Kredyt dla zadłużonych synonimem kredytu konsolidacyjnego – oferta Alior Bank

Osoby posiadające spore zadłużenia związane z opłatą wielu jednoczesnych pożyczek lub kredytów, mogą wnioskować w nowym banku o tzw. kredyt konsolidacyjny. Wcześniej, należałoby jednak spłacić wszelkie powstałe zadłużenia i do banku zgłosić się z „czystą historią”. Konsolidacja długów daje bardzo dobre możliwości w późniejszej ich spłacie.

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych

Podstawową zaletą konsolidacji kredytów, jest zebranie ich wszystkich w jednym banku, dostając dodatkowo lepsze warunki spłaty. O co możemy walczyć starając się o kredyt konsolidacyjny?

  • Można zmniejszyć swoją miesięczną ratę nawet kilkukrotnie
  • Pieniądze spłaca się tylko do jednego wierzyciela
  • Możliwe jest przedłużenie okresu całkowitej spłaty połączonego kredytu

Podpisanie umowy o kredyt konsolidacyjny pozwala na usprawnienie spłacenia zobowiązań, poprawy swojej sytuacji finansowej i wyjścia ze spirali długów. Dodatkowo, konsolidacja pożyczek i kredytów pozwala na spłatę zadłużenia w jednej racie do wybranego banku – nie trzeba przy tym pamiętać o nadciągających pojedynczych ratach różnych zobowiązań w ciągu całego miesiąca.

człowiek w stercie papierów
Konsolidacja kredytu najczęściej pozwala obniżyć łączny koszt wynikający ze spłaty rat.

Konsolidacja kredytów – na czym polega?

Po otrzymaniu kredytu konsolidacyjnego, pożyczona suma pieniędzy „nie trafia” do naszych rąk – przekazywana jest poszczególnym pożyczko- i kredytodawcą, wobec których posiadaliśmy pewne zobowiązania.

Oferty kredytów konsolidacyjnych są bardzo różne. To jeden z najbardziej elastycznych produktów bankowych. Niekiedy, banki „dorzucają” do kredytu konsolidacyjnego możliwość powzięcia pożyczki do ręki – tym samym udzielając jednocześnie większej kwoty kredytu w ramach pożyczki gotówkowej – jeśli tylko klient wyrazi takie zapotrzebowanie.

Liczba konsolidowanych kredytów i pożyczek również jest zmienna w zależności od przedstawianej oferty. To dłużnik decyduje, jakie pożyczki i kredyty mają wejść w skład jego kredytu konsolidacyjnego. Banki określają jednak niekiedy maksymalną liczbę zobowiązań, które można zgłosić do konsolidacji.

Konsolidacja kredytu z Alior Bank

Oferta banku opiera się na konsolidacji kredytów, pożyczek, spłat ratalnych i kart kredytowych. Przy czym Alior Bank przedstawia specjalną ofertę promocyjną – gwarancję najniższej raty. Jeśli więc zadeklarujemy się, jako przyszli kredytobiorcy, a na rynku znajdziemy jednocześnie bank oferujący niższe oprocentowanie – wystarczy to zgłosić w centrali Alior Bank, aby uzyskać zmniejszenie oprocentowania swojego własnego kredytu.

Cechy kredytu w Alior Bank:

  • Konsolidacja kredytów do 150 tysięcy złotych
  • Bez zabezpieczeń
  • Okres kredytowania do 10 lat

Alior daje możliwość otrzymania dodatkowej gotówki na dowolny cel.

Reprezentatywna cena kredytu konsolidacyjnego

Całkowita kwota kredytu
19 300 zł
Liczba rat
59
Oprocentowanie nominalne
12,7%
Składka na ubezpieczenie
4 369,81 zł
Opłata przygotowawcza
606,90 zł
Kwota odsetek
8 493,90
RRSO
26,26%
Rata
555,44 zł
Całkowity koszt
13 470,60 zł

Całkowity koszt kredytu konsolidacyjnego będzie dość dużym wydatkiem. Z drugiej jednak strony, jest to wyjście o wiele lepsze, niż spłata poszczególnych zobowiązań, których suma z pewnością przekracza wartość samej konsolidacji.

Opinie o kredytach Alior Bank

Według jednego z wiodących portali zbierających opinie o instytucjach finansowych Alior Bank jest bankiem niezwykle przyjaznym klientowi.

  • 80% ankietowanych ponownie skorzystałoby z oferty banku (699 osób)
  • 20% ankietowanych ponownie nie skorzystałoby ponownie z oferty banku (161)

Klienci chwalą sobie całą linię kredytową banku oraz przede wszystkim obsługę klienta. Być może hasło reklamowe banku mówiące „o wyższej kulturze bankowości” nie jest jedynie chwytem marketingowym. Zapraszamy Państwa do pozostawiania własnych opinii na temat działalności Alior Banku – a przede wszystkim oferty kredytów dla zadłużonych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *