Bank Pekao – konta bankowe dla klientów indywidualnych

Bank Pekao to jeden z największych banków uniwersalnych w Polsce, zaraz obok banku PKO BP. Większość spółki należy do włoskiej grupy UniCredit – dokładnie 50,10% wszystkich akcji. Wydaje się, że jest to jeden z najbardziej stabilnych banków na polskim rynku. Proponowane przez niego oferty kont bankowych i wydawanych do nich kart są naprawdę zróżnicowane, zarówno pod względem cenowym, jak i oferowanych usług dodatkowych.

usmiechiuscisk
Bank Pekao posiada ciekawą ofertę kont bankowych.

Oferta dla klientów indywidualnych

Prócz oferty dla klientów indywidualnych, Pekao przedstawia również ofertę dla firm oraz klientów korporacyjnych wraz z dodatkową ofertą „Private Banking”. Jeśli weźmiemy pod uwagę jedynie usługi oferowane klientom indywidualnym, największa oferta banku dotyczy kont osobistych, gdzie możemy wybierać spośród pakietu dziewięciu różnorodnych kont.
Konta bankowe Pekao:

 1. Eurokonto Mobilne
 2. Eurokonto Aktywne Plus
 3. Eurokonto Aktywne
 4. Eurokonto Optymalne
 5. Eurokonto Intro
 6. Eurokonto Kieszonkowe
 7. Eurokonto Walutowe
 8. Eurokonto Net
 9. Pomocne konto

Dodatkowo, do każdego konta wydane mogą zostać specjalne karty debetowe i kredytowe. Bank oferuje również specjalną ofertę pożyczki „Pożyczka w Eurokoncie” dla posiadaczy jednego z powyższych kont „Euro”.

Oferta Eurokonta Mobilnego

Eurokonto mobilne dedykowane jest dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Umożliwia bezpłatne wypłaty gotówki z bankomatów Pekao i Euronet, oraz za granicą z bankomatów Grupy UniCredit. Dwa razy w miesiącu można również za darmo wypłacić pieniądze z bankomatów innych firm i banków w Polsce.
Cechy Eurokonta Mobilnego:

 • Opłata za prowadzenie rachunku wynosi 5,99 zł miesięcznie
 • Prowadzenie rachunku jest bezpłatne dla osób, które przekazują na konto stałe wpływy w kwocie minimum 500 zł miesięcznie (pensje, emerytury, renty, stypendia itd..)
 • Opłata za korzystanie z karty debetowej wynosi 3,99 zł miesięcznie
 • Używanie karty debetowej jest bezpłatne, jeśli klient w ciągu miesiąca wykona, co najmniej 4 transakcje bezgotówkowe z jej użyciem
 • Bezpłatny dostęp do usług Pekao24
 • Bezpłatny dostęp do kompleksowej aplikacji mobilnej Pekao
 • Bezpłatne korzystanie z aplikacji PeoPay na telefony komórkowe

Ceny za prowadzenie konta i korzystanie z karty debetowej nie są zachęcające, ale w porównaniu do innych banków nie są też wygórowane. Plusem jest to, że w przypadku spełnienia prostych warunków, wszystkie opłaty znieść można do 0 zł miesięcznie.

Eurokonto Aktywne Plus – czym się wyróżnia?

Ten rodzaj konta bank dedykuje klientom, którzy aktywnie i często dokonują przelewów oraz zleceń. Dzięki tej ofercie klient płaci 0 zł za poszczególne, wymienione usługi, takie jak:

 • Całodobowy dostęp do Pekao24
 • Realizacje zleceń stałych
 • Prowadzenie Eurokonta Walutowego
 • Prowadzenie i otwarcie rachunku oszczędnościowego Dobry Zysk
 • Korzystanie z usług Ubezpieczeń Assistance

Również w przypadku tego konta jest możliwość korzystania z aplikacji PeoPay na telefony komórkowe.

Rachunek tylko dla młodych? Eurokonto Intro

Jedną z ciekawszych opcji wyboru konta bankowego w Pekao jest konto tylko dla młodych– Eurokonto Intro. Przeznaczone jest dla osób od 18 do 30 roku życia. Zakładając konto można kontynuować naukę (szkoła średnia, studia) lub pracować – nie ma to dla banku znaczenia. Prowadzenie konta jest całkowicie darmowe. Również korzystanie z usług Pekao24 i aplikacji telefonicznych jest bezpłatne.
Cechy rachunku dla młodych:

 • 0 zł za ubezpieczenie Assistance Informacyjny i Assistance za granicą
 • Darmowe wypłaty gotówki bez prowizji z bankomatów w Polsce i za granicą

Jak założyć konto w banku Peako?

Konto osobiste założyć można na trzy różne sposoby:

 1. Złożenie wniosku przez Internet na stronie banku: http://www.pekao.com.pl/
 1. Dzwoniąc na infolinię: 801 365 365
 1. Odwiedzając oddział banku Pekao

Podsumowanie zestawienia kont w banku Pekao

Bank Pekao nie ma jednej świetnej oferty konta bankowego dla klientów indywidualnych. Nadmiar różnych ofert nie zawsze podyktowany jest ich rzeczywistym zróżnicowaniem pod względem funkcjonalności konta czy płatności. Wydaje się, że najbardziej opłacalnymi rodzajami kont jest Eurokonto Intro oraz Eurokonto Net. Drugie z nich pozwala na darmowe przelewy przez Internet, wypłaty ze wszystkich bankomatów i bezpłatne prowadzenie konta. Plusem kont w Pekao są atrakcyjne rabaty do 30% dodawane do wszystkich kont bankowych na zakupy u partnerów banku z Programu Galeria Rabatów. Program ten podobny jest w działaniu do „Bankujesz Zyskujesz” ING Banku Śląskiego, a ponadto przedstawia naprawdę intratne dla klienta oferty. Więcej o ofercie przeczytać można na stronie http://www.rabatypekao.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *