Jak wziąć szybki kredyt bez zdolności kredytowej? Zobacz!

Kredyt, według definicji prawa bankowego, jest produktem typowo bankowym. Parabanki nie mają zdolności udzielania kredytów, chociaż oczywiście niektóre z nich reklamują się właśnie w ten sposób. Produkty finansowe sprzedawane przez firmy pożyczkowe mogą dostać miano jedynie pożyczek. A tylko dzięki nim mamy właściwie możliwość pożyczenia pieniędzy bez sprawdzania przez daną instytucję naszej zdolności kredytowej.

Kredyt bez BIK niemożliwy w banku

Banki będąc niezwykle dokładnie opisanymi przez prawo instytucjami, nawet będąc bankami typowo komercyjnymi, nie mają szerokiego pola do odczytywania tych przepisów prawa, szczególnie bankowego, i „naciągania” go do upodobań klientów czy sytuacji na rynku. Z tego też względu niemożliwe jest otrzymanie szybkiego kredytu bez BIK w jakimkolwiek banku zarejestrowanym w Polsce. Prawo bankowe wyraźnie opisuje stopnie, czy też kroki prowadzące do udzielenia kredytu, a jednym z nich jest niestety – sprawdzenie zdolności kredytowej osoby ubiegającej się o kredyt.

puste kieszenie

Szybki kredyt bez zdolności kredytowej możliwy jest tylko w firmach pożyczkowych (w formie pożyczki).

Jak zadbać o swoją zdolność kredytową?

Niestety, jeśli bank odmówi nam kredytu, to staranie się o zwiększenie swojej zdolności kredytowej wykluczy szybkie uzyskanie pieniędzy. Niemniej jednak, warto wiedzieć, jakie informacje pomagają bankom w podjęciu decyzji o przyznaniu nam szybkiego kredytu:

 • Większą szansę na kredyt mają osoby otrzymujące stałe wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę
 • Należy zlikwidować wszystkie debety na kontach i kartach kredytowych
 • Należy spłacić wszystkie dotychczasowe kredyty i pożyczki, najlepiej w odpowiednich terminach lub nawet przed czasem
 • Można spróbować wziąć kredyt wraz z inną osobą – znaleźć współkredytobiorcę
 • Potrzebny sprzęt gospodarstwa domowego czy nową elektronikę warto kupić na raty, a następnie spłacać je wedle zaleceń – dzięki temu w łatwy sposób budujemy swoją pozytywną historię kredytową

Definitywny brak zdolności kredytowej

Jeśli pieniądze są nam potrzebne „na już” i nie mamy możliwości zadbania o zdolność kredytową (co wymaga sporego nakładu czasu i stabilnej sytuacji finansowej), warto rozważyć pożyczkę w parabanku lub pożyczkę społecznościową.

Firmy pożyczkowe udzielają pożyczek zazwyczaj w oparciu o parę podstawowych warunków:

 • Należy posiadać polskie obywatelstwo i dowód osobisty
 • Należy posiadać osobiste konto bankowe, dostęp do Internetu i często działający numer telefonu komórkowego polskiego operatora
 • Być w wieku – najczęściej od 20-21 lat do 60-65 lat

Pożyczki udzielane są bez sprawdzania zdolności kredytowej oraz bez sprawdzania osoby ubiegającej się o pożyczkę w znanych bazach dłużników: BIK czy BIG InfoMonitor.

Jak wygląda pożyczka w firmie pożyczkowej?

Niestety, należy liczyć się z tym, że koszty pożyczek w parabankach są znacznie wyższe niż koszty kredytów i pożyczek w bankach. Dodatkowo należy liczyć się z wieloma innymi ograniczeniami, między innymi:

 • Okres pożyczkowania wynosi najczęściej od 1 do 30 dni (są jednak na rynku parabanki, w których pożyczkę spłaca się na raty nawet do 12-24 miesięcy)
 • Kwota pożyczki wynosi najczęściej od 100 do 2 500 zł (ponownie jednak są również firmy proponujące wyższe kwoty pożyczek, ale najczęściej liczyć na nie mogą jedynie stali klienci)

Koszty pożyczki w parabanku i pożyczki społecznościowej

Pożyczka bez zdolności kredytowej wiążę się niestety ze znacznymi kosztami. W przypadku pożyczek społecznościowych (portale: Kokos.pl czy Sekrata.pl), sami wybieramy wysokość oprocentowania pożyczki. Nie ma także ściśle określonych opłat dodatkowych, prowizji, ubezpieczeń oraz opłat za zwłokę w spłacie pożyczki i monity informacyjne.
Kiedy wybieramy pożyczkę w parabanku, warto jednak najpierw sprawdzić wszystkie dodatkowe koszty takiej pożyczki, również te związane z opóźnioną spłatą pożyczki.
W jednej z najtańszych firm pożyczkowych – Vivus.pl, całkowity koszt spłaty pożyczki wynosi przykładowo:

 • Przy pożyczce na okres 30 dni o kwocie 2 000 zł – 2280 zł
 • Przy pożyczce na okres 30 dni o kwocie 3 000 zł – 3420 zł
 • Przy pożyczce na okres 30 dni o kwocie 3 500 zł (maksimum) – 3990 zł

Jak widać, ceny te są dość spore, jeśli bierzemy pod uwagę tak krótki okres pożyczkowania, ale musimy pamiętać jednocześnie, że porównując inne oferty firm pożyczkowych, są to jedne z najniższych cen i opłat!
Wybór pożyczki bez zdolności kredytowej należy więc dokładnie od potrzeb danej osoby.

4 Odpowiedzi do Jak wziąć szybki kredyt bez zdolności kredytowej? Zobacz!

 1. VIA SMS PL 14 lipca 2014 at 11:47 #

  Proszę pamiętać, że dla osób biorących „chwilówkę” po raz pierwszy obowiązują limity. Maksymalna kwota pierwszej pożyczki na maksymalnie 30 dni na http://www.viasms.pl to 500 PLN, przy czym oprócz opłaty rejestracyjnej w wysokości 1 grosz konsument nie ponosi żadnych innych kosztów. Klient zaciągający kolejne pożyczki musi już płacić prowizję, ale za to może liczyć na bonus lojalnościowy w postaci obniżek.
  Zapraszamy do nas 🙂

 2. Bogdan 14 lipca 2014 at 21:31 #

  Fajna firma pelna uznania ? nazywa sie Pozyczka Plus /pod tym samym adresem figuruje Smart pozyczka – prosza o wplate 1 zl i 0,01 zl po oplatach dziekuja sms-em za wplate ,, rozpatruja wniosek 3 dni (w reklamie 15min ) nastepnie prosza o przeslanie faxem skan dowodu osobistego legitymacji emeryta (dobrze ze nie poprosili o stan mojego konta w moim banku ) i po otrzymaniu skanu stwierdzono ze jestem beeeee! chyba moje zmarszczki sie nie podobaly- pelen profesjonalizm?

 3. Henryk 10 grudnia 2015 at 11:46 #

  Jeśli nie ma się zdolności kredytowej to nie ma co liczyć na bankowe oferty, proponuje od razu poznać szczegóły ofert od instytucji poza bankowych, które oferują pożyczki bez bik i krd, czy właśnie pożyczki bez zdolności kredytowej. Warto sprawdzić takie firmy jak wysoko klasyfikują się w rankingach internetowych.

 4. marlena 1 września 2016 at 11:22 #

  No cóż, coraz więcej osób korzysta z takich pożyczek. Nie dziwię się, skoro banki prowadzą taką dziwną politykę. Starałam się niedawno w moim banku o kredyt, odmówili mi. Poszłam do firmy Janvest, od razu dostałam pieniądze. I teraz najśmieszniejsze – 2 tyg później dzwoni pani z banku, że chcą mi zwiększyć limit na karcie. I czy jestem zainteresowana dyszką. Kpina jakaś.

Dodaj komentarz