Filarum

Filarum jest kolejną firmą pożyczkową na polskim rynku. Należy do grupy Rapid Finance Polska Spółka z siedzibą w Warszawie. Oferuje jedynie pożyczki „chwilówki” z krótkim okresem spłaty, oraz na niewielkie sumy pieniędzy.

Pożyczki w Filarum

 • Pierwsza pożyczka do 1 000 zł za darmo – promocja stała
 • Pożyczki oferowane w kwotach od 100 do 3 000 zł (w tym pierwsza pożyczka nie może wynieść więcej niż 1 000 zł, druga więcej niż 1 500 zł, trzecia więcej niż 2 000 zł, czwarta – 2 500 zł, a piąta do pełnej kwoty 3 000 zł)
 • Okres pożyczkowania wynosi od 1 do 30 dni
 • Pożyczkę można przedłużyć o okres 7, 14 lub 30 dni za opłatą
 • Termin spłaty pożyczki przedłużać można bez limitu
 • Pożyczkę wezmą jedynie osoby w wieku od 21 do 70 lat

Jak wziąć pożyczkę?

Na początku należy zarejestrować się na stronie www.filarum.plwypełniając wniosek rejestracyjny, będący równocześnie wnioskiem pożyczkowym, pod adresem:

 • Wniosek rejestracyjny: https://www.filarum.pl/rejestracja

Po wypełnieniu wniosku i poprawnej rejestracji w serwisie należy przelać na konto bankowe firmy kwotę wynoszącą 1 grosz – jako opłatę rejestracyjną.

 • Dane do przelewu znajdują się na stronie www.filarum.pl/jak-pozyczyc.

Problemy z serwerem Filarum

Niepokojący błąd wykryliśmy próbując sprawdzić, jak wygląda wniosek pożyczkowy. Klikając na odnośnik do rejestracji, zamieszczony na jednej z podstron serwisu, przechodzimy do strony z niezweryfikowaną tożsamością, gdzie certyfikat serwera jest niezgodny z adresem URL strony.

Może to być tylko błąd w konfiguracji serwera, ale też poważna luka w bezpieczeństwie, dlatego przed wypełnieniem wniosku rejestracyjnego lepiej skontaktować się z obsługą firmy i zgłosić powyższy problem. Występuje on tylko, gdy klient próbuje się łączyć z adresem https://54.76.222.117/rejestracja – widniejącym na wielu, lecz nie wszystkich, podstronach Filarum.

Opinia o firmie Filarum

Filarum udostępnia swoim klientom przykładowe umowy oraz ich warunki. Informuje o wszystkich kosztach, nie ukrywa kosztów dodatkowych. Wizytówka firmy, jaką jest jej strona internetowa, jest schludna, przejrzysta i niezwykle czytelna.

Opłaty za pożyczki plasują się po środku stawki, porównując je do opłat naliczanych przez inne firmy pożyczkowe. Dla przykładu, za pożyczkę w kwocie 1 000 zł na okres 30 dni, zapłacimy 281,08 zł z RRSO wynoszącym 1936.51 %.

Filarum reklamowało się również za pośrednictwem mediów klasycznych – telewizji. Spot reklamowy firmy obejrzeć można na Youtube pod adresem:

Spot reklamowy parabanku Filarum:

Posiadając środki na zorganizowanie kampanii reklamowej, Filarum staje się marką zaufaną i rzetelną. Z czystym sumieniem można ją polecić wszystkim poszukującym szybkiej pożyczki bez zobowiązań przez Internet.

Jak skontaktować się z Filarum?

Infolinia dostępna jest codziennie od 7:00 do 23:00. Wnioski rozpatrywane są jedynie do godziny 22:00, a płatności realizowane do godziny 21:00.

 • Adres do korespondencji: ul. Łucka 7/9, 00-842 Warszawa
 • E-mail: info@filarum.pl
 • Telefon: 222 66 80 80

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *