Raiffeisen Polbank – opinie klientów i aktualne promocje

Reiffeisen Polbank jest bankiem komercyjnym z siedzibą w Warszawie działającym na rynku polskim od 1991 roku. Należy do austriackiej grupy Raiffeisen Zentralbank Österreich AG (RZB). Pod względem wartości aktywów zajmuje 13. miejsce, a pod względem liczby placówek dopiero 22 (ponad 400 placówek w Polsce).

rozmowa biznesowa

Integracja Raiffeisen i Polbank

Fuzja obu banków zakończyła się w tym roku. Ostatnie poprawki wprowadzano jeszcze w maju tego roku. Prace integracyjne trwały kilka miesięcy. Obecnie byli klienci obu banków mogą korzystać z jednolitej i dostosowanej oferty dotyczącej rachunków, kart płatniczych i kredytów. Do życia oddano również wspólny system bankowości elektronicznej oraz centrum obsługi telefonicznej.

Brak zmian dotyczył jedynie ubezpieczeń i inwestycji.

Konkurs „Wystarczy wejść i wygrać”

Od 30 czerwca 2014 roku, aż do 17 sierpnia 2014 roku, nowi i starzy klienci Raiffeisen Polbank mogą wziąć udział w promocji „Wystarczy wejść i wygrać”. Aby wziąć udział w konkursie należy zainstalować aplikację na smartfony „Polbank – Mobilny Bank”.

Warunki udziału w konkursie:

 • Wykonanie minimum dziesięciu operacji z listy czynności, takich jak: przelew krajowy, doładowanie telefonu, założenie lokaty czy spłata karty kredytowej – w trakcie trwania konkursu
 • Wykonanie zdjęcia ukazującego „jak Mobilny Bank wspiera codzienne zarządzanie finansami”, a następnie przesłanie go pod adres mobilny-bank@raiffeisen.pl

Nagrody dla zwycięzców:

 • 2x telefon Samsung Galaxy S5
 • 3x telefon Samsung Galaxy Note3
 • 10x tablet Samsung Galaxy TAB3
 • 35x Power bank

Osoby, które założą konto osobiste podczas trwania konkursu, również mogą wziąć w nim udział.

Promocja Raiffeisen Polbank i linii lotniczych

Wraz z liniami Wizz Air, bank przedstawia nową ofertę promocyjną. Aby wziąć udział w promocji należy zamówić kartę kredytową Raiffeisen Polbank. Dokonywane zakupy za jej pomocą będą przekładały się na liczbę zebranych punktów „Punkty Wizz”.

 • 1 Punkt Wizz – 5 złotych wydane kartą

Dodatkowo opłata za kartę wynosić będzie 0 zł w pierwszym roku. Przewalutowanie transakcji zagranicznych na złotówki będzie bezpośrednie i bez prowizji.

Opinie klientów o Raiffeisen Polbank

Na jednym z bardziej popularnych serwisów oceny instytucji finansowych, bank zbiera bardzo nieprzychylne opinie.

 • 67% ankietowanych jest przeciwna bankowi – nie skorzystałaby ponownie z jego usług
 • 33% ankietowanych ocenia bank pozytywnie – ponownie skorzystałaby z jego usług

Minusy banku wymieniane przez klientów:

 • Wysokie opłaty za prowadzenie kont oszczędnościowych
 • Zawyżone odsetki
 • Wysokie prowizje od wielu transakcji (przelewy, wypłaty gotówki)
 • Problemy z działaniem bankowości elektronicznej
 • Przymus „załatwiania” spraw w bankowym okienku
 • Wysokie koszty prowadzenia rachunku firmowego
 • Wysokie koszty usług dodatkowych (np. kopii wyciągu bankowego)

Kontakt z Raiffeisen Polbank

Infolinie banku dostępne są 24 godziny na dobę / 7 dni w tygodniu.

 • Infolinia nr 1: 801 180 801
 • Infolinia nr 2: 22 549 99 99

Zapraszamy Państwa do pozostawiania własnych opinii nt. zintegrowanego banku – Raiffisen Polbank.

Jeden komentarz

 1. Podobno najlepsza reklamą dla jakiegoś produktu jest zadowolony klient.Nie można tego powiedzieć o tym banku.jestem ich klientem od kilku lat- mam tam kredyt tzw bezpieczny.Dwukrotnie miała miejsce sytuacja gdzie nękano mnie telefonami, sms-ami, w końcu monitami że ma spłacić kredyt który w całości spłaciłam kilka dni wcześniej. Kwoty kóre były wymieniane w tych wezwaniach były zupełnie różne. Miałam kilka wizyt w banku- reklamacje. Dostałam lakoniczne pismo , że moja reklamacja została uwzględniona.Podobna sytuacja była po dłuższym okresie czasu. znowu monity i wycieczki do banki. Tym razem tłumaczono to datami księgowania,że na rachunki po wymienionym konkretnym dniu miesiąca nie było transakcji.
  Jak każdy może się też zdarzyć , że się o czymś zapomni zwłaszcza w wakacje- w ubiegłym roku zapomniałam wpłacić ratę.Jak wróciła z wyjazdu w skrzynce był monit oczywiście opłata za monit niemała.Wpłaciłam zaraz pieniądze choć było 1 dzień to po wymienionej w monicie dacie.Oczywiście na następny dzień otrzymała kolejny monit z OPŁATĄ , że nie wpłynęły pieniądze.Wtedy nic z tym nie robiłam. Szanująca się instytucja wysyła do klienta polecony z potwierdzeniem odbioru aby mieć pewność że korespondencja do niego trafiła ( przecież każdy może trafić np.do szpitala). W tym banku tak się klientów nie taktuje.
  Sytuacja z dnia dzisiejszego .Wpłaciłam ratę kredytu w dniu 01.08.2015 w bankomacie, termin miała do 31.08.2015.Otrzymałam monit z działu windykacji ,że do dnia 03.08.2015 nie odnotowano wpłaty na konto i oczywiście opłata za monit w wysokości 35 zł. Tym razem dam znać do innych instytucji.Na tym forum również.
  W mieście nie było głośno o fakcie żeby ktoś okradł bankomat w którym wpłacałam pieniądze.W takim razie gdzie one są? A jeśli w banku na koncie to jak kompetentne osoby bank zatrudnia? Przyznaję nie jestem bez winy ,ale pismo mam podpisane prze panią z tytułami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *