mCredit – poznaj opinie o firmie

mCredit nie jest firmą pozabankową, która świadczy jakiekolwiek usługi finansowe. Firma ta ma na celu jedynie świadczenie usług typowo doradczych. Po podaniu swojego adresu e-mail możemy otrzymać zwrotną wiadomość zawierającą oferty szybkich pożyczek przez Internet oferowanych przez inne, prawdziwe firmy pozabankowe oraz przez banki. Błędem jest więc nazywanie firmy mCredit firmą pozabankową.

Jak korzystać z usług mCredit? Czy to rzetelna firma?

Po wejściu na stronę główną firmy mCredit możemy wysłać prośbę o przesłanie ofert pożyczek i kredytów. W tym celu:

  • Musimy podać swój aktualny adres e-mail
  • Musimy podać swoje imię

Następnie zostajemy przeniesieni na stronę pełną reklam, a nie prawdziwej oferty danej firmy (nie należy klikać w największy baner zachęcający do pożyczki, pochodzi on z reklam Google). Po wysłaniu prośby otrzymujemy e-mail zwrotny z linkiem aktywującym usługę. Po kliknięciu w link ukazuje się nam wiadomość z potwierdzeniem przesłania nam w najbliższym czasie oferty banków i firm pozabankowych oraz zaświadczenie:

Dzieki posiadanym umowom prześlemy Tobie oferty arówno banków jak i parabanków.” (sic!)

Błędy i literówki w zapisie pozostawione zostały celowo. Niestety na stronie firmy nie można odnaleźć wspomnianych umów ani potwierdzenia współpracy z jakąkolwiek firmą pozabankową oraz bankiem.

Rzeczywiście po paru minutach od aktywacji usługi dostajemy na nasz adres e-mail spis parunastu banków oraz parabanków razem z wytłuszczeniem proponowanych pożyczek. Wydaje nam się jednak, że masowo wysyła się do użytkowników tą samą wiadomość z tymi samymi reklamami parabanków. Mail, który otrzymujemy nie zawiera polskich liter i czasami natrafić można na takie jak powyżej literówki i błędy językowe.

przedstawianie oferty
mCredit nie oferuje pożyczek

Kontakt z firmą mCredit

Firma zarządzająca mCredit tak naprawdę nazywa się „Media Klubowe Poznańska”. Skontaktować się z nią można pod adresem:

  • Adres: Klubowe Media, Poznańska 27, 62-035 Kórnik

Oraz adresem e-mail:

  • administrator@mcredit.pl

Rzetelność firmy naruszona? Usunięcie danych z serwisu

Wydaje się, że firma ta istnieje tylko po to aby zbierać dane osobowe osób zainteresowanych pożyczkami i kredytami. W Polityce Prywatności na stronie firmy przedstawiono zapisy informujące o zbieraniu, przetwarzaniu i administrowaniu naszymi danymi osobowymi. W chwili obecnej w formularzu należy przesłać jedynie e-mail i swoje imię, lecz jeszcze kilka miesięcy temu użytkownicy proszeni byli również o tak poufne dane jak: nazwisko, wysokość dochodów oraz oczekiwaną kwotę pożyczki.

Niestety nie istnieje prosta droga do usunięcia swoich danych osobowych z serwisu. W tym celu należy napisać i wysłać specjalnego maila na adres administrator@mcredit.pl.

Niewłaściwa opinia o serwisie w Internecie

Niestety większość stron i for kredytowych podaje mCredit za prawdziwą firmę pozabankową. Nie wiadomo czy opinie te zostały opłacone i spreparowane celowo. Trudnym jest także do orzeczenia czy jest to chęć wyłudzenia danych osobowych czy zwykła niekompetencja redaktorów większości serwisów oferujących informacje o firmach pozabankowych.

Aby znaleźć rzetelne, prawdziwe i najnowsze wiadomości o tego typu firmach zapraszamy do regularnego odwiedzania naszej strony.

Zapraszamy także do dyskusji o podobnych procederach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *