Kredyt gotówkowy a ubezpieczenie kredytu

Niemal każdy bank w ramach kredytu gotówkowego oferuje wykupienie dodatkowego ubezpieczenia. Można ubezpieczyć się od wielu czynników – utraty pracy, problemów zdrowotnych, a także śmierci. Choć zwiększa to koszt kredytu to warto się nad tym poważnie zastanowić.

Czy ubezpieczenie jest wymagane?

W większości przypadków to od kredytobiorcy zależy czy chce on wykupić dodatkowe ubezpieczenie czy też nie. W niektórych przypadkach może to decydować o tym, czy klient otrzyma pożyczkę czy nie. Osoby posiadające niską zdolność kredytową, krótki staż pracy czy słabą umowę pracowniczą mogą mieć problem z uzyskaniem kredytu. Wykupienie dodatkowego ubezpieczenia zabezpiecza bank przed sytuacją, w której klient mógłby stracić zdolność finansową. Ochrona obejmuje również osoby zaciągające kredyt. W przypadku ciężkiej choroby czy wypadku możemy utracić pracę, a co za tym idzie – nie będziemy zdolni do spłaty raty kapitałowo-odsetkowej. Skutkiem tego jest popadnięcie w jeszcze większe długi. W takim przypadku to ubezpieczyciel zobowiązany jest do spłaty zadłużenia. Sytuacja wygląda identycznie w przypadku śmierci klienta. Jego dług nie przejdzie na jego rodzinę, tylko na firmę ubezpieczeniową. Utrata bliskiej osoby jest okrutnym przeżyciem, dlatego nie warto dodatkowo obarczać bliskich swoim zadłużeniem.

Podsumowując – ubezpieczenie rzadko jest wymagane, jednakże jest to opcja, nad którą warto się poważnie zastanowić. Pomimo zwiększenia ogólnego kosztu kredytu zabezpieczamy siebie oraz bliskich przed sytuacjami kryzysowymi.

uśmiechnięci ludzie na spotkaniu
Czy warto ubezpieczać kredyty gotówkowe?

Jakie ubezpieczenie wybrać?

Rodzajów ubezpieczeń jest kilka i warto wspomnieć o nich wszystkich. Każde z nich zabezpiecza nas przed różnymi sytuacjami. Zaciągając kredyt na wiele lat nie jesteśmy w stanie przewidzieć tego, co wydarzy się w naszym życiu. Pod uwagę należy wziąć wszystkie możliwe sytuacje – nawet śmierć. Brzmi to strasznie, ale zobowiązując się na tak długi okres trzeba wziąć to pod uwagę.

Ubezpieczenie od utraty pracy

Z wielu powodów możemy stracić swoje zatrudnienie. Przykładem może być ciężka choroba. W jej wyniku nie jesteśmy zdolni do wykonywania swojej pracy, przez co zostajemy zwolnieni. Wynikiem tego jest brak zdolności do spłaty rat kredytu. W takiej sytuacji łatwo jest wpaść w długi. Wykupując ubezpieczenie od utraty pracy gwarantujemy sobie spokój oraz czas na znalezienie nowego zatrudnienia, które pozwoli nam na spłatę kredytu.

Ubezpieczenie od śmierci

Mało kto myśli o tak tragicznej sytuacji, jaką jest śmierć. Niestety o tym również należy pomyśleć biorąc kredyt. Nikt z nas nie chce w takiej chwili obciążać swoich bliskich, dlatego ubezpieczenie od śmierci jest tak bardzo polecane. W przypadku zgonu kredytobiorcy zadłużenie przechodzi na firmę ubezpieczeniową. Rodzina po naszej śmierci nie będzie musiała przejmować się naszym długiem względem banku.

Ile kosztuje ubezpieczenie kredytu gotówkowego?

Wysokość stawki ubezpieczeniowej uzależniona jest od kwoty kredytu oraz okresu kredytowego. Jeszcze przed podpisaniem umowy z bankiem należy dokładnie zapoznać się z ofertą (sprawdź porównanie kredytów gotówkowych – https://direct.money.pl/kredytygotowkowe/).

Czy warto wykupić ubezpieczenie?

Podsumowując cały temat – tak, warto kupić dodatkowe ubezpieczenie, które ochroni nas przed nieszczęśliwymi wypadkami. Dzięki temu nasi bliscy oraz my będziemy spać spokojnie nie martwiąc się o kredyt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *