Give Take

Give & Take to jedna z nowszych platform pożyczek p2p w Polsce. Umożliwia szybkie pożyczkowanie bez wychodzenia w domu, przez Internet z pomocą postawionego systemu oraz równoczesne inwestowanie w pożyczki innych osób zarejestrowanych na stronie.

Pożyczki społecznościowe w Polsce

TNS OBOP udostępnił ostatnio wyniki badań populacyjnych Polaków odnoszących się do ich znajomości rynku pożyczkowego oraz zaufania do banków (badanie było zlecone przez grupę Lendico). Wyniki były zaskakujące: jedynie 7 proc. ankietowanych wiedziało, czym w ogóle są pożyczki społecznościowe.

pięciu ludzi przy stole w biurze
Give & Take to innowacyjne pożyczki typu p2p.

Wiedza Polaków na temat pożyczek społecznościowych wciąż jest niewielka. Rynek stale się rozwija, a marka G&T staje się jego znaczącą częścią.

Czym jest program p2p?

Platformy pożyczek społecznościowych umożliwiają połączenie zainteresowanych pożyczką pożyczkobiorców z inwestorami, którzy chętnie finansują pożyczki, jednocześnie na tym zarabiając. Na łamach witryny G&T można umieścić swoje zgłoszenie pożyczkowe. Następnie należy tylko czekać na zgłoszenia zainteresowanych inwestorów – ludzi dokładnie takich, jak my, ale zarejestrowanych, jako inwestorzy.

Umieszczając na platformie swoją propozycję pożyczki, sami wybieramy jej wysokość, długość spłaty oraz oprocentowanie. Opisujemy również cel pożyczki i tworzymy własny profil pożyczkobiorcy. Inwestorzy przeglądają pozycje wniosków pożyczkowych i wybierają te, które ich zdaniem są warte zaufania, mniej ryzykowne, a bardziej zyskowne.

Jak zarejestrować się w serwisie Give & Take?

Aby zostać inwestorem, czy pożyczkobiorcą, należy najpierw zarejestrować się w serwisie korzystając z opcji „Załóż konto” dostępnej pod adresem:

  • Rejestracja w serwisie: http://givetake.pl/register (po stronie prawej)

Następnym krokiem jest przelanie na konto firmy G&T kwoty rejestracyjnej. Przelew służy między innymi weryfikacji konta i prawdziwości podanych danych osobowych (imienia, nazwiska, adresu, numeru konta bankowego).

  • Dla pożyczkobiorców wynosi on 5 zł
  • Dla inwestorów kwota wynosi 1 zł

Po zarejestrowaniu w serwisie, inwestorzy mogą przeglądać dostępne aukcje pod linkiem: http://givetake.pl/list, wybierając najodpowiedniejsze dla siebie i finansując całość lub część pożyczki innego użytkownika.

Pożyczkobiorcy za to, po zalogowaniu, mają możliwość złożenia własnego wniosku pożyczkowego, opisując cel i wszystkie cechy upragnionej pożyczki. Po zebraniu pełnej sumy pożyczki, operator serwisu przesyła zebraną kwotę na zweryfikowane wcześniej konto bankowe. Pożyczkę oddaje się w ratach, przesyłając poszczególne kwoty na konto operatora serwisu, który po spłacie pożyczki w całości, dodaje do kont inwestorów odpowiednie procenty ich zysku.

Czy warto zainteresować się pożyczkami społecznościowymi?

Pożyczki w formie p2p dają możliwość szybkiego uzyskania gotówki bez wychodzenia z domu, za pomocą Internetu. Będąc poza systemem bankowym, nie wymagają pozytywnej historii w BIK, czy braku zadłużeń. Oczywiście inwestorzy będą chętniej inwestować w pożyczki, które:

  • Ustalone mają wyższe oprocentowanie
  • Na krótszy okres spłaty (dla pierwszej pożyczki do 6 miesięcy)
  • Z weryfikacją w BIG/BIK oraz weryfikacją danych osobowych, miejsca zamieszkania i pracy

Odpowiednio opisana pożyczka daje możliwość realnego otrzymania gotówki – sprawnie i szybko. Pożyczki na platformie G & T są godne polecenia.

Kontakt z Give & Take

  • Formularz kontaktowy: http://givetake.pl/page/kontakt
  • E-mail: info@givetake.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *