ilość udzielanych kredytów gotówkowych przez banki wzrasta – w drugim kwartale 2013 roku zadłużenie Polaków wzrosło o 2 miliardy i 400 tysięcy złotych – zestawmy ów wyniki z wynikami z poprzedniego roku – dokładnie rok wcześniej Nasze zadłużenie obniżyło się o 800 tysięcy złotych. Na początku 2012 roku 25% konsumentów (Jesteś wiernym konsumentem produktów kredytowych?) uważało, iż kredyt gotówka to bardzo dobre wyjście dla każdej osoby, która w danym momencie odczuwa brak gotówki lub której celem się uniknięcie jednorazowej konsumpcji nie małej kwoty pieniędzy – Dziś ów pogląd podziela już tylko co piąty konsument. 44% uważa, że wniosek o kredyt gotówkowy powinniśmy złożyć tylko w skrajnej sytuacji (Wnioskujesz o kredyt ponieważ zepsuła Ci się pralka? Czy dlatego, że nie Jak wybrać kredyt gotówkowy wyobrażasz sobie tego, iż Twój najlepszy przyjaciel może mieć lepszy od Ciebie telefon komórkowy?). 1/4 z Nas nie ma najmniejszych wątpliwości – zaciąganie kredytu gotówkowego to zbyt duże ryzyko (Nie ośmielisz się uzupełnić wniosku o kredyt ponieważ obawiasz się utraty pracy? Staw czoła swoim lękom. I porozmawiaj z pracodawcą. Zapytaj wprost o stabilność swojego etatu.). Na propozycje (nisko czy wysoko oprocentowanego kredytu) z nowym kredytodawcą przystąpiłeś ponieważ : ufasz marce (tak jak 35% Polaków), zaproponowano Ci niewysoką ratę (29 procent), atrakcyjne oprocentowanie (23%), nieskomplikowaną procedurę kredytową (23 procent), szybką wypłatę(20 procent), dopasowaną do Twoich potrzeb (indywidualną) ofertę.

Sprawdź, czy wybrany przez Ciebie bank oczekują zabezpieczenia (np. w postaci weksla in blanco) lub poręczyciela (żyranta). Prywatne śledztwo Naszych ekspertów wskazuje na to, że zdecydowana większość bank pożyczy Nam pieniądze bez żadnych zabezpieczeń (nawet 250 tysięcy złotych).

Zobacz, ile czasu potrwa rozpatrywanie Twojego wniosku kredytowego? Jeden dzień? Dwa dni? Czy kilkanaście minut? (Warto wspomnieć o tym, że niegdyś badanie wniosków nie trwało krócej anliżeli tydzień). Myślisz o tym, aby zawnioskować o kredyt nie w banku a w sklepie? Odpowiedź (pozytywną bądź negatywną) uzyskasz już po kilku minutach. Nie zapominaj jednak o tym, iż : Szybki kredyt = drogi kredyt. Gdyż błyskawiczna analiza wniosku związana jest z podwyższonym ryzykiem (dla kredytodawcy ze strony kredytobiorcy) – w związku z czym każdy kredytodawca wynagradza sobie ewentualne straty wyższym oprocentowaniem. Nasza rada : Omijaj kredyty w centrach handlowych.

Weź kredyt gotówkowy w banku – Wcześniej sprawdź ofertę nie jednego kredytodawcy. Spójrz na całkowity kredytu w kilku bankach. Pamiętaj o tym, że : Wszystkie banki – każdy kredytodawca i każdy pożyczkodawca ma obowiązek poinformować Nas (wstępnie zainteresowanych) o wszystkich kosztach (zobowiązania kredytowego). Co to jest całkowity koszt kredyty? To wszystkie koszty powiązane z kredytem : a więc oprocentowanie, prowizje oraz ubezpieczenie kredytu.

Zwabiło Cię niskie oprocentowanie? Przed podpisaniem umowy kredytowej zapytaj o : zabezpieczenie, zastaw, ubezpieczenie (Czy 1 z 3, 2 z 3, 3 z 3 są wymagane?)

  • prowizję, jaką pobierze bank za przyznanie kredytu,
  • koszt przewalutowania
  • opłata za przedłużenie okresu kredytowania
  • koszt ubezpieczenia

Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowanie (Zobacz, ile kosztuje kredyt gotówkowy 20 000 złotych w banku numer 1,2, 3…10).

Czy to prawda, że najtańszy kredyt czeka na Nas w banku, w którym prowadzony jest Nasz ROR (Rachunek Oszczędnościowo – Rozliczeniowy)? Nieprawda.

Jesteś pewien, że Twoja historia kredytowa jest dobra? Przez ostatnie 5 lat (60 miesięcy) nie spóźniłeś się z płatnością żadnej raty? Nie zapominaj o tym, że : Banki sprawdzają Naszą przeszłość kredytową w BIK (Biurze Informacji Kredytowej).

RRSO kredytów gotówkowych różni się (najniższa to około 12 – 12 punktów procentowych ). Uzależnione od : wybranej przez Nas kwoty i czasu na spłatę zobowiązania oraz Naszego dochodu – Czy Twój dochód jest stały? Pożądane przez banki źródło dochodu to : umowa o pracę, umowa zlecenie, umowa o dzieło, emerytura, renta oraz prowadzona przez Nas działalność gospodarcza lub rolnicza. Zapamiętaj : Im krótszy okres kredytowania, tym niższe koszty i wyższa rata kredytu.

Czy Twój kredytodawca zrzekł się prowizji? Pod warunkiem, że założysz konto w danym banku lub przystąpisz do dodatkowego ubezpieczenia?

(Każdorazowo) Przed złożeniem wniosku o kredyt gotówkowy skorzystaj z pomocy porównywarki kredytowej, kalkulatora oraz doradców kredytowych. Wybierz kredyt nie tylko z najniższą ratą, ale także z najniższym RRSO.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *