Jak obniżyć ratę kredytu?

Wszyscy właściciele złotowych kredytów mieszkaniowych w 2013 roku otrzymają obniżkę (nie podwyżkę!) comiesięcznej raty! Ponieważ…? Ponieważ wysokość stóp procentowych (ustalana przez Radę Polityki Pieniężnej) będzie się obniżać (W związku z tym miesięczna rata kredytu mieszkaniowego obniży się! Pod warunkiem, że? Pod warunkiem, że walutą Naszego kredytu mieszkaniowego jest polska złotówka!)! Zdaniem Michała Krajkowskiego eksperta z Domu Kredytowego Notus : Raty kredytów mieszkaniowych (w PLN) będą niższe niż w poprzednim roku! Dlatego, że stopy procentowe maleją (nie rosną!)! Ekspert podaje także przykład : Jeśli spłacamy kredyt mieszkaniowy w wysokości 200 000 PLN, to aktualna rata Naszego kredytu jest niższa o 145 złotych (niż w sierpniu 2012 roku). Warto także zwrócić na fakt, że RPP (Rada Polityki Pieniężnej) zapowiedziała cykl obniżek stóp procentowych. Wysokość stóp procentowych może zostać obniżona nawet o 50 punktów. W rezultacie rata kredytu mieszkaniowego (dla właścicieli 200 tysięcznego kredytu mieszkaniowego), może obniżyć się o jeszcze 70 złotych (Razem o ponad 200 złotych!)!

Walutą Twojego kredytu mieszkaniowego nie jest polska złotówka? To nie oznacza (nie jest równoznaczne z tym), że rata kredytu mieszkaniowego nie jest jednym z najważniejszych (i największych!) wydatków w Twoim (Waszym!) budżecie domowym! Od kilku tygodni rozmyślasz nad tym (w każdej wolnej chwili!), co mógłbyś zrobić, aby obniżyć (jak najszybciej!) wysokość raty? W tym poradniku opiszemy kilka metod, które pozwolą Ci (każdemu czytelnikowi!) na obniżenie wysokości comiesięcznego zobowiązania kredytowego (wynikającego z zaciągnięcia kredytu, nie tylko mieszkaniowego!)!

Spłacaj kredyt w walucie – skorzystaj z korzystnych zapisów w ustawie antyspreadowej

Od początku lipca 2009 roku każdy kredytobiorca walutowy dzięki Rekomendacji SII, może spłacać swój kredyt mieszkaniowy bezpośrednio w walucie kredytu! Pod warunkiem, że? Pod warunkiem, że zgodzi się na dodatkowe koszty : opłatę za prowadzenie rachunku walutowego, opłatę za sporządzenie aneksu do umowy (Ile kosztuje aneks do umowy kredytowej? Ostateczny koszt uzależniony jest od kwoty kredytu! Nie jest on jednak niższy niż kilkaset złotych!). Dopiero od początku sierpnia 2011 roku, tuż po wprowadzenie w życie ustawy antyspreadowej (ustawa swoimi przepisania objęła nowych i starych kredytobiorców!), kredytobiorcy (którzy „myślą poważnie o oszczędnościach” i spłacają kredyt mieszkaniowy w walucie) nie ponoszą kosztów związany ani z zawarciem aneksu do umowy kredytowej ani z prowadzeniem (technicznego!) konta walutowego (Walutowe konto techniczne to takie konto, które umożliwia właścicielowi wyłącznie spłatę kredytu!)!

Zadłużenie na karcie kredytowej rozłóż na raty

Tworząc Nasz poradnik nie zapomnieliśmy o tym, że Nasi czytelnicy mogą mieć (do spłaty!) nie tylko kredyt mieszkaniowy (Do przeczytania poradnika zapraszamy również „niehipotecznych” kredytobiorców!) , ale także kredyt w karcie kredytowej! (Skorzystałeś z…) Wykorzystałeś cały limit na Twojej karcie kredytowej (jednej czy kilku?)? Poproś bank (który udostępnił Ci kredyt w karcie kredytowej, wydał kartę kredytową!) o rozłożenie Twojego zadłużenia na raty! Dlaczego warto (to zrobić!)? Kredyt na raty (Pełna spłata Twojego zadłużenia na karcie kredytowej nastąpi po kilku czy kilkunastu miesiącach?) jest tańszy niż kredyt w karcie kredytowej (RRSO – Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania Twojej karty kredytowej to ponad 20 procent!)! Nie zadłużaj karty kredytowej ponownie (zarówno podczas spłaty zadłużenia, jak i już po! Naucz się żyć bez karty kredytowej albo spłacaj powstały dług w terminie bezodsetkowym!)!

Dokonaj konsolidacji kredytów!

Połącz wszystkie swoje kredyty (i pożyczki!) w jeden kredyt! I spłać swoje całe zadłużenie jednym (wyższym!) kredytem! Rata kredytu konsolidacyjnego będzie niższa? Już odpowiadamy : Rata Twojego kredytu obniży się w stosunku do…? W stosunku do wszystkich wcześniej spłacanych rat (Oto proste zadanie dla Ciebie : Dodaj do siebie raty wszystkich posiadanych kredytów, a otrzymaną kwotę, zestaw z ratą sugerowanego Ci kredytu konsolidacyjnego!)! Twój kredyt konsolidacyjny zostanie zabezpieczony hipoteką? Jego oprocentowanie nie przekroczy 7 procent w skali roku (Roczne oprocentowanie kredytów i pożyczek gotówkowych to nie mniej niż kilkanaście procent!).

Przedłuż okres spłaty kredytu

Wydłuż czas na spłatę (zobowiązania kredytowego!) i zmniejsz wysokość raty Twojego kredytu! (Kilka lat czy kilka miesięcy temu?) Otrzymałeś kredyt mieszkaniowy, o nie najdłuższym okresie spłaty? Okres kredytowania (okres spłaty kredytu) możesz przedłużyć, podpisując aneks do umowy kredytowej. Spłata Twojego kredytu (na mieszkanie) zostanie przesunięta (w czasie), a Ty zyskasz : nie tylko dłuższy czas na spłatę zobowiązania, ale także niższą comiesięczną ratą (Całkowita kwota do spłaty kredyty zwiększy się! Dlaczego? Dlatego, że czas „dopisywania” odsetek do Naszego kredytu będzie dłuższy!)!

Zamień raty malejące na raty równe

Jeśli Twój kredyt mieszkaniowy spłacany jest (przez Ciebie!) w ratach malejących, to zamień je na raty równe! Comiesięczna rata kredytu (odnotuje spadek) obniży się (Uprzedzamy! Wzrost odnotuje całkowita kwota do spłaty kredytu mieszkaniowego!)!

Wymień drogi kredyt mieszkaniowy na tańszy!

Już posiadany kredyt na zakup mieszkania możemy (w każdej chwili!) wymienić na inny, tańszy! (Przyjrzyj się!) Sprawdź oprocentowanie nowego kredytu i marży kredytowej! Oraz…? Upewnij się, że bank (w którym teraz masz kredyt!) nie pobierze prowizji za wcześniejszą spłatę zobowiązania (A jeśli tak! To zobacz! Jak wysoka będzie ta prowizja?)! Wysokość (aktualnego) oprocentowania możemy negocjować również z Naszym bankiem (bankiem, który obsługuje Nasz kredyt)! Oprocentowanie Twojego kredytu z pewnością się obniży, jeśli dokonasz nadpłaty kredytu (Czy na Twoim koncie oszczędnościowym są wolne środki?)!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *