Konta osobiste to czasami okazja do zyskania sporych pieniędzy dzięki różnym promocjom. Które oferty banków obecnie są najbardziej atrakcyjne pod tym względem?
Ile można zarobić na koncie?
Chociaż korzystanie z konta bankowego w wielu wypadkach nie jest darmowe, są na rynku oferty które pozwalają nawet nieco zyskać. Niestety są to przeważnie promocje ograniczone w czasie (np. funkcjonujące przez 12 miesięcy od otwarcia konta), jednak można dzięki nim zyskać nawet kilkaset złotych.
Jakiego rodzaju premie można zyskać? Są to najczęściej:
- oprocentowanie środków;
- jednorazowe bonusy za otwarcie konta / płatność BLIK;
- zwroty na konto określonego procenta płatności kartą;
Ten pierwszy rodzaj promocji jest na kontach ROR rzadkością, jeśli komuś zależy na tym aspekcie, z pewnością zainteresuje go oferta Raiffeisena. Proponowane przez ten bank “konto wymarzone” jest oprocentowane – powyżej 10 000 złotych 1,5% (do 3000 zł: 0,375%; od 3000 do 10 000 zł: 1,125%).
Z drugiego wariantu można było skorzystać przykładowo w marcu w PKO banku Polskim. Za otwarcie konta i płatność BLIK na co najmniej 100 złotych, klient otrzymuje 100 złotych premii. Co prawda ta promocja właśnie się skończyła, ale z pewnością będą kolejne edycje – można szukać także podobnych akcji w innych bankach.
Trzeci typ jest promocją moneyback, polegającą na nagradzaniu za aktywność – im więcej wydajesz, tym większy bonus dostaniesz. Obecnie bardzo popularna w mediach jest reklama ekonta w mBanku, dzięki której można zyskać aż 500 złotych w ciągu pierwszego roku. Na konto wraca 2% wartości płatności dokonanych kartą lub 4% w przypadku płatności mobilnych BLIK.
Przy korzystaniu z różnych promocji warto zwrócić uwagę na szczegółowe warunki. Może się bowiem okazać, iż uczestnikami mogą być np. osoby otrzymujący określony, minimalny, miesięczny wpływ na konto.
Sprawdź także opłaty
Nawet najlepsze promocje czasem nie są w stanie zrekompensować wysokiego poziomu opłat za dane konto. Bank prowadzi wówczas takie akcje aby za wszelką cenę pozyskać nowego klienta, licząc że nie przeniesie się szybko do innego banku i będzie płacił różne prowizje. Pomocne przy analizie podstawowych opłat jest porównanie kont osobistych na kontomania.pl – można tam znaleźć oferty kilkunastu banków i przeczytać szczegółową recenzję danej oferty.