Młodsi Brytyjczycy usprawiedliwiają fakt przeciągania wejścia w związek małżeński oraz zrezygnowania ze snucia planów o własnych dzieciach niepokojem o stan swoich finansów. Specjaliści nadali nazwę ów pokoleniu, brzmi ona Generation Pause. Z przeprowadzonych badań wynika iż aż 20% młodszych mieszkańców – od 25 do 34 roku życia Wielkiej Brytanii przesuwa swój ślub na nie mniej aniżeli 24 miesiące. Zaś 10 procent uważa, że zupełnie nie ma mowy o małżeństwie i potomstwie, nigdy. Odrobinę starsza część społeczeństwa – od 35 do 44 lat – nie ukrywa, iż przez dłuższy okres czasu odkładały swoje zamiary małżeńskie i rodzinne – co siódmy oddalał myśl o małżeństwie i/lub potomstwie o co najmniej 4 lata, 1/4 o 2 lata. Od pewnego czasu przymierzasz do wyjazdu do Anglii? Planujesz pracować w Wielkiej Brytanii przez kilka miesięcy, lat, czy zawsze? Bez względu na to, jak odpowiesz na powyższe z pytanie z pewnością myślisz o tym, na jaki cel przeznaczyć zarobione pieniądze? Odłożyć na czarną godzinę? Na jesień życia? Na zakup własnego mieszkania? Budowę domu? Egzotyczne wakacje? Całkiem nowy samochód?
Bez wątpienia masz świadomość tego, że przysłowiowy Polak trzyma wszystkie oszczędności w skarpecie, a w rzeczywistości w puszcze po kawie, herbacie itp., w szafkach z pościelą itd., a Anglicy? Brytyjczycy także nie przechowują pieniędzy na kontach bankowych – ich zaufanie do banków jest małe, a oprocentowanie produktów o charakterze oszczędnościowych niskie – tylko w domach, samochodach, bardzo często w sypialniach, pod materacami, w szafkach z bielizną, jak i skarbonach, pod podłogą. Tuż po przeczytaniu poniższego tekstu chciałabyś wiedzieć, w jaki sposób oszczędzać w Wielkiej Brytanii? Nie mamy najmniejszych wątpliwości, iż tak właśnie się stanie. Gorąco zapraszamy do przeczytania napisanego przez Nas poradnika, jak i pozostawiania komentarzy.
Po pierwsze wybierz właściwe konto w banku. Nie wiesz, który rachunek bankowy powinieneś wybrać? Wybór jest prosty. Jeśli bardzo często jesteś do przodu zdecyduj się na założenie konta możliwie jak najwyżej oprocentowanego. Co miesiąc wydajesz nie mało pieniędzy? Pomyśl o rachunku z dodatkami w postaci zwrotu części wydanych pieniędzy tzw. Cashback. Robisz mnóstwo przelewów? Zwróć uwagę na to, czy Twoje konto umożliwia Ci wykonanie nie tylko darmowych ale i natychmiastowych przelewów. Nierzadko zdarza się Tobie być do tyłu? W tej chwili załóż konto z całkowicie bezpłatnym lub wyjątkowo niekosztownym debetem. Nie są Ci potrzebne żadne ubezpieczenia? Zdecyduj się na rachunek bez żadnych opłat. Warto wiedzieć, iż część banków w Wielkiej Brytanii za założenie konta bankowego od ręki wpłaci Nam nawet i kilkaset funtów – a więc dobrze przemyślmy swoją decyzje – zajrzyj do informatora o najwyżej ocenianych rachunkach bankowych w UK.
Po drugie przystopuj swoje wydatki – Nie kupuj zbyt dużo i zbyt drogo. Zaprzyjaźnij się z brytyjskimi porównywarkami cen – dzięki tej przyjaźni zawsze wybierzesz najlepszą propozycje. Zaglądaj do stron internetowych z wiadomościami na temat aktualnych promocji. Nie obawiaj się zakupów grupowych.
Po trzecie część zaoszczędzonych przez siebie pieniędzy zainwestuj. Rozważ przystąpienie do rachunku ISA, umożliwi Ci on nie tylko odkładanie pieniędzy, ale i uniknięcie podatku, założenie lokat – nie zapomnij o tym aby przeanalizować wszystkie oferty, pod uwagę weź także polskie lokaty, konta oszczędnościowe.
Po czwarte gdy decydujesz się na pożyczenie pieniędzy skorzystaj z karty kredytowej nie pożyczki – Czy wiesz, jak bez właściwie żadnych opłat korzystać z kart kredytowych? Nie? Zajrzyj do Naszego poradnika. Bez obaw brytyjska karta kredytowa rządzi się tymi samymi prawami.
Po piąte rozwijaj się i szukaj nowej, z coraz wyższym wynagrodzeniem pracy. Nie znasz języka angielskiego za dobrze? Naucz się go. Ucz się nie tylko języka, ale i praktycznych umiejętności – za pomocą kursów stacjonarnych i online.
Po szóste nie daj się porwać gorączce zakupów – nie kupuj za często i za dużo ubrań, kosmetyków itp. Oszczędzaj, nie marnuj czasu, kup gdy naprawdę musisz.
Po siódme przeanalizuj wysokość swoich przychodów i rozchodów. Odpowiedz bez kłamstwa na wszystkie pytania : Ile zarabiasz? Ile wydajesz? Czy wiesz, ile kosztuje np. Twoje comiesięczne wyżywienie? Ile pieniędzy ucieka z Twojego portfela? Czy wszystkie Twoje wydatki są świadome? Czy potrafisz kontrolować ilość wydawanych przez siebie pieniędzy? Skorzystaj z gotowych arkuszy, i policz ile pieniędzy przeznaczasz na jedzenie, opłaty, zjazdy do Polski.. Poświeć na analizę wydatków kilka minut każdego dnia i poznaj stan swojego budżetu domowego. Jak najszybciej wprowadź zmiany.