Jak oszczędzać na kosmetykach?

Kobiety oszczędzają mniej czy więcej niż mężczyźni? Ostatnio zaprezentowany sondaż przez TNS OBOB (zleceniodawcą badania był Krajowy Rejestr Długów – KRD) wskazuje na to, że kobiety nie odkładają żadnych pieniędzy (Kobiety w Polsce nie „tworzą”oszczędności ..? A wydają wszystkie zarobione przez siebie pieniądze!)! W jaki sposób kobiety oszczędzają pieniądze? Na to pytanie również odpowiada powyższy sondaż. Otóż Nasze kobiety nie odkładają pieniędzy (na konto, na lokatę, do przysłowiowej skarpety…), ale…? Ale je oszczędzają (niemal każdego dnia!) !Kobiety obniżyły wysokość wydatków na…? Aż 44 procent kobiet wydaje mniej pieniędzy na zakup ubrań (Kupujesz mniej odzieży od…? Od miesiąca czy od roku?), 39% procent Pań ograniczyło swoje wydatki na dobra luksusowe (Dobre luksusowe do dla Ciebie…? Zapraszamy do komentowania Naszego wpisu!), aż 39% kobiet przeznacza również mniej pieniędzy na wakacje (W tym roku na wakacje wydasz nie więcej niż…?), oszczędzamy również na jedzeniu (Jak oszczędzać na jedzeniu? O tym napiszemy w Naszym poradniku! Przedstawimy w nim również kilka interesujących przepisów!), oraz na wyposażeniu wnętrz (1/3 kobiet redukuje wydatki związane z wystrojem wnętrz!), a także na kosmetykach. Jak oszczędzać na kosmetykach? Oto bardzo rozbudowany poradnik!

Zrób listę zakupów!

W tym tygodniu bezwzględnie musisz wybrać się na zakupy do sklepu kosmetycznego (Te zakupy nie mogą czekać dłużej, bo Twoja kosmetyczka jest już prawie całkiem pusta…!). Nie idź na nie tak po prostu (Pod wpływem impulsu! Bo…? Bo właśnie usłyszałaś, że po pracy Twoja najlepsza przyjaciółka z pracy, także na nie idzie!), tylko…? Tylko zaplanuj każdy wydatek (Pamiętaj o tym aby swoje comiesięczne wydatki na kosmetyki, wpisać do budżetu domowego, zrób specjalną kategorię np. URODA!)! Odpowiedz (nie tylko Nam, ale przede wszystkim sama sobie!) na poniższe pytania : Które kosmetyki są mi naprawdę potrzebne (a z których na pewno mogę zrezygnować)? Ile pieniędzy mogę przeznaczyć (Nie komplikując budżetu domowego! Twój budżet domowy to 1 – osobowy budżet domowy, czy kilkuosobowy?) na zakup nowych kosmetyków (w tym miesiącu!)?

Poszukaj wyprzedaży!

Kosmetyki (wyłącznie dla siebie, czy również dla całej swojej rodziny?) kupujesz zawsze w jednym sklepie? Rozejrzyj się (Czy to jedyny sklep z kosmetykami w Twojej okolicy? Z pewnością NIE!)! I znajdź wyprzedaże (nie tylko w Twoim ulubionym sklepie)!

Zamień drogie kosmetyki na tańsze!

Znajdź tańsze zamienniki swoich kosmetyków! Twój krem do twarzy kosztuje minimum…? Popatrz! Czy na półce sklepowej nie leży jego tańszy odpowiednik? Czy ma on dokładnie ten sam skład (aktywne składniki Twojego kremu do twarzy to…?)?

Nie kupuj kosmetyków…1 w 1!

Od tej chwili (od dnia dzisiejszego!), jak najczęściej kupuj kosmetyki 2w1 oraz 3 w1! Poddaliśmy próbie dostępne na rynku (stoją one na półkach wszystkich sklepów z kosmetykami!) kosmetyki i jesteśmy pewni, że…? Że nie kupując (więcej!) kosmetyków 1 w 1, oszczędzamy ponad 50% (czasami nawet 70 procent!) na zakupie np. toniku do twarzy, mleczka do twarzy oraz płynu do demakijażu! Nie zapominajmy również o tym, że żel do mycia może zastąpić Nam peeling (nie tylko w kryzysowych sytuacjach!)!

W koszyku umieszczaj wyłącznie duże kosmetyki!

Policz! Ile kosztuje litr Twojego (najczęściej wybieranego!) balsamu do ciała, w małym i dużym opakowaniu? Nie zaprzeczysz, że balsam w większym opakowaniu jest tańszy! Spójrz również na cenę (za jeden litr!) : szamponu do włosów (dla Ciebie, dla Twojego męża, dla Twoich dzieci…), odżywki do włosów, płynu do mycia ciała, mydło w płynie, krem do rąk, krem do stóp…i wiele, wiele innych kosmetyków (z których korzystasz Ty oraz Twoja rodzina!)!

Nie krępuj się korzystać z próbek!

Sięgnij do darmowe próbki kosmetyków! Najpierw przetestuj nowy kosmetyków (bez ryzyka dla Twojego portfela!), a następnie (Gdy test zakończy się sukcesem!) kup go lub zrezygnuj z zakupu (Nie czuj się zobowiązania do zakupu kosmetyku, który nie jest dla Ciebie…ideałem!)!

Nie nabywaj nowych opakowań…

Nie kupuj (co rusz to!) zupełnie nowych opakowań kosmetyków, po które…? Po które sięgasz codziennie! Kup nowy wkład (bez nowego opakowania!) do mydła w płynie (Zaoszczędzisz nawet 15%! Czy te pieniądze wpłyną na Twoje konto oszczędnościowe? Obejrzyj Nasz najnowszy ranking kont oszczędnościowych, i wybierz te najwyżej oprocentowane!)!

Zajrzyj do e – sklepów!

Wstąp do sklepu internetowego! Porównaj ceny wybranych przez Ciebie kosmetyków (przypomnij sobie pierwszy punkt!) poprzez…? Poprzez porównywarkę cen! Zakupy zrób w tym e – sklepie kosmetycznym, który zgromadzi dla Ciebie najwięcej najtańszych kosmetyków (Twojej uwadze nie mogą umknąć koszty przesyłki, postaraj się ich uniknąć, decydują się na przykład na…? Na większe, ale rozsądne zakupy!)!

Czy na Twojej liście zakupów znalazły się kosmetyki wielofunkcyjne?

Jeśli nie, to właśnie teraz (nie odkładaj tego zadania na później…), umieść kilka nowych pozycji. Wiesz o tym, że…? Potrzebny Ci będzie balsam, który…? Który nie tylko nawilży Twoją skórę, ale także ją ujędrni, i przyciemni (nada jej piękny brązowy odcień)? Kup balsam nawilżająco – ujędrniająco – brązujący (Nie kupuj trzech balsamów!)!

Spróbuj zrobić kosmetyki sama!

Jak zrobić kosmetyki w domu? To pytanie na które z przyjemnością odpowiemy w komentarzu (W przyszłości także stworzymy osobną stronę!)! Napiszemy nie tylko o najbardziej popularnym peelingu kawowym, ale również powiemy Ci, jak zrobić np. tonik różany! Domowa odżywka do włosów, rzęs, paznokci…to tematy, które na pewno poruszymy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *