Amber Kredyt czyli nowy Daily Credit – czy zmieniło się coś oprócz nazwy?

Popularny wśród firm pozabankowych Amber Kredyt zmienił w 2013 roku swoją nazwę marki na Daily Credit. Stary adres oficjalniej strony www.amberkredyt.pl przenosi teraz na całkiem nową stronę marki Daily Credit – www.dailycredit.pl. Wszystkie opisy firmy Amber Kredyt na stronach i forach poświęconych finansom, pożyczkom i kredytom wynikają najpewniej z braku konsekwencji redaktorów i ich niedokładnego poinformowania. Obecnie więc w ogóle nie istnieje firma Amber Kredyt, a na jej miejsce pojawił się nowy gracz – Daily Credit należący jednak do tej samej spółki Daily Finance Sp. z o.o.. Jak zauważają internauci zmiana nazwy może wynikać z niechcianego łączenia marki z aferą Amber Gold, która mogłaby wpłynąć źle na postrzeganie wizerunku firmy, a w konsekwencji zmniejszyć liczbę klientów.

Pożyczki w Daily Credit (dawnym Amber Kredyt)

Aby pobrać pożyczkę w Daily Credit należy w pierwszym kroku dokonać rejestracji na stronie głównej firmy. Następnie jednorazowo należy dokonać opłaty rejestracyjnej oraz weryfikacyjnej w wysokości 1 zł ze swojego własnego konta bankowego. Przelew wykonany z konta współmałżonka, członka rodziny lub konta firmowego nie uprawnia do rejestracji w systemie Daily Credit. Również nieodpowiedni tytuł przelewu może skutkować odrzuceniem takiej prośby.

 • Wskazówka: tytuł przelewu generowany jest on-line podczas przekierowania do systemu płatności Homepay, przez który dokonywana jest opłata rekrutacyjna

W kolejnym, ostatnim kroku, należy przesłać pełną dokumentację historii rachunku bankowego z okresu ostatnich trzech miesięcy na adres:

 • dokumenty@dailycredit.pl

Wymagania wobec klienta

Aby pozytywnie przejść proces rejestracji i zostać klientem Daily Credit należy spełnić poniższe wymagania:

 1. Być w wieku pomiędzy 18 – 75 lat
 2. Posiadać aktywny numer telefonu komórkowego
 3. Posiadać własne osobiste konto bankowe
 4. Udokumentować swoje dochody
 5. Nie posiadać zadłużenia w Biurze Informacji Gospodarczej InfoMonitor
 6. Być obywatelem Polski

Do kogo kierowana jest oferta Daily Credit?

Oferta firmy pozabankowej Daily Credit kierowana jest przede wszystkim do osób ze stałym dochodem udokumentowanym odpowiednimi poświadczeniami. Nie jest to typowa pożyczka bez BIK więc niestety osoby figurujące w InfoMonitorze nie będą brane pod uwagę jako potencjalni klienci. Dodatkowo poprzez wymaganie przesłania pełnej historii konta bankowego z ostatnich trzech miesięcy – konto to musimy mieć zarejestrowane przynajmniej od tego czasu.

pusty portfel
Spore wymagania i wysokie oprocentowanie = Daily Credit

Niestety Daily Credit nie posiada więc dobrej oferty dla:

 • Dłużników
 • Bezrobotnych

Reprezentatywna pożyczka w obecnym Daily Credit

Maksymalna kwota pożyczki wynosi 1500 zł, dla nowych klientów jedynie 600 zł. Co ciekawe i nowe w ofertach firm pozabankowych maksymalny okres spłaty może wynieść aż 12 miesięcy.

Przykładowe, reprezentatywne cechy pożyczki w Daily Credit prezentują się następująco:

Całkowita kwota pożyczki:1500 PLN
Czas pożyczkowania:30 dni
Prowizja:460 PLN
Kwota spłaty pożyczki:1960 PLN
RRSO:2490.231 %
Całkowita kwota pożyczki:1500 PLN
Czas pożyczkowania:12 miesięcy
Prowizja:1968 PLN
Kwota spłaty pożyczki:3468 PLN
RRSO:510.484%
Całkowita kwota pożyczki:300 PLN
Czas pożyczkowania:30 dni
Prowizja:85 PLN
Kwota spłaty pożyczki:385 PLN
RRSO:1980.321 %

Widać więc, że procent RRSO zmniejsza się wraz z okresem wydłużenia czasu spłaty pożyczki. Niestety dla terminów typowych dla szybkich pożyczek – 15 i 30 dni – RSSO sięga nawet ponad 2000%. Niestety, oferta firmy nie jest zadowalająca, a odsetki zbyt wysokie.

Opinie o firmie i kontakt z firmą

Z firmą skontaktować się można w prosty sposób za pomocą dwóch dostępnych infolinii, faxu oraz adresu e-mail:

Infolinia: 87 777 00 02, 607 603 356

FAX: 87 735 21 06

E-mail: info@dailycredit.pl

Według naszej opinii pożyczki w Daily Credit nie są zbyt opłacalne – charakteryzują się wysokim RSSO oraz wysokim oprocentowaniem. Przy tych warunkach i wymaganiach, które stawia się przed klientem – oferta nie jest satysfakcjonująca. Z drugiej jednak strony plusem firmy jest przedłużenie okresu pożyczkowania aż do 12 miesięcy. Dla klientów zainteresowanych możliwością dłuższej spłaty pożyczki – oferta ta może okazać się interesująca.

Jeśli posiadają Państwo odmienną opinię na temat firmy Amber Kredyt – w chwili obecnej Daily Credit – zapraszamy gorąco do dyskusji!

2 komentarze

 1. przedstawiciele oszukują, potem kierownicy obiecują cuda i wymuszają spłatę kredytu zaciągnietego przez przedstawiciela(na ciebie ale dla siebie) dyrekcja olewa sprawe a klient zostaje wycyckany. Nie ma ani pieniędzy ani możliwości zaciągnięcia kredytu mimo spłacenia całości nawet jednorazowo i to za nieuczciwego pracownika firmy. ZŁODZIEJE ityle. OSZUKANY KLIENT

 2. Zdecydowanie odradzam ! Spłaciłam regularnie pożyczkę, przedstawicielka zapewniała, że jest wszystko ok, ale nie chciała dawać mi dowodów wpłaty bo mówiła, że to jest niepotrzebne i że nie mają czegoś takiego. Wkrótce po tym jak spłaciłam pożyczkę, minęły 3 miesiące, a przyszło mi wezwanie do zapłaty rzekomej niespłaconej pożyczki z Firmy WINDYKACYJNEJ! Od razu zadzwoniłam do przedstawicielki, ale okazało się, że ona już tam nie pracuje, a jej kierowniczka wyjechała…Zostałam z tym wszystkim sama i nie wiem co robić 🙁 Zdecydowanie ODRADZAM !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *