Prometeusz Kredyty – system partnerski, kredyt samochodowy i promocje

PrometeuszPrometeusz Kredyty jest jednym z bardzo szybko rozwijających się parabanków w Polsce.  W dzisiejszym artykule zajmiemy się omówieniem innych, równie ważnych cech oferty oraz samej firmy Prometeusz Kredyty.

Sprzedaż Premiowa – czym jest?

Sprzedaż Premiowa firmy odbywa się na zasadzie systemu partnerskiego. Każdy uczestnik może otrzymać wynagrodzenie za polecenie produktów firmy. Polecenie każdego z produktów firmy przypisaną ma inną kwotę zarobku, i tak:

 • Polecenie chwilówki – 20 zł
 • Polecenie kredytu gotówkowego – 70 zł
 • Polecenie kredytu samochodowego i leasingu – 100 zł

Uczestnikiem Sprzedaży Premiowej według jej regulaminu może być każda osoba pełnoletnia mieszkająca na terenie Polski. Nie może ona być w żaden sposób powiązana z pracownikami i współpracownikami firmy.
Co ciekawe, Prometeusz Kredyty, od razu zaznacza, że może w każdym momencie bez podania przyczyny wykluczyć danego użytkownika z promocji Sprzedaży Premiowej, a nawet odebrać mu nagrodę.

 • Organizator ma prawo w każdym momencie trwania Sprzedaży Premiowej wykluczyć z udziału w niej ( w tym odmówić przyznania nagrody)(…)

Polecenie liczy się tylko w przypadku zainteresowania ofertą firmy osoby, która nigdy wcześniej nie korzystała z jej usług. Premia za polecenie wypłacana jest w ciągu 15 dni od zawarcia osoby przez osobę poleconą.
Sprzedaż Premiowa reklamowana jest na całej witrynie Prometeusz Kredyty, niestety bezpośrednio w regulaminie promocji występuje ustęp:

 • Czas Sprzedaży Premiowej od 22 października 2012 do 31 grudnia 2012

Nie wiadomo więc, czy firma pomyliła się ustanawiając taki czas, czy też nie dokonano ważnych późniejszych zmian w regulaminie, lub też promocja uległa zakończeniu a pomyłką jest jej stałe reklamowanie.

Ciekawa oferta kredytów samochodowych

Kredyt samochodowy umożliwia klientowi zakup nowego lub używanego samochodu z pomocą firmy Prometeusz Kredyty.
Niewątpliwe plusy kredytu samochodowego w firmie to:

 • Klient nie musi odmawiać sobie kupna samochodu i odkładać pieniędzy osobiście
 • Prosta procedura kredytowa
 • Możliwość wcześniejszej spłaty całej kwoty bez dodatkowych kosztów
 • Brak wpisu banku w dowód rejestracyjny (do 30 tysięcy w przypadku nowych samochodów, do 20 tysięcy w przypadku używanych)
 • Ddla klientów pragnących sprowadzić samochód z zagranicy specjalna oferta umożliwiająca pobranie kredytu powyżej dowodu zakupu do 30 tysięcy złotych

Reprezentatywne koszty kredytu samochodowego:

RRSO:
46,07%
Kwota kredytu:
10 000 zł
Okres kredytowania:
48 miesięcy
Oprocentowanie stałe:
18,00%
Wartość samochodu:
15 000 zł
Wpłata własna:
5000 zł
Koszt pożyczki:
10 142,85 zł
W tym odsetki:
5857,14 zł
W tym prowizja:
714,28 zł
W tym opłata dodatkowa*:
714,28 zł
Wysokość raty:
419,64 zł
Całkowita kwota do spłaty:
20 142,72 zł

* opłata z tytułu zarządzania ryzykiem

Prometeusz Kredyty bez wyraźnych promocji

Prometeusz Kredyty nie umożliwia swoim klientom korzystania z intratnych i ciekawych promocji pożyczkowych. Niemniej dziwi więc wykorzystanie podobnej podstrony na swojej witrynie. W zakładce „Aktualne promocje” czytamy:

 • Nie musimy reklamować „atrakcyjnych promocji”, ponieważ Prometeusz promuje wszystkie produkty zawsze w ten sam sposób.

Jeśli więc firma nie musi reklamować „atrakcyjnych promocji” po co robi sobie antyreklamę i zamieszcza informacje o czymś, co nie istnieje? Nie rozumiemy tego podejścia.
Zapraszamy Państwa do wyrażania własnych opinii na temat oferty Prometeusz Kredyty. Czekamy na Państwa opinie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *