Ambulance Banking – informacje o firmie

Ambulance Banking jest firmą finansową prezentującą niezbyt szeroką ofertę pożyczek przez Internet. Chociaż na oficjalniej witrynie firmy czytamy, że jest to firma „prężnie się rozwijająca”, to jednak nie ma to odzwierciedlenia w rzeczywistości – biorąc pod uwagę choćby sam design strony. Witryna firmy została zaprojektowana w 2009 roku, raczej nie jest aktualizowana.

Sposób pożyczkowania w Ambulance Banking

Osoby starające się o pożyczkę mogą wybrać dwie formy wnioskowania. Po pierwsze, na głównej stronie firmy, pod adresem www.ambulancebanking.com dostępny jest formularz kontaktowy, dzięki któremu uzyskać można dalsze informacje nt. interesującej nas pożyczki. Po drugie klient ma możliwość skontaktowania się z firmą za pomocą samej wiadomości SMS.

  • Treść SMS-a kontaktowego: GWIZDEK
  • Numer telefonu: 601 413 414

Inną formą kontaktu z firmą jest opcjonalne wysłanie wiadomości przez formularz kontaktowy:

  • Formularz kontaktowy: www.ambulancebanking.com/kontakt.html
zmęczony mężczyzna nad kalkulatorem
Firma Abulance Banking nie wzbudza naszego zaufania.

Ile można pożyczyć? Na jakich warunkach?

Ambulance Banking udziela niewielkich pożyczek od kwoty 300 do 1 500 zł bez zaświadczeń. Firma nie podaje informacji o rodzaju udzielanych przez siebie pożyczek, wydaje nam się jednak, że będą to pożyczki zarówno „online przez Internet”, jak i pożyczki z tzw. „obsługą domową”. Do takiego rozumowania prowadzi nas wskazówka w postaci jednego zdania na jednej z niewielu zakładek firmowej strony, mówiącego o opcjonalnych dodatkowych kosztach obsługi w domu w miejscu zamieszkania klienta.

Czy ta pożyczka jest opłacalna?

Dysponujemy jedynie jednym przykładem reprezentatywnych kosztów pożyczki. Prezentuje się on w następujący sposób:

Reprezentatywne koszty pożyczki w Ambulance Banking
Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO)
300%
Kwota pożyczki
1 000 zł
Oprocentowanie
18%
Prowizja
50 zł
Koszt obsługi domowej
185 zł
Okres pożyczkowania
1 miesiąc
Całkowita kwota do spłaty
1 250 zł

Sprawdziliśmy Ambulance Banking – brak odpowiedzi

Ponieważ informacje prezentowane na stronie internetowej nie pozwalają na pełne zaznajomienie się z działalnością firmy, a tym bardziej na przedstawienie jej całej oferty, postanowiliśmy sprawdzić, czy firma wciąż funkcjonuje na polskim rynku. Zgłosiliśmy się jako potencjalny klient, niestety – bez skutku. Po wypełnieniu formularza, nie otrzymaliśmy dalej żadnej wiadomości kontaktowej, nawet w formie informacyjnej, że nasze dane zostały zapisane i musimy czekać na dalszy kontakt z konsultantem.
Zastanawiający jest również rzeczony regulamin serwisu, który musimy zaakceptować (właściwie jest on już zaakceptowany w chwili wpisywania naszych danych – zaznaczony „ptaszek”). Regulamin ów składa się tylko z jednego, bardzo ubogiego akapitu, w którym czytamy dość zaniepokojeni:

Korzystając z niniejszego serwisu użytkownik przyjmuje do wiadomości, że poczta elektroniczna, a także inne transmisje przechodzące przez Internet mogą nie być pozbawione ingerencji osób trzecich i nie mają charakteru poufnego. ambulance banking sp. z o.o. (sic!) nie ponosi żadnej odpowiedzialności za szkody będące rezultatem niedozwolonej ingerencji osób trzecich i wykorzystania transmitowanych informacji w tym danych osobowych użytkownika serwisu.

Rzeczywiście witryna firmy nie używa szyfrowanej wersji protokołu HTTP. Zamiast jednak informacji o tej luce w zabezpieczeniach, dostajemy dokładną wiadomość o tym, że nasze podane dane osobowe (imię, nazwisko, miejsce zamieszkania, numer telefonu, e-mail) przesyłane do firmy nie mają charakteru poufnego, a osoby trzecie mogą mieć do nich wgląd.
Firma Abulance Banking nie wzbudza naszego zaufania i raczej odradzamy z możliwości skorzystania z jej usług.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *