Opinia o Lendico

Lendico to jedna z wiodących platform pożyczek społecznościowych udostępnionych w Polsce. Bezpośrednio portal tego typu łączy ze sobą pożyczkobiorców i inwestorów, którymi są również „zwykli” ludzie składający swój kapitał i oszczędności, by zarabiać na udzielaniu krótkich pożyczek. Pożyczkobiorca ma więc sporą możliwość otrzymania pożyczki. Jego oferta może zostać przejrzana przez tysiące niezależnych inwestorów, a każdy z nich może sfinansować pożyczkę w niewielkim stopniu, aby ostatecznie pożyczkobiorca zebrał całą potrzebną mu sumę.

Działalność Lendico

Firma funkcjonuje na polskim rynku od przełomu 2013/2014 roku. Obecnie może pochwalić się wskaźnikiem niespłaconych pożyczek równym prawie 0%. Dla porównania ogólny wskaźnik niespłaconych pożyczek w Polsce w instytucjach finansowych wynosi 6,1%. Wielkość kwot zgromadzonych w ogłoszeniach użytkowników wyniosła prawie 350 milionów złotych.

Na co najczęściej pożyczkobiorcy wydają pieniądze?

 • Konsolidacja zadłużenia (27 proc. użytkowników)
 • Remont mieszkania (18,42 proc. użytkowników)
 • Różne sprzęty RTV i AGD (ponad 5 proc. zapytań)
 • Leczenie (ponad 5 proc. klientów)

Nowa strategia firmy

W ostatnich miesiącach firma wprowadziła do swojego portalu pożyczek nietypowe zmiany. Teraz również inwestorzy międzynarodowi oraz dwa niemieckie banki będą brały udział w aukcjach pożyczkobiorców. To wielki krok na przód dla platformy i większa szansa dla klientów na otrzymanie pożyczki w szybkim tempie.

kalkulator i pieniądze
W naszej opinii Lendico ma ciekawą ofertę.

 

Niestety to zła wiadomość dla inwestorów indywidualnych. W Polsce tylko 4% wszystkich wniosków mogło zostać udostępnionych inwestorom, a znalezienie nowych banków inwestujących zwiększyło szansę na zamknięcie ogłoszeń i szybszą działalność. Z tego względu możliwość inwestowania przez użytkowników została zawieszona. Teraz do przyszłości Lendico należy tylko udzielanie pożyczek z pomocą inwestorów instytucjonalnych.

Wszystkie pożyczki, które są nadal dostępne oczywiście będą spłacane w normalnym trybie oraz inwestorzy otrzymają część swojego wynagrodzenia.

Ważne dla pożyczkobiorców

 • Pożyczki dostępne są z oprocentowaniem od 4,41%
 • Wszyscy pożyczkobiorcy zostają zweryfikowani w BIG InfoMonitor oraz KRD
 • Pożyczkę można przeznaczyć na dowolny cel, należy go jednak przedstawić swoim inwestorom
 • Dostępne kategorie celów pobrania pożyczki: Edukacja, Motoryzacja, Zdrowie, Urządzanie domu, AGD, Ślub i wesele, Nieruchomości, Remont, Spłata długu, Przeprowadzka, RTV, Urlop lub Inne
 • Opłata manipulacyjna od 2,25 do 5%
 • Okres pożyczkowania: od 6 miesięcy do 5 lat

Jak wziąć pożyczkę?

Należy wypełnić wniosek pożyczkowy oraz zarejestrować swoje indywidualne konto klienta na stronie www.lendico.pl/wniosek-pozyczkowy/dane-osobowe. Pożyczkobiorca sam wybiera sumę pożyczki, którą chciałby otrzymać oraz dodatkowo określa jej kategorię (cel pożyczkowania) oraz okres trwania pożyczki. Oczywiście wniosek należy również uzupełnić o swoje dane osobowe, kontaktowe oraz związane z miejscem zamieszkania.

Pożyczkę należy także w paru prostych słowach opisać – dlaczego chcemy ją uzyskać, co robimy w życiu i na co wydamy pieniądze. Dzięki temu inwestorom łatwiej ocenić naszą wiarygodność i chętniej udzielić swojej części kapitału.

Skontaktuj się z firmą

 • Adres: Lendico Poland Sp. z o.o. , ul. Rakowiecka 30A 02-528 Warszawa
 • E-mail: zespol@lendico.pl

Nasza opinia o Lendico

Pożyczki społecznościowe, czyli social lending, to jedne z najlepszych mikropożyczek dostępnych na polskim rynku. Niestety zmiana funkcjonowania Lendico i wyłączenie z możliwości uczestnictwa w programie inwestorów indywidualnych odbiera platformie to, co w social lendingu najlepsze – połączenia pożyczkobiorców z pożyczkodawcami. Teraz to większe firmy oraz zagraniczne pojedyncze banki będą stroną udzielającą pożyczek. Co z tego wyjdzie – z pewnością pokaże nam czas!

Tymczasem zapraszamy Państwa do pozostawiania własnych komentarzy i odczuć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *