NetGotówka – Poznaj reprezentatywne kwoty pożyczek i zobacz, czy się to opłaca!

kalkulatorNetGotówka to całkiem ciekawa i świeża firma pożyczkowa, która proponuje swoim klientom szybkie pożyczki, wypłacane nawet do 15 minut od zawnioskowania o pożyczkę. Kwoty pożyczek, które można uzyskać nie są zbyt wysokie (największa kwota pożyczki wynosi 600 zł) ale okres pożyczkowania wynieść może nawet 5 tygodni.

Charakterystyka pożyczek reprezentatywnych

Poniżej przedstawiamy w zebranych tabelach charakterystykę pożyczek, jakie można uzyskać w NetGotówce. Porównamy je w kilku możliwych formach, zmieniając zarówno czas pożyczkowania, jak i samą kwotę pożyczki.

Kwota pożyczki:
600 zł
Okres pożyczki:
5 tygodni
Koszty pożyczki:
204 zł
Całkowita kwota do spłaty:
804 zł
Kwota pożyczki:
400 zł
Okres pożyczki:
5 tygodni
Koszty pożyczki:
136 zł
Całkowita kwota do spłaty:
536 zł
Kwota pożyczki:
200 zł
Okres pożyczki:
5 tygodni
Koszty pożyczki:
68 zł
Całkowita kwota do spłaty:
268 zł
Kwota pożyczki:
200 zł
Okres pożyczki:
2 tygodnie
Koszty pożyczki:
44 zł
Całkowita kwota do spłaty:
244 zł
Kwota pożyczki:
200 zł
Okres pożyczki:
3 tygodnie
Koszty pożyczki:
52 zł
Całkowita kwota do spłaty:
252 zł

Całkowite koszty pożyczki

Jak można zauważyć analizując powyższe tabele pożyczki w NetGotówce nie należą do najtańszych. Im dłuższy okres pożyczkowania oraz większa kwota tym pożyczki są droższe. W przypadku pożyczki o wysokości 200 zł, którą zaciągniemy na okres jedynie 3 tygodni koszty pożyczki wyniosą nas 26% kwoty samej pożyczki! Będziemy musieli spłacić 252 zł.

Stopa oprocentowania pożyczki to jedyne 0%. Ale całe koszty zawierają się również w rzeczywistej stopie rocznej oprocentowania: 5.392,32%.

Kary za niespłacanie pożyczki

Do kosztów pożyczki doliczyć możemy również kary, które przewiduje firma w wyniku niespłacania przez klienta pożyczki w należytym terminie:

 • 15 zł za każdą wiadomość SMS i e-mail, która “ponagla” klienta

 • 20zł za wiadomość listowną

Opinie o firmie NetGotówka – klientów i nasza

Niestety, chociaż firma istnieje już na polskim rynku od jakiegoś czasu, nadal w Internecie nie można znaleźć opinii na jej temat. Wynikać to może z dwóch faktów:

 • pożyczki w NetGotówce nie wyróżniają się niczym pośród innych pożyczek firm pozabankowych, nie są ani złe, ani dobre dlatego klienci nie czują potrzeby dzielenia się faktami na ich temat na łonie for internetowych

 • NetGotówka ma znikomą liczbę klientów – może więc nie być zaufaną firmą

Według nas, osoby poszukujące swojej pierwszej, szybkiej pożyczki, powinny znaleźć bardziej stałą firmę pożyczkową. NetGotówka jest dość droga, a przy tym nie oferuje żadnych ulg dla nowych i starych klientów. A jakie zdanie na ten temat mają Państwo? Jesteśmy tego niezwykle ciekawi!

5 komentarzy

 1. brałam pożyczkę w NetGotówce i jestem zadowolona. otrzymałam pożyczkę w 11 minut 🙂
  jest formularz, wszystko wiadomo przed wzięciem pożyczki, żadnych ukrytych kosztów.
  i lepiej wspierać polskich przedsiębiorców!
  inne firmy albo ukrywają koszty, każą płacić za telefon windykacyjny 50 zł albo rozdają za darmo pożyczki na puls – przez takie firmy słychać potem jak się ludzie zadłużają.

 2. W artykule jest niestety kilka błędów mogących wprowadzać czytelników w błąd i zniechęcać do oferty.

  W artykule napisano, że koszt pożyczki 200 zł na 3 tygodni wynosi ponad 50%, co jest nieprawdą gdyż koszt tej pożyczki na okres 3 tygodni wynosi dokładnie 26%, co stanowi 52 zł. RRSO tej pożyczki wynosi 5.392,32%, a w artykule podano błędną wartość 17 493.64%.

  Ponadto, wbrew tezie artykuły pożyczka nie jest tym droższa im okres dłuższy i kwota wyższa, tylko im okres dłuższy. Dzieje się tak dlatego, że jedyna opłata od terminowo spłaconej pożyczki (prowizja za udzielenie) zależy wyłącznie od okresu pożyczki, nie zaś od kwoty.

  Oprócz tego, błędnie używane jest określenie “całkowity koszt spłaty pożyczki”, który podaje tak naprawdę całkowitą kwotę do spłaty, a to przecież nie to samo. Wyżej jest mowa o kosztach pożyczki, zaś kwota pożyczki + koszty pożyczki dają całkowitą kwotę do spłaty, a nie całkowity koszt:)

  Nieprawdą jest też to, że w internecie nie ma opinii o Net Gotówce. Wystarczy przeczytać opinie chociażby na portalu finmarket.pl lub twoja-pozyczka.pl – komentarze istnieją i są pozytywne. Więc prosiłbym o nie podawanie informacji, że w internecie brak jest takich opinii i komentarzy.

 3. kozystalem. obsługa telefoniczna b.mila i uprzejma. kasa doszla ekspresowo.
  no i nie sa nachalni.po splaconej pozyczce nie wysylaja co drugi dzien maila czy moze nie chce wzaisc kolejnej.

 4. jestem zadowoloną klientką tej firmy. zawsze gotówkę mam szybko, nic nie muszę odsyłać, wnioskowanie jest błyskawiczne, decyzja też.
  na infolinii zawsze szybko dowiem się co i jak. nie to co w innych firmach – tam się dodzwonić nie można, albo im się pracować nie chce.

  polecam gorąco. wspierajmy to co polskie! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *