Dlaczego pożyczki internetowe są atrakcyjniejsze od tradycyjnych

Zastanawiając się nad atrakcyjnością pożyczek zaciąganych przez Internet, należy przede wszystkim stwierdzić, że wówczas pożyczkobiorcy zaoszczędzają mnóstwo czasu oraz nie muszą stawać przed koniecznością uciążliwego wypełniania dokumentów czy dostarczania zaświadczeń. Wszystkie formalności mogą bowiem załatwić w ciągu kilkunastu minut i jeszcze w ciągu tej samej godziny otrzymać pieniądze na swoje konto bankowe.

Składanie wniosku online odbywa się bowiem w większości parabanków podobnie. W Providencie na przykład wysłanie wniosku online wraz z preferowaną wysokością pożyczki oraz wybranym okresem spłaty skutkuje rozmową telefoniczną z przedstawicielem w celu dopełnienia formalności. Oczywiście to konsultant do nas dzwoni, często w podanych przez nas we wniosku godzinach. Potem pracownik przychodzi do nas do domu i wręcza dokumenty wraz z umową, które podpisujemy. Następnie wystarczy tylko czekać, aż pieniądze znajdą się na koncie.

W przypadku niektórych pożyczek internetowych konieczne jednak jest zarejestrowanie się na stronie WWW danej firmy. Jest tak w przypadku takich parabanków, jak VIASMS, SMS365, NetCredit, SohoCredit czy MiniCredit. Ponadto należy tam jeszcze na etapie rejestracji dokonać opłaty jednorazowej, najczęściej w wysokości 1 gr. Wówczas parabank otrzymuje informacje o naszym koncie bankowym, na które będą przelewane pożyczki.

Ważnym elementem jest tutaj również wybór konkretnego konta bankowego, na które przelewamy opłatę rejestracyjną – jeżeli chcemy, żeby pożyczki online w tych instytucjach były nam naprawdę szybko wypłacane, najlepiej mieć rachunek w banku, w którym dana firma sama posiada konto, lub też z którym ma umowę partnerską. Wówczas pożyczka przelewana jest w zaledwie kilkanaście minut.

2 komentarze

  1. pożyczki online to przede wszystkim wygoda, pieniądze szybko trafiają na konto, można złożyć potem wniosek przez sms, co jest jeszcze wygodniejsze i jeszcze szybsze. tylko mało osób wie, że przy przelewaniu opłaty rejestracyjnej trzeba dobrze wybrać rachunek konta bankowego firmy, od której będzie się potem pożyczać pieniądze, najlepiej wybrać taki sam bank, w którym posiada się swoje własne konto, wtedy przelewy robione są podczas najbliższej sesji, inaczej trzeba czekać przynajmniej jeden dizeń roboczy. mi osobiście podoba się jeszcze ta opcja, że przy poleceniu następnej osoby, która założy konto i weźmie pożyczkę, dostaje się bonus w wysokości np. 50 zł – możę to niewiele, ale zawsze jakieś parę groszy 😉

  2. Kolejnym atutem którym przemawia za pożyczkami pozabankowymi to możliwość otrzymania pożyczki bez opłat i bez oprocentowania. Taką ofertę ma m.in. ViaSMS oraz kilka innych firm na naszym rynku finansowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *