Pożyczka przez Internet – gdzie najszybciej po pieniądze?

Szybką pożyczkę przez internet możemy otrzymać na różne sposoby i w różnych instytucjach. Gdzie mamy największą szanse, że pieniądze trafią na nasze konto szybko i bez problemów? Przyjrzyjmy się możliwościom.

Pożyczka przez Internet z banku

Jeżeli mamy założone konto w banku, który udziela także pożyczek przez Internet, sprawa jest względnie prosta – wystarczy wypełnić wniosek i czekać na jego akceptację. Jeżeli regularnie korzystamy z konta, bank może w bardzo prosty sposób zweryfikować naszą zdolność kredytową i szybko podjąć decyzję o tym, czy udzieli nam wsparcia, czy też nie. Niestety w praktyce mało który z dużych banków sprawnie obsługuje drobne pożyczki. Nawet najmniejsze kwoty muszą przejść standardowe procedury, dlatego większość pożyczek bankowych, trudno nazwać „szybkimi”.

Szybka pożyczka przez Internet od firmy pożyczkowej

Na polskim rynku finansowym działa bardzo wiele firm pozabankowych specjalizujących się w szybkich pożyczkach przez Internet. Pieniądze otrzymamy tam szybko i bez zbędnych formalności, ale wiele osób zadaje sobie pytanie, czy to bezpieczne i zastanawia się, ile może kosztować taka usługa.

na pieniądzach leży kompas
Pamiętaj, że każdą pożyczkę trzeba spłacić.

Na szczęście w dzisiejszych czasach branie pożyczki online jest całkowicie bezpieczne. Pożyczkodawcy są ustawowo  zobowiązani do przestrzegania określonych limitów  i przedstawienia całkowitego kosztu pożyczki – jego wartość, podobnie jak RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) powinny być dobrze widoczne na stronie, np. tak jak tutaj – szybka pożyczka przez Internet opatrzona jest kalkulatorem, który w łatwy sposób przelicza i od razu podaje nam całkowity koszt zobowiązania.

Każdą pożyczkę trzeba oczywiście spłacić, ale czasy niespodziewanych opłat, kruczków w umowach i rolowania pożyczek, odeszły do lamusa wraz z wejściem w życie ustawy antylichwiarskiej.

Szybka pożyczka przez Internet w firmie pożyczkowej to dziś najszybszy, choć nie najtańszy sposób na błyskawiczny zastrzyk gotówki. Gdzie mamy szansę na tańsze zobowiązanie?

Pieniądze na konto z pożyczki społecznościowej

Choć niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, pożyczki społecznościowe funkcjonują na polskim rynku już od kilku lat. Szybka pożyczka przez Internet udzielana w obrębie zaufanej społeczności ma szansę być tą najtańszą, choć rzeczywistości wszystko zależy od tego, jakie warunki przedstawimy i jak zareagują na nie potencjalni inwestorzy. Wnioskując o pożyczkę społecznościową musimy pamiętać o tym, by udzielać rzeczowych i prawdziwych informacji na temat swojej sytuacji finansowej. Należy liczyć się z tym, że znalezienie inwestorów może chwilę potrwać, ale jeżeli bardziej niż na czasie, zależy nam na niskim koszcie zobowiązania, to szybka pożyczka społecznościowa ma szansę zaspokoić nasze potrzeby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *