Chcesz założyć konto osobiste? Sprawdź Bank Gospodarki Żywnościowej

Bank Gospodarki Żywieniowej jest dopiero 11 bankiem w Polsce pod względem posiadanych aktywów. Siedziba komercyjnego z założenia banku, znajduje się w Warszawie. Historia założenia banku sięga 1919 roku, kiedy to powstał Polski Bank Rolny. W 1975 roku został on połączony wraz z Centralnym Związkiem Spółdzielni Oszczędnościowo-Pożyczkowych, tworząc Bank Gospodarki Żywieniowej. Następnie, w roku 1994, bank został przekształcony w spółkę akcyjną.

Czy w BGŻ opłaca się założyć konto?

dwie kobiety w rozmowie biznesowej
BGŻ ma w ofercie konto bankowe za 0 zł.

Chociaż bank nie jest jednym z większych w Polsce, to posiada całkiem dobrą ofertę kont osobistych. Ponadto nastawiony jest na klientów indywidualnych, dlatego będzie to dobry wybór dla każdego statystycznego Polaka. BGŻ oferuje swoje konto, jako „wiodące na rynku”. Nie wiadomo, czy za tym sloganem kryją się jakieś badania rynku, czy to zwykłe hasło reklamowe, ale na pewno zachęca on do sprawdzenia dalszej oferty banku.

Od 2001 roku każdy klient posiadający konto osobiste w BGŻ ma możliwość z korzystania systemu bankowości elektronicznej.

Konta osobiste BGŻ, strona internetowa banku

Najbardziej popularnym produktem banku jest „Konto Nr 1”. Wniosek o założenie konta można złożyć online, za pomocą strony:

 • Wniosek o założenie konta: https://secure.bgz.pl/bgz_ror/

Witryna jest szyfrowana i całkowicie bezpieczna. Zauważa się jednak pewne niedociągnięcia, jak nieprawidłowe wyświetlanie nazw w skryptach. Strona banku jest jednak jedną z najbardziej nowoczesnych i przystosowanych do wymagań klientów stron internetowych na rynku bankowym. Jest przejrzysta, dobrze zaprojektowana i – co mniej ważne, ale jednak istotne – cieszy oko klienta.

„Konto Nr 1” – charakterystyka oferty

Konto numer 1 jest przez bank promowane, jako najlepszy produkt z tego sektora. Oferta rzeczywiście przedstawia się bardzo interesująco.

Cechy „Konta Nr 1”:

 • Bezpłatne prowadzenie konta – 0 zł
 • Bezpłatne krajowe przelewy internetowe w polskich złotych – 0 zł
 • Darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce – również marek innych banków
 • 0 zł za realizację stałych zleceń
 • 0 zł za obsługę polecenia zapłaty

Dodatkowo, osoby do 26 roku życia, bezpłatnie korzystać mogą z karty wystawionej do konta. Dzięki temu jest to świetna propozycja dla studentów. Do konta wydawana jest nowoczesna karta płatnicza MasterCard z obsługą PayPass i funkcją Cash back. Osoby starsze, również liczyć mogą na bezpłatne korzystanie z karty, jeśli tylko miesięcznie wykonają transakcje bezgotówkowe na min. 300 zł

 • Opłata za korzystanie z karty wynosi w innym przypadku 9 zł za miesiąc
„Konto bardzo osobiste” – jako drugi produkt BGŻ

„Konto bardzo osobiste” kierowane jest do bardziej wymagających klientów, dla których korzystanie z „Konta Nr 1” jest mało funkcjonalne.

Cechy konta:

 • Osobisty doradca dostępny dla każdego klienta banku
 • Do konta dodana jest Złota karta płatnicza MasterCard z PayPass, z funkcjonalnością dwuwalutową oraz ubezpieczeniami
 • Darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów, również poza granicami kraju
 • Funkcja automatycznego oszczędzania
 • Dostępna linia kredytowa w ramach rachunku

Opłata za prowadzenie konta wynosi 25 zł miesięcznie. Opłaty zniesione są jednak, jeśli w miesiącu kalendarzowym dokonano wpłat na konto na minimum 5 000 zł. Za wydanie dodatkowej karty w przypadku każdego rodzaju konta zapłacimy 20 zł. Wymiana karty kosztuje już jednak 25 zł.

Prezentowana przez Bank Gospodarki Żywieniowej oferta, jest prosta i spójna. Wystarczająca i łatwa w wyborze dla każdego potencjalnego klienta. Zapraszamy do dyskusji prowadzonej w komentarzach, przede wszystkim osoby korzystające z oferty BGŻ. Prosimy o rzetelną ocenę banku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *