Sekreta – pożyczki społecznościowe

Sekrata.pl jest jeszcze jednym z niewielu portali pożyczek społecznościowych w Polsce. Rynek ten wciąż rośnie, ale obecnie jednymi z najbardziej liczących się graczy jest właśnie Sekrata oraz portal Kokos.pl. Firma została założona w 2011 roku i od tego czasu zdążyła zbudować rzetelną i profesjonalną markę pożyczek P2P.

Na czym polegają pożyczki społecznościowe?

napis: social lending
Pożyczki społecznościowe nie zdobyły dużej popularności, jednak naszym zdaniem Sekreta to bardzo ciekawy portal i warto go przetestować.

Pożyczki społecznościowe na zasadzie P2P wywodzą się z Wielkiej Brytanii. Jednak również w Polsce zdobywają coraz większą popularność. Ich założeniem jest łączenie chętnych pożyczkobiorców i inwestorów wśród „zwykłych” ludzi. Osoby, które chcą wnioskować o pożyczkę wybierają jej kwotę i okres spłaty, a następnie umieszczają swoją aukcję na łamach serwisu. Inwestorzy przeszukują aukcje przeglądając dostępne oferty, następnie wybierają te, które ich zainteresują. Wybierają kwotę, którą chcą przekazać w ramach danej oferty. Nie muszą od razu finansować całej pożyczki, mogą to zrobić tylko w 25% czy 50%. Pożyczkobiorca zostaje poinformowany, gdy na jego aukcji zostanie zebrana pełna suma. W tym momencie pieniądze przesyłane są na jego osobiste konto bankowe.

Jak zacząć?

Jedynym wymaganiem jest rejestracja w serwisie, gdzie wybieramy swoją rolę – pożyczkobiorcy lub inwestora.

 1. Rejestracji dokonujemy pod adresem: https://www.sekrata.pl/user/rejestracja.html
 2. Następnie wypełniamy profil użytkownika uzupełniając go o wszystkie potrzebne dane osobowe
 3. Na konto Sekrata.pl przesyłamy opłatę weryfikacyjną, która potwierdzi podane przez nas wcześniej dane oraz numer konta bankowego
 4. W przedostatnim kroku możemy się dodatkowo zweryfikować: w bazach dłużników, w BIK, dokonać weryfikacji adresu danych osobowych (jest to szczególnie ważne, jeśli później będziemy chcieli wnioskować o pożyczkę)
 5. Ostatni krok to wybór tego, czy na portalu chcemy wnioskować o pożyczkę czy inwestować

Cechy charakterystyczne pożyczek Sekrata

 • Pożyczkobiorca sam wybiera kwotę i termin spłaty pożyczki (kwoty do i powyżej 50 000 zł, okres pożyczkowania nawet dłuższy niż 48 miesięcy)
 • Również wybór oprocentowania zależy od samego pożyczkobiorcy – od 1 do 16%
 • Teoretycznie wnioskować o pożyczkę mogą również osoby w KRD i BIK oraz z innymi zadłużeniami (w praktyce inwestorzy mogą nie zechcieć wesprzeć ich aukcji)
 • Serwis działa całą dobę 7 dni w tygodniu
 • Inwestorzy mogą inwestować już od 50 zł
 • Możliwy do osiągnięcia zysk w skali roku to 31% (dla inwestorów)
 • Szybkie wpłaty i wypłaty środków

Nasza opinia o portalu

Sekrata.pl jest serwisem w pełni bezpiecznym i sprawdzonym. Polecana wszystkim pożyczkobiorcom, którzy nie otrzymali pożyczki w innych firmach pożyczkowych lub za pośrednictwem banku. Również inwestorzy znajdują tutaj „coś dla siebie”. Szczególnie młodzi przedsiębiorcy powinni być zainteresowani ofertą, w której można zarobić do 31% w skali roku z minimalnymi inwestycjami w kwotach od 50 zł.
Każdy użytkownik serwisu oceniany jest w popularnym „ratingu” czyli systemie ocen użytkownika. W ten sposób łatwo sprawdzić osoby pod względem ich wypłacalności i spłacalności pożyczek.
Osoby z większym ratingiem będą posiadały więcej niebieskich gwiazdek przy swojej nazwie użytkownika.

Możliwe drogi kontaktu

Jedynym sposobem kontaktu z pracownikami Sekrata.pl jest wypełnienie formularza kontaktowego znajdującego się na stronie:

 • Formularz kontaktowy: https://www.sekrata.pl/kontakt.html
 • Facebook: https://www.facebook.com/sekratapl

Jako cel i temat wiadomości obrać można między innymi: pytania dotyczące serwisu, problem techniczny, weryfikację czy płatności. Pytania zadawać można również na oficjalnym profilu firmy na stronie Facebook.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *