Jak przebiega zaciąganie pożyczki przez internet

Zaciągnięcie pożyczki w dzisiejszych czasach jest bardzo łatwym zadaniem. Firmy wręcz prześcigają się w możliwościach udzielania szybkich i bezproblemowych kredytów. Można tradycyjnie udać się do wybranej placówki, telefonicznie skontaktować się z konsultantem, ale również – co jest aktualnie jedną z najczęściej wybieranych metod – zaciągnąć pożyczkę przez Internet. Jak zatem przebiega proces pożyczania pieniędzy online?

Przede wszystkim musimy rozpocząć od wybrania stosownej oferty. Na stronach internetowych można z łatwością znaleźć niejedną propozycję zaspokajającą indywidualne potrzeby danego klienta. Po wybraniu najlepszej opcji należy kierować się instrukcjami zamieszczonymi na wybranym przez nas portalu. Zazwyczaj na stronie widnieje odnośnik “Złóż wniosek”, który rozpoczyna proces pożyczania pieniędzy. Na ogół jedyne dane, które musimy podać, to imię, nazwisko, telefon kontaktowy oraz adres zamieszkania. Rzadko wymagane są bardziej dokładne informacje, bowiem pożyczka przez Internet, podobnie jak chwilówki zawierane tradycyjną drogą, minimalizuje formalności i pozwala na szybkie zaciągnięcie pożądanej kwoty. Nie sprawdza się klienta w Biurze Informacji Kredytowej ani nie wymaga zaświadczeń o posiadaniu odpowiednio wysokich dochodów.

Po wypełnieniu i wysłaniu wniosku – oczywiście drogą internetową – musimy już tylko czekać na kontakt od konsultanta. Zwykle pośrednik oddzwania jeszcze tego samego dnia, a najwyżej w ciągu kilku dni. W trakcie rozmowy telefonicznej potwierdza dane interesanta i dopina wszystkie potrzebne szczegóły. Czasami konieczne jest osobiste spotkanie w celu podpisania umowy, jednak najczęściej przesyłana jest ona pocztą. Pożyczkobiorca otrzymuje pieniądze do ręki albo bezpośrednio na internetowe konto bankowe. Wybór należy do zainteresowanego.

Jak widać, proces zaciągania pożyczki jest bardzo prosty i nie wymaga żadnych szczególnych umiejętności. Wystarczy tylko kierować się wskazówkami wyszczególnionymi na stronie internetowej i krok po kroku wykonywać wszystkie potrzebne czynności. Pieniądze można dostać nawet w 15 minut – trzeba tylko wybrać odpowiednią ofertę i już po chwili można cieszyć się z ekspresowo otrzymanej gotówki. Pamiętając tylko o terminowej spłacie zobowiązania, taka pożyczka będzie zapewne prawdziwą przyjemnością, nie tylko dla młodych klientów.

2 komentarze

  1. Szkoda mi większości banków, bo w ich przypadku prędzej czy później trzeba się pofatygować osobiście do placówki i podpisać te dokumenty, co nie zawsze jest wygodne. Fakt, że nie trzeba tam długo sterczeć, ale pobyt i tak zajmuje dłuższą chwilę. Niby jest już ten podpis elektroniczny, ale jeszcze się nie spotkałem z ofertą banku, który by to akceptował, może nie jest to jeszcze aż tak bardzo popularne, zresztą banki nie wysyłają tych dokumentów pocztą, a szkoda, parabanki tak robią w większości, ewentualnie właśnie wizyta konsultanta w domu pożyczkobiorcy, co też jest wygodne. Przynajmniej czekanie na telefon z banku nie jest długie, oddzwaniają praktycznie natychmiast, tyle dobrego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *