Karta debetowa

Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że życie lubi nas zaskakiwać. Szczególnie, jeśli chodzi o nieplanowane wydatki. Bywa, że bardzo często ciężko jest nam je ponieść, gdyż nie zawsze dysponuje się odpowiednią kwotą oszczędności. Właśnie z tego powodu nie trzeba bać się korzystania z nowoczesnych udogodnień, jakimi są na przykład pożyczki, zwykle udzielane na preferencyjnych warunkach. Świetnym wyjściem z podbramkowej sytuacji może być również karta debetowa. Czym ona właściwie jest?

Można ją porównać do zwyczajnej karty płatniczej, którą obsługuje się rachunek bankowy danej osoby. W momencie płacenia kartą debetową, właśnie to konto, z którym jest ona powiązana, zostaje obciążone kwotą, na jaką opiewa dana transakcja. Jedynym ograniczeniem dla takiej karty jest ilość środków, jakie posiada się na swoim koncie. Często banki wiążą konto z debetem, jego wielkość jest uzależniona w dużej mierze od rodzaju posiadanego rachunku oraz możliwości finansowych klienta. Debet to dodatkowe pieniądze, jakie znajdują się na koncie. Można je “pożyczyć” z banku, rzecz jasna pod warunkiem późniejszej spłaty. Używając kart debetowych najczęściej zwraca się uwagę na wygodę tego rodzaju płatności. Wiele banków jednak ma dla swoich klientów szczególne oferty, na przykład zwrotu pewnego procentu płaconej kwoty, jeśli należność uiści się właśnie za pomocą karty debetowej. W ten sposób korzysta zarówno bank, jak również i konsument.

Nie ma już chyba dzisiaj osoby, jaka nie posługiwałaby się kartą debetową. Jest ona nierozerwalnie skorelowana z każdym kontem bankowym i daje naprawdę bardzo dużą wygodę użytkowania.

2 komentarze

  1. Karta debetowa wydaje się obecnie przedmiotem obowiązkowym. Przede wszystkim można nią płacić w większości sklepów. Za taką płatność nie jest pobierana żadna opłata. Zamiast wyciągać gotówkę z portfela, pobierane są pieniądze bezpośrednio z konta bankowego. Jest to bez wątpienia niezwykle wygodne, ponieważ nie trzeba nosić przy sobie dużej ilości gotówki. Można nią płacić wszędzie tam, gdzie jest taka możliwość, np. w sklepach czy restauracjach. Inną formą pozyskania pieniędzy z karty bankowej jest wypłacenie ich bezpośrednio w bankomacie.

  2. Trzeba jednak pamiętać, że są banki, które wydają karty debetowe w oparciu o pewne limity, np. miesięczne bądź tygodniowe. W takich sytuacjach posiadając taką kartę możesz dokonywać transakcji do wysokości przyznanego limitu bez względu na stan rachunku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *