Karta kredytowa – o czym powinien wiedzieć każdy właściciel?

Najnowsze badanie Narodowego Banku Polskiego nie zaprzecza – polscy konsumenci nie sympatyzują z kartami płatniczymi – ponad 80% z Nas wybiera płatność gotówką – i zaledwie 16.5% kartą kredytową. Także przeciętni e – konsumenci zdecydowanie częściej skłaniają się w stronę przelewów online (niż w kierunku kart), aniżeli (przeciętny) zagraniczny konsument. Najprawdopodobniej z powodu (znacznej lub nieznacznej) niewiedzy : Potrafisz odpowiedzieć na pytanie co to jest chargeback? To sposób postępowania, który umożliwi Ci nieutracenie bezpowrotnie środków (przyznanych przez bank, w wyniku zawarcia umowy o korzystaniu kredytu w karcie kredytowej), w chwili gdy sprzedawca (wycieczek, rowerów, kursów, motocykli) nie zrealizuje usługi (np. Nie sprzeda Nam roweru, czy motocyklu.

Jesteś właścicielem jednej z 34 milionów kart płatniczych? Statystyki NBP wskazują nie tylko na ilość kart, ale także na ich położenie – Nasze karty kredytowe są obecne zdecydowanie zbyt często w Naszym portfelu, w Naszej szufladzie, w bankomatach (Czy wiesz, ile kosztuje wypłata gotówki z bankomatu za pomocą karty kredytowej?) i zbyt rzadko w terminalu płatniczym. Należy do Ciebie nie jedna karta kredytowa, a kilka (Jesteś mieszkańcem małej czy dużej miejscowości?)? Wspomniane przez Nas wyniki badania mówią także o tym, iż Karta kredytowa : Niemal 70 procent Polaków powyżej 18 roku życia posiada co najmniej jedną kartę płatniczą, a 17 procent kredyt w karcie kredytowej. Dlaczego polscy konsumenci i e – konsumenci tak niechętnie korzystają z kart płatniczych (kredytowych, przepłaconych, debetowych)? Niemal 40% konsumentów uważa, że płatność gotówką związana jest ze znacznie mniejszymi dogodnościami, 20 procent iż nie wykorzystując dostępnego limitu (limit Twojej karty kredytowej to? Dziesięć czy dwadzieścia pięć tysięcy złotych?) zachowuje większą kontrolę nad swoimi wydatkami, z kolei 1/5 nie ufa płatnościom kartą.

Nie stawiamy znaku zapytania pod następującym stwierdzeniem : Kredyt w karcie to idealny produkt dla uporządkowanych kredytobiorców (To pewne, że we właściwym czasie spłacisz powstałe zadłużenie na karcie? Cały dostępny limit wykorzystasz tylko w wyjątkowych okolicznościach?).

Każdy (przyszły i obecny) konsument karty kredytowej powinien mieć świadomość tego, iż : Oprocentowanie kredytu w karcie kredytowej nie jest niskie (zdecydowanie wyższe niż przeciętne oprocentowanie kredytu gotówkowego).

Warto także wiedzieć, że : Co miesiąc zwracamy tylko nieznaczną część pożyczonych pieniędzy (za pośrednictwem karty kredytowej). W związku z czym, Nasze zadłużenie cały czas rośnie (Czy wiesz o tym, że w najpierw oddajemy do banku odsteki). Jak uniknąć pętli zadłużenia?Przeczytać dalszą część Naszego artykułu.

Niezastąpionym towarzyszem w czasie Twoich zakupów jest Twoja karta kredytowa? Towarzyszy Ci ona także podczas wizyt w salonie kosmetycznym i salonie samochodowym? Codziennie wykorzystujesz kredyt w karcie kredytowej (małą czy dużą część)? Wykorzystany limit spłacasz bez odsetek (ponieważ nie wykraczasz poza grace period – okres bezodsetkowy?)? Nie szukaj odpowiedzi na pytanie : Jakie oprocentowanie ma moja karta kredytowa? Poszukaj karty kredytowej z nie krótkim okresem bez odsetek, bez prowizji na wydanie karty oraz bez comiesięcznej opłaty za korzystanie (z dostępnego limity na karcie). Zainteresuj się programem cash back (Sprawdź, jaki procent wydanych przez Ciebie pieniędzy wróci).

Rzuć okiem na długość grace period (Jeden z najdłuższych okresów bezodsetkowych oferuje Nam BNP Paribas – 61 dni). I pamiętaj o tym, że : Okres rozliczeniowy każdej karty kredytowej do jeden miesiąc. Załóżmy, że 10 dzień każdego miesiąca to dzień rozliczenia (zadłużenia na karcie). Oznacza to, że 11 dnia danego miesiąca swój początek będzie miał okres bezodsetkowy, o długości 61 dni. 11 sierpnia bank podsumuje wszystkie transakcje, wykonane przez Ciebie (właściciela karty kredytowej) od 11 lipca do 10 sierpnia. Jeśli uda Ci się zwrócić wszystkie pożyczone pieniądze do 12 września, to bank nie doliczy odsetek. Krótka prezentacja : 16 lipca kupiłeś nową kamerę? A 30 zamówiłaś (wystawny czy niewystawny) obiad w restauracji? Nie ma żadnego znaczenia, czy po kredyt w karcie kredytowej sięgniemy na początku czy na końcu grace period, gdyż bezodsetkowy dead line spłaty całego zadłużenia (12 wrzesień), nie ulegnie zmianie. Upewnij się, że bank wyśle do Ciebie przypomnienie e – mail/ SMS o terminie spłaty karty bez odsetek.

Twoja karta kredytowa jest poważnie zadłużona? Znajdź nieoprocentowany balance transfer – Zadbaj również o niskie oprocentowanie kolejnego kredytu w karcie kredytowej (I obejrzyj najnowszy ranking kart kredytowych na Naszej stronie www).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *