Jak ocenić wiarygodność firmy pozabankowej

Na chwilę obecną lista firm pozabankowych jest na tyle długa, że trudno jest zdecydować się na współpracę tylko z jedną. Niektórzy pochłonięci rozmaitymi sprawami i niedysponujący wolnym czasem, wybierają pierwszą napotkaną w internecie. To podstawowy błąd, jaki popełniają już na samym wstępie. Przecież oczywiste jest to, że nie wszystkie firmy są uczciwe. Należy rozejrzeć się za rzetelną. Tylko jak sprawdzić wiarygodność takiej instytucji? Okazuje się, że to nie takie trudne.

Dane firmowe

Zanim zdecydujemy się na zadłużenie w wybranej instytucji pozabankowej, powinniśmy sprawdzić dane tej firmy. Można to zrobić na wiele sposobów, ale najprostszy i najszybszy stwarza internet. Wystarczy jedynie wpisać do wyszukiwarki nazwę instytucji, aby za chwilę wyświetliły się pełne dane. Jeżeli nie ma nic do ukrycia, to do informacji tych będzie można dotrzeć bardzo łatwo. Wśród nich powinny znaleźć się przede wszystkim – nazwa firmy, adres siedziby, NIP, REGON, a także wszelkie kontakty. Dobrze jest, gdy podaje numer na infolinię, a kontaktując się z nim, można otrzymać odpowiedzi na wszystkie pytania. Najbardziej wiarygodne są te instytucje, które poza tym, że oferują pożyczkę online, umożliwiają też załatwienie formalności w siedzibie firmy. Niektóre instytucje działają nie tylko w Polsce, ale i na innych rynkach, co  również jest tu dużym plusem. Ponadto rozglądając się za rzetelną firmą warto:

  • sprawdzić, czy firma ta nie widnieje na liście ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego,
  • skontaktować się ze Związkiem Firm Pożyczkowych.

Zawartość informacji na stronie internetowej firmy

Porządna instytucja pozabankowa ma stronę internetową, na której publikuje niezbędne informacje zarówno o prowadzonej działalności, jak też o zasadach współpracy z pożyczkobiorcami. Firma ta raczej nie będzie miała nic do ukrycia. Wobec tego na stronie pojawią się informacje na temat poszczególnych ofert. Na niektórych znajdują się również odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Można w nich doszukać się informacji odnośnie kosztów całkowitych, a także warunków spłaty zobowiązania w wybranych sytuacjach. Czasem wystarczy tylko spojrzeć na stronę internetową firmy, aby uświadomić sobie, że faktycznie jest to godna wyboru instytucja.

Opinie innych klientów

Każda rzetelna firma, która działa na rynku już od wielu lat, ma na swoim koncie liczne opinie. Te zwykle są pozytywne, jeżeli postępuje zgodnie z zasadami i dba nie tylko o swoje interesy, ale również o dobro i zadowolenie swoich klientów. Opinii tych w internecie może być sporo. Zwykle są publikowane na samej stronie instytucji pozabankowej, jak też na forach i w porównywarkach pożyczkowych np. www.centrumpozyczek360.pl Dotrzeć do nich można łatwo i szybko. Na pewno pomogą w ocenie wiarygodności firmy. Jeżeli poprzedni klient wspomni, że firma faktycznie udziela pożyczki na korzystnych warunkach i można się z nią dogadać, to tak zapewne jest. Wystarczy jedna negatywna opinia na temat tej firmy, by uświadomić sobie, iż trzeba przyjrzeć się jej nieco bardziej.

 

Wiarygodność firmy pozabankowej można ocenić bez większego wysiłku. Jest to dziś łatwe, bo mamy dostęp do internetu. Pomocni w ocenie mogą być też byli klienci wybranej firmy. Na pewno nie można decydować się na zadłużenie w pierwszej lepszej firmie, o której nic kompletnie nie wiemy. Lekceważenie powagi sytuacji to największy błąd, jaki możemy popełnić. Dlatego warto sprawdzić wiarygodność, chociaż na chwilę przed podjęciem ostatecznej decyzji. W końcu lepiej współpracować z rzetelnymi firmami, niż brnąć w poważne kłopoty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *