Pożyczka hipoteczna

Pożyczka hipoteczna to jeden z wielu dostępnych na rynku finansowym produktów kredytowych.

To, co odróżnia pożyczkę hipoteczną od kredytu o tej samej nazwie, jest przede wszystkim fakt, że może być przeznaczona na dowolny cel. Pożyczkę taką możemy wykorzystać na przykład na kupno samochodu, czy na daleką podróż w egzotyczne zakątki świata. Pożyczka hipoteczna posiada oprocentowanie niższe od kredytu gotówkowego, a nawet od debetu na koncie. Pożyczka hipoteczna Zatem jest bardzo atrakcyjnym i tanim sposobem na mało ryzykowne pozyskanie dodatkowych pieniędzy.

Do kogo adresowana jest pożyczka hipoteczna? Z pewnością do wszystkich, którzy posiadają dom, mieszkanie czy działkę. Czyli do osób posiadających hipotekę. Obciążając hipotekę, mamy szansę pożyczyć tanio pieniądze od banku. Jak widać atutów pożyczki hipotecznej jest mnóstwo. To sprawdzony sposób na kredytowanie rozmaitych wydatków. Jednak ciągle nie wiele osób wie, że taki produkt kredytowy jest w ogóle dostępny. Pewnie dlatego, że kredyt i pożyczkę hipoteczną powszechnie utożsamia z jednym, a więc z kredytem zaciąganym na kupno domu czy też mieszkania.

Większość instytucji finansowych posiada bogatą ofertę pożyczek hipotecznych. Dla nich hipoteka to bardzo korzystne zabezpieczenie. Pożyczkę można uzyskać zarówno w złotówkach, jak i w obcej walucie. Maksymalny okres kredytowania to 15 – 20 lat. Zatem korzyści płynących z zaciągnięcia tego rodzaju pożyczki jest wiele, często jednak są one przysłonięte skomplikowanymi i kosztownymi procedurami jej pozyskania.

Wiele banków wymaga wyceny nieruchomości czy ubezpieczenia pomostowego od momentu wypłaty pieniędzy do wpisania hipoteki przez sąd. To wszystko raczej odstrasza zainteresowanych. Ale analitycy finansowi twierdzą, że pożyczkodawcy w celu zachęcenia potencjalnych kredytobiorców w przyszłości będą stawiać mniejsze warunki i ułatwiać procedurę przyznawania tych pożyczek.

2 komentarze

  1. To prawda, ja również nie odróżniałam pożyczki od kredytu hipotecznego. Na szczęście w porę się zorientowałam i właśnie składam wniosek o pożyczkę. Mam nadzieję, że dzięki w niej w końcu pojadę z mężem na wakacje marzeń. Nie byliśmy nigdzie od czasu podróży poślubnej ponad 5 lat temu, a taki odpoczynek potrzebny jest i mnie, i jemu.

  2. Pożyczka hipoteczna to świetne rozwiązanie. Wziąłem ją rok temu i jeszcze przede mną kilka lat spłaty, ale dzięki niej mogłem w końcu pozwolić sobie na kupno samochodu. Najbardziej ucieszyło mnie znacznie niższe oprocentowanie niż w ofertach innych kredytów, dlatego praktycznie z dnia na dzień zdecydowałem się na podpisanie umowy. Samochód spisuje się świetnie, a do pożyczki nie mam żadnych zastrzeżeń. Oby więcej takich decyzji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *