Kupujesz cyklicznie franka szwajcarskiego? Korzystny kurs franka na platformie wymiany walut

Każdego miesiąca zaopatrujesz się w walutę szwajcarską, która jest ci potrzebna w celu spłacania kredytu zaciągniętego we frankach? Zaczynasz już jednak wpadać w rozpacz ze względu na ciągle wzrastający kurs tej waluty? Nie musisz na szczęście godzić się na warunki narzucane przez bank. Dzięki ustawie antyspreadowej z 2011 roku, to jedynie od ciebie samego zależy, w jaki sposób wymieniasz walutę z przeznaczeniem na spłatę kredytu. Możesz zaoszczędzić nawet do 8% na każdej transakcji, jeżeli zdecydujesz się na społecznościową wymianę walut. Tym samym zdołasz spłacić swoje zobowiązanie nawet kilka lat wcześniej.

Na jakich zasadach opiera się społecznościowa wymiana walut?

Platformy społecznościowej wymiany walut to serwisy umożliwiające zawieranie transakcji bez spreadu. Jest to możliwe dzięki temu, że w tym przypadku jedynie od samych użytkowników zależy, po jakich kursach wymieniają walutę. Serwis w jakikolwiek sposób nie ingeruje w ich wysokość. W zamian za udostępnianie elektronicznej infrastruktury, pobiera tylko drobną prowizję od każdej transakcji. W przypadku najpopularniejszych polskich platform tego typu, wynosi ona poniżej 1%. Możesz również uniknąć opłaty za przelew środków na konto walutowe. Wystarczy skorzystać z serwisu Walutomat, a wtedy nie zapłacisz z tego tytułu ani grosza – pod warunkiem posiadania rachunku w jednym z największych banków w Polsce.

 wypłata gotówki z bankomatu

Jakich kursów franka szwajcarskiego można się spodziewać?

Na stronie pod adresem https://www.walutomat.pl/kursy-walut/chf-pln/ możesz dowiedzieć się, po jakich kursach wymieniają franki użytkownicy internetowej giełdy walutowej Walutomat. Jest to najdłużej działający w Polsce serwis tego typu – nieprzerwanie od 2009 roku. W chwili obecnej z jego usług korzysta już ponad 260 tysięcy zarejestrowanych użytkowników. Płacą oni prowizję nie wyższą niż 0,2% od każdej transakcji, co zapewnia im spore oszczędności. Pod wskazanym wyżej linkiem, zdołasz uzyskać informacje odnośnie aktualnych kursów sprzedaży i zakupu franka, kształtowanych na podstawie ofert uczestników giełdy internetowej. Masz zarazem możliwość zapoznania się z archiwalnymi kursami szwajcarskiej waluty. W tym celu najlepiej skorzystać z interaktywnego wykresu, na którym prezentowane są dane z dowolnie wskazanego przez ciebie zakresu czasowego – np. kilku minionych lat.

Jak wymieniać franki poprzez platformę społecznościową?

W pierwszej kolejności staniesz przed koniecznością zwrócenia się do swojego banku z prośbą o wydanie aneksu do umowy, dotyczącego zmian sposobu dotychczasowej spłaty zobowiązania. Instytucja bankowa nie ma prawa odrzucić takiej dyspozycji. Następnie będziesz mógł już zarejestrować się na stronie wybranego serwisu i zasilić swój wirtualny portfel dowolną kwotą pieniędzy. Możesz zgodzić się na automatyczne zawarcie przez system transakcji po najlepszych w danym momencie kursach. Istnieje także alternatywna opcja, polegająca na zgłoszeniu własnej oferty i oczekiwaniu na kontrofertę innego użytkownika giełdy. System dobierze oba zgłoszenia, po czym przeprowadzi transakcję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *