Kredyt pozabankowy bez zaświadczeń o dochodach

Mężczyzna trzyma w dłoni banknoty 20 złotychKonsumenci, którzy mieli sposobność ubiegać się o kredyt w banku doskonale zdają sobie sprawę z tego, cała procedura wymaga mniejszych lub większych formalności. W zależności od rodzaju oferowanego produktu, klient winien dostarczyć dokumenty, które pozwolą na weryfikacje jego zdolności kredytowej. Są to najczęściej zaświadczenia o dochodach oraz umowa o pracę, dzieło lub inne formy potwierdzenia zatrudnienia. Banki szczególnie dbają o wizerunek instytucji wiarygodnej finansowo i nie zaproponują swych usług osobom, które nie spełniają narzuconych wymogów. Zbyt niska zdolność do spłaty zobowiązania jest najczęstszą przyczyną odrzucenia wniosku o kredyt. Bank ustala pewną skalę oceny kredytowej, wedle której prognozuje czy potencjalny klient będzie w stanie uregulować swój dług. Zaświadczenia o dochodach są często podstawą do określenia noty zdolności kredytowej.

Firmy pożyczkowe, choć nie podlegają ustawie Prawo bankowe, działając zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim również mają w obowiązku sprawdzić zdolność do spłaty pożyczki każdej osoby ubiegającej się o nią. Jednakże przez to, że wszelkie formalności można zrealizować online a pieniądze otrzymać od ręki, nie są wymagane zaświadczenia o dochodach.

Kredyt pozabankowy bez zaświadczeń o dochodach

Pozabankowe produkty są adresowane przede wszystkim do tych konsumentów, którzy mają trudności z uzyskanie zobowiązań finansowych w sektorze bankowym. Nie oznacza to, iż brak źródeł dochodów, nie będzie przeszkodą na aprobatę wniosku o pożyczkę. Osoby bezrobotne zwykle mają nikłe szanse by otrzymać upragnioną chwilówkę. Czasami dana firma może także zażądać wyciągu z konta bankowego z ostatnich miesięcy by potwierdzić, czy informacje odnośnie zatrudnienia podane w formularzu informacyjnym są w istocie prawdziwe.

Zaświadczenie a oświadczenie o dochodach

Zaświadczenie o dochodach jest dokumentem wydawanym przez pracodawcę, które prezentuje wysokość naszych zarobków, czas trwania umowy o pracę i obejmowane stanowisko. By je uzyskać należy się udać do działu kadr lub bezpośredniego przełożonego. Natomiast oświadczenie może przybierać różne formy. Najprostsza to samodzielnie sporządzone pismo, w którym pożyczkobiorca oświadcza jak wysokie są jego dochody i opisuje ich źródło. Ponadto jest to także wyciąg z konta bankowego, umowa o pracę lub dzieło, zeznanie roczne z US lub sam wniosek o pożyczkę. To ostatnie wykorzystują instytucje pozabankowe. Wypełniając online formularz rejestracyjny deklarujemy, ile wynosi nasz miesięczny dochód, co w zupełności wystarczy by aplikować o potrzebną gotówkę.