Redaktorzy Gazety Polskiej Codziennej informują : 7,6 procent właścicieli kart kredytowych, nie wpłaca nawet minimalnej kwoty do spłaty całkowitego zadłużenia na karcie kredytowej, wymaganej przez bank! A 1 z 4 posiadaczy kredytów w karcie kredytowej ma poważne trudności ze spłatą zaciągniętego kredytu , i płaci tylko „minimalną ratę”! Zaledwie 40% kredytobiorców oddaje „otrzymane w karcie kredytowej pieniądze”, planowo! Dane opublikowane przez Narodowy Bank Polski wskazują na to, podczas ostatniego kwartału 2012 roku : Z Naszych kieszeni zniknęło następne 100 tysięcy kart kredytowych! A przez cały rok 500 tysięcy! Na początku 2009 roku karty kredytowe „wypełniały portfel” 11 milionów Polaków! Dziś liczba kredytów w kartach kredytowych spadła o niemal połowę, do poziomu 6 milionów i 400 tysięcy! Najwięcej kart ubyło Nam w 2010 i w 2011 roku, aż 4 miliony! Ty także rozważasz usunięcie spłaty zadłużenia na karcie kredytowej „ze spisu” swoich comiesięcznych wydatków? Nasze artykuł dedykujemy właśnie Tobie!
Zanim usłyszysz Naszą odpowiedź na pytanie : Jak spłacić zadłużenie na swojej karcie kredytowej, udziel odpowiedzi na zestaw poniższych pytań! Karta kredytowa, w Twoim budżecie domowym jest : „Przydatnym czy nieprzydatnym instrumentem”? Kredyt w karcie kredytowej „to wyłączny inicjator długów w Twojej kieszeni”? Posiadana przez Ciebie karta kredytowa „została wyposażona” : W niski czy wysoki limit? Zdaniem banku, który „wręczył Ci” kartę kredytową (To bank w którym prowadzisz rachunek oszczędnościowo – kredytowy, czy nie?) : Twoje potencjał finansowy, jest duży czy mały? Maksymalna kwota kredytu w Twojej karty kredytowej to tylko 5000 PLN, czy aż 25 000 PLN? Jak często pożyczasz pieniądze „za pośrednictwem” karty kredytowej? Codziennie, kilka razy w tygodniu, czy tylko raz w miesiącu? Łącznie zadłużenie karty kredytowej, która jest „Twoją własnością czy współwłasnością”, to 10 tysięcy złotych czy 20 tysięcy złotych? Czas na spłatę Twojego długu to…?
Co oznacza mniej rozpowszechnione wśród kredytobiorców w Polsce określenie grace period? To czas „bez odsetek” dla Naszego kredytu w karcie czyli : czas między początkiem kolejnego cyklu rozliczeniowego, „a chwilą” zwrotu pożyczonych przez Nas pieniędzy, z dostępnego limitu na karcie kredytowej! „Chwili ukazanej przez bank na”? Na miesięcznym rozliczeniu! Najkrótszy okres bezodsetkowy dla Naszych kredytów w karcie to 51 dni, a najdłuższy 56 dni? W którym momencie Nasza karta kredytowa natychmiast utraci swój „czas bez procentów”? W momencie, gdy nie wykonamy transakcji o charakterze bezgotówkowym, tylko gotówkowym np. nie zapłacimy za „umieszczone w koszyku” produkty i usługi kartą kredytową, a gotówką wypłaconą z karty kredytowej! Oraz wówczas, gdy nie spłacimy powstałego zadłużenia na karcie kredytowej w określonym przez bank terminie, „w pełni”, tylko np. w 5 procentach! Warto podkreślić, że oprocentowanie kredytu w karcie kredytowej może być wyższe, od oprocentowanie kredytu gotówkowego! W tym miesiącu zadłużyłeś swoją kartę kredytową na…? Całkowite zadłużenie Twojej „kredytówki” to…? Twój budżet domowy jest przeciążony? Odciąż go spłacając cały dług na Twojej karcie kredytowej!
Wymień kredyt w karcie kredytowej na kredyt gotówkowy!
Twój bank „wysłał do Ciebie” ofertę kredytu gotówkowego? „Za otrzymane pieniądze możesz…”? Możesz nie tylko spłacić 100 procent zadłużenia Twojej karty kredytowej, ale także? Ale także kupić wycieczkę do Bułgarii! Sprawdź! Czy „zupełny” koszt kredytu gotówkowego jest mniejszy, niż kredytu w „kredytówce”! Zwróć uwagę nie tylko na wysokość oprocentowania! Kredytodawca nie wymaga od Ciebie likwidacji „skredytowanej” karty kredytowej? Zlikwiduj swój kredyt w karcie kredytowej, sam! I nie zadłuż się ponownie!
„Podziel” zadłużenie Twojej karty kredytowej na „wygodne dla Ciebie” raty!
Złóż wniosek o rozłożenie Twojego długu na karcie kredytowej, na raty! We wniosku zaproponuj wysokość rat! Wybierz raty : „Dogodne dla zarządzanego przez Ciebie budżetu domowego”!
Przenieś „w zupełności wykorzystany limit karty kredytowej” na inną kartę kredytową!
Inny bank zaproponował Ci „inne” oprocentowanie karty kredytowej? Zasugerowane Tobie oprocentowanie kredytu w karcie kredytowej jest korzystniejsze dla? Dla Ciebie! Skorzystaj z propozycji i? I „poproś o przepisanie” zadłużenia na Twojej karcie kredytowej „na nową”!