Jak wziąć szybki kredyt bez zdolności kredytowej? Zobacz!

Kredyt, według definicji prawa bankowego, jest produktem typowo bankowym. Parabanki nie mają zdolności udzielania kredytów, chociaż oczywiście niektóre z nich reklamują się właśnie w ten sposób. Produkty finansowe sprzedawane przez firmy pożyczkowe mogą dostać miano jedynie pożyczek. A tylko dzięki nim mamy właściwie możliwość pożyczenia pieniędzy bez sprawdzania przez daną instytucję naszej zdolności kredytowej.

Kredyt bez BIK niemożliwy w banku

Banki będąc niezwykle dokładnie opisanymi przez prawo instytucjami, nawet będąc bankami typowo komercyjnymi, nie mają szerokiego pola do odczytywania tych przepisów prawa, szczególnie bankowego, i „naciągania” go do upodobań klientów czy sytuacji na rynku. Z tego też względu niemożliwe jest otrzymanie szybkiego kredytu bez BIK w jakimkolwiek banku zarejestrowanym w Polsce. Prawo bankowe wyraźnie opisuje stopnie, czy też kroki prowadzące do udzielenia kredytu, a jednym z nich jest niestety – sprawdzenie zdolności kredytowej osoby ubiegającej się o kredyt.

puste kieszenie
Szybki kredyt bez zdolności kredytowej możliwy jest tylko w firmach pożyczkowych (w formie pożyczki).

Jak zadbać o swoją zdolność kredytową?

Niestety, jeśli bank odmówi nam kredytu, to staranie się o zwiększenie swojej zdolności kredytowej wykluczy szybkie uzyskanie pieniędzy. Niemniej jednak, warto wiedzieć, jakie informacje pomagają bankom w podjęciu decyzji o przyznaniu nam szybkiego kredytu:

 • Większą szansę na kredyt mają osoby otrzymujące stałe wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę
 • Należy zlikwidować wszystkie debety na kontach i kartach kredytowych
 • Należy spłacić wszystkie dotychczasowe kredyty i pożyczki, najlepiej w odpowiednich terminach lub nawet przed czasem
 • Można spróbować wziąć kredyt wraz z inną osobą – znaleźć współkredytobiorcę
 • Potrzebny sprzęt gospodarstwa domowego czy nową elektronikę warto kupić na raty, a następnie spłacać je wedle zaleceń – dzięki temu w łatwy sposób budujemy swoją pozytywną historię kredytową

Definitywny brak zdolności kredytowej

Jeśli pieniądze są nam potrzebne „na już” i nie mamy możliwości zadbania o zdolność kredytową (co wymaga sporego nakładu czasu i stabilnej sytuacji finansowej), warto rozważyć pożyczkę w parabanku lub pożyczkę społecznościową.

Firmy pożyczkowe udzielają pożyczek zazwyczaj w oparciu o parę podstawowych warunków:

 • Należy posiadać polskie obywatelstwo i dowód osobisty
 • Należy posiadać osobiste konto bankowe, dostęp do Internetu i często działający numer telefonu komórkowego polskiego operatora
 • Być w wieku – najczęściej od 20-21 lat do 60-65 lat

Pożyczki udzielane są bez sprawdzania zdolności kredytowej oraz bez sprawdzania osoby ubiegającej się o pożyczkę w znanych bazach dłużników: BIK czy BIG InfoMonitor.

Jak wygląda pożyczka w firmie pożyczkowej?

Niestety, należy liczyć się z tym, że koszty pożyczek w parabankach są znacznie wyższe niż koszty kredytów i pożyczek w bankach. Dodatkowo należy liczyć się z wieloma innymi ograniczeniami, między innymi:

 • Okres pożyczkowania wynosi najczęściej od 1 do 30 dni (są jednak na rynku parabanki, w których pożyczkę spłaca się na raty nawet do 12-24 miesięcy)
 • Kwota pożyczki wynosi najczęściej od 100 do 2 500 zł (ponownie jednak są również firmy proponujące wyższe kwoty pożyczek, ale najczęściej liczyć na nie mogą jedynie stali klienci)

Koszty pożyczki w parabanku i pożyczki społecznościowej

Pożyczka bez zdolności kredytowej wiążę się niestety ze znacznymi kosztami. W przypadku pożyczek społecznościowych (portale: Kokos.pl czy Sekrata.pl), sami wybieramy wysokość oprocentowania pożyczki. Nie ma także ściśle określonych opłat dodatkowych, prowizji, ubezpieczeń oraz opłat za zwłokę w spłacie pożyczki i monity informacyjne.
Kiedy wybieramy pożyczkę w parabanku, warto jednak najpierw sprawdzić wszystkie dodatkowe koszty takiej pożyczki, również te związane z opóźnioną spłatą pożyczki.
W jednej z najtańszych firm pożyczkowych – Vivus.pl, całkowity koszt spłaty pożyczki wynosi przykładowo:

 • Przy pożyczce na okres 30 dni o kwocie 2 000 zł – 2280 zł
 • Przy pożyczce na okres 30 dni o kwocie 3 000 zł – 3420 zł
 • Przy pożyczce na okres 30 dni o kwocie 3 500 zł (maksimum) – 3990 zł

Jak widać, ceny te są dość spore, jeśli bierzemy pod uwagę tak krótki okres pożyczkowania, ale musimy pamiętać jednocześnie, że porównując inne oferty firm pożyczkowych, są to jedne z najniższych cen i opłat!
Wybór pożyczki bez zdolności kredytowej należy więc dokładnie od potrzeb danej osoby.

4 komentarze

 1. Proszę pamiętać, że dla osób biorących “chwilówkę” po raz pierwszy obowiązują limity. Maksymalna kwota pierwszej pożyczki na maksymalnie 30 dni na http://www.viasms.pl to 500 PLN, przy czym oprócz opłaty rejestracyjnej w wysokości 1 grosz konsument nie ponosi żadnych innych kosztów. Klient zaciągający kolejne pożyczki musi już płacić prowizję, ale za to może liczyć na bonus lojalnościowy w postaci obniżek.
  Zapraszamy do nas 🙂

 2. Fajna firma pelna uznania ? nazywa sie Pozyczka Plus /pod tym samym adresem figuruje Smart pozyczka – prosza o wplate 1 zl i 0,01 zl po oplatach dziekuja sms-em za wplate ,, rozpatruja wniosek 3 dni (w reklamie 15min ) nastepnie prosza o przeslanie faxem skan dowodu osobistego legitymacji emeryta (dobrze ze nie poprosili o stan mojego konta w moim banku ) i po otrzymaniu skanu stwierdzono ze jestem beeeee! chyba moje zmarszczki sie nie podobaly- pelen profesjonalizm?

 3. Jeśli nie ma się zdolności kredytowej to nie ma co liczyć na bankowe oferty, proponuje od razu poznać szczegóły ofert od instytucji poza bankowych, które oferują pożyczki bez bik i krd, czy właśnie pożyczki bez zdolności kredytowej. Warto sprawdzić takie firmy jak wysoko klasyfikują się w rankingach internetowych.

 4. No cóż, coraz więcej osób korzysta z takich pożyczek. Nie dziwię się, skoro banki prowadzą taką dziwną politykę. Starałam się niedawno w moim banku o kredyt, odmówili mi. Poszłam do firmy Janvest, od razu dostałam pieniądze. I teraz najśmieszniejsze – 2 tyg później dzwoni pani z banku, że chcą mi zwiększyć limit na karcie. I czy jestem zainteresowana dyszką. Kpina jakaś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *