Czy można uzyskać kredyt na samochód w Polsce, pracując za granicą?

Migracja zarobkowa naszych rodaków to we współczesnej Polsce codzienność. Może się to nam podobać lub nie jednak należy zdawać sobie z niej sprawę. W praktyce często wygląda to tak, że osoba pracująca poza granicami kraju żyje niejako na dwa domy, w których przebywa różną ilość swojego czasu. Niewątpliwie ułatwiają takie życie niskie ceny połączeń lotniczych, które skracają dystans do wielu miejsc na świecie. Polacy znacznie częściej pracują czasowo, niż osiedlają się poza granicami kraju na stałe, sprowadzając do siebie swoje rodziny.

Ufamy polskim instytucjom

Pomimo iż rodacy często narzekają na wszechobecną w naszym kraju biurokrację, to badania pokazują, że jednak zaufanie do instytucji finansowych znajdujących się w Polsce jest większe niż do tych, z którymi Polacy mają do czynienia poza granicami. Nie bez znaczenia jest także to, że dokumenty w ojczystym języku znacznie prościej jest zrozumieć, więc na sto procent wiemy, co podpisujemy i do czego się zobowiązujemy. Dzieje się tak także w przypadku kredytów samochodowych. Otwarte pozostaje więc pytanie, czy Polak pracujący poza krajem ma w ogóle możliwość wziąć kredyt samochodowy? Odpowiedź brzmi: jak najbardziej taka możliwość istnieje.

Kredyt samochodowy dla osób pracujących za granicą

Zdajemy sobie sprawę, że przebrnięcie przez oferty banków oferujących tego typu rozwiązanie i wybranie tej dla nas najkorzystniejszej może być czasochłonne i problematyczne. Poza tym zabiera czas, którego współcześnie nikt z nas nie ma w nadmiarze. A osoby, które odwiedzają ojczyznę tylko od czasu do czasu, niekoniecznie muszą mieć ochotę w tym czasie chodzić po bankach. Właśnie dla nich powstało Aconto. Nasi Doradcy Finansowi porównają dla siebie wszystkie dostępne oferty kredytowe i wybiorą te, które najlepiej spełniają Twoje oczekiwania i jednocześnie najprościej będzie Ci sprostać ich wymaganiom.

duże białe auto osobowe

 

Kredyt na samochód jest bliżej, niż myślisz

Wystarczy, że pracując za granicą, masz umowę o pracę, kontrakt tradycyjny lub marynarski od minimum trzech miesięcy i pracujesz w jednym z krajów Unii Europejskiej oraz Szwajcarii, lub Norwegii. Z nami możesz otrzymać nawet 200 tysięcy złotych. Zawsze staramy się, aby nasi klienci musieli dopełnić minimum formalności i aby cała procedura przebiegła możliwie jak najszybciej. Z nami ubieganie się o kredyt samochodowy będzie prostsze, niż myślisz.

Najczęściej wymagane dokumenty

Kiedy chcesz otrzymać kredyt w Polsce, a pracujesz poza jej granicami, najczęściej będziesz poproszony o okazanie poniższych dokumentów:

  •       Pozwolenie na pracę w kraju, w którym obecnie pracujesz.
  •       Zaświadczenie o uzyskiwanych dochodach wystawione przez pracodawcę na druku konkretnego banku, w którym ubiegasz się o kredyt.
  •       Umowę o pracę lub stosowny kontrakt – najczęściej umowa musi być przetłumaczona na język polski – jednakże z racji wysokich kosztów rekomendujemy wykonanie tłumaczenia dopiero w momencie, gdy jest już decyzja kredytowa.
  •       Historia kredytowa z innego kraju, jeśli takową posiadamy – jeśli kiedykolwiek braliśmy kredyt w kraju, w którym pracujemy, to należy samodzielnie wyciągnąć taką informację z tamtejszego biura informacji kredytowej, ponieważ nasze banki nie mają do tych danych dostępu, a mogą one znacząco uprościć otrzymanie kredytu samochodowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *