Jak uchronić się przed pishingiem?

W dobie  powszechnego dostępu do sieci, wiele poufnych danych może być skradziona. Wiele serwisów, a zwłaszcza banki, chronią te informacje, jednak czasami nawet to nie wystarczy, aby ustrzec się przed pishingiem. Pishing to określenie kradzieży tożsamości w Internecie. Polega to na działaniach przestępców w cyberprzestrzeni, którzy starają się wejść w posiadanie prywatnych danych. Trzeba zastosować szczególne środki ostrożności, aby internetowa bankowość była w dalszym ciągu bezpieczna.

Kto kradnie nasze dane?

O tym, że w Internecie na każdym kroku czyha niebezpieczeństwo wycieku informacji, można się przekonać niemal każdego dnia. Ataki cyber-złodziei są coraz bardziej zuchwałe, przez co należy mieć się na baczności. Dane osób posiadających konta bankowe mogą więc być poważnie zagrożone, jeśli we własnym zakresie nie poczyni się kilku działań mogących wzmocnić ochronę przygotowane przez serwis banku. Hakerzy znają wiele sposobów na to, aby uzyskać informacje, m.in. podszywają się pod inne osoby. Niebezpieczeństwo niesie ze sobą również korzystanie z Internetu w miejscach publicznych posiadających sieć Wi-Fi. Internetowi przestępcy są w stanie momentalnie zebrać dane, dlatego trzeba rozsądnie używać urządzeń, nie narażając się na niepożądaną utratę danych do konta bankowego.

monitor i tablet
Zadbaj o swoje bezpieczeństwo w sieci!

Jak uniknąć oszustwa w sieci?

Bankowość internetowa to kwestia, która powinna być chroniona szczególnie. Często na adresy e-mail przychodzą wiadomości od niezidentyfikowanej osoby, która pilnie prosi o dane do konta. Należy ignorować taką pocztę, ponieważ nieprzemyślane działania mogą być przyczyną kłopotów. Łącząc się ze swoim serwisem bankowym, należy korzystać jedynie z bezpiecznych połączeń szyfrowanych poprze HTTPS. Daje to gwarancje, że strona jest sprawdzona i pozwala na zachowanie poufności danych. Na co również warto zwrócić uwagę? Linki umieszczone w wiadomościach niewiadomego pochodzenia to również sposób hakerów na zdobycie danych. Klikając w nie, można zainstalować na komputerze szkodliwe oprogramowanie, które ułatwi cyberprzępcy dostęp do konta bankowego. Aby ustrzec się przed takimi konsekwencjami, lepiej nie wchodzić w nieznajome linki.

Używaj programu antywirusowego

Gwarancją pewności bezpiecznego surfowania po Internecie są programy antywirusowe. Warto zaopatrzyć się w te cieszące się renomą, ponieważ zyskasz jeszcze większą ochronę. Jeśli chcesz posiadać program skutecznie zwalczający zagrożenia płynące z sieci, wykorzystaj promocje i kody rabatowe przygotowane przez Kaspersky. Wejdź na http://www.couporando.pl/kupony-rabatowe/kaspersky, a znajdziesz wiele atrakcyjnych propozycji. Zdecyduj, który program najlepiej ochroni Twój sprzęt i dokonaj zakupu. W ten sposób zaoszczędzisz pieniądze, a co najważniejsze, będziesz cieszyć się bezpieczeństwem swojego konta bankowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *