Marzysz o własnych czterech kątach : nowych czy używanych? Kupisz mieszkanie z rynku pierwotnego czy wtórnego? W 2012 roku znacznie częściej stawaliśmy się właścicielami mieszkań z tzw. pierwszej ręki! 1/3 Polaków przeprowadziła się do mieszkania nabytego od dewelopera, a 1 od poprzedniego właściciela! Zainteresowanie zakupem „wcześniej zamieszkałego” mieszkania wzrosło o 5 procent (z 20% do 25%), a „niezamieszkałego” o aż 9 procent (z 22% do 31%). Dlaczego sprzedaż mieszkań z rynku wtórnego spada? Dlatego, że właściciele „starych” mieszkań niechętnie negocjują ich cenę, „świeżo wybudowanych”, owszem!
Mieszkanie na kredyt czy mieszkanie za gotówkę? „Wyrażasz zgodę tylko na” : Kupno własnego M za własne pieniądze! „Pomiary” dokonane przez portal Wynagrodzenia.pl wskazuje na to, że : Za 10 lat kupimy własne mieszkanie! O powierzchni 60 metrów kwadratowych! Bez pomocy banku i bez wsparcia rodziców! Pod warunkiem, że? Pod warunkiem, że będziemy oszczędzać 100% Naszej pensji, a Nasze wynagrodzenie nie będzie niższa niż? Niż „średnia” w Naszym regionie! Mieszkasz w Katowicach? Do własnego mieszkania o wskazanych wyżej parametrach wyprowadzisz się już za? Już za 5 lat! Najdłużej na „własny dach nad głową” będą czekać mieszkańcy Krakowa, aż 13 lat. Tylko o pół roku krócej osoby mieszające w Poznaniu! Zaplanowałeś sam? Czy razem z narzeczoną zakup mniejszej nieruchomości? Interesuje Was kupno mieszkania o powierzchni nieprzekraczającej 30 metrów kwadratowych? W Naszym poradniku napiszemy nie tylko o tym : Jak oszczędzać pieniądze na zakup własnego mieszkania, ale także? Ale także udzielimy „wyjątkowo sprecyzowanej” odpowiedzi na dwa najważniejsze pytania :
Ile pieniędzy, Ty/ Ty i Twoja narzeczona, musisz/musicie oszczędzać raz w miesiącu/raz w tygodniu/raz dziennie na kupno własnego M?
Przez jaki okres czasu Ty/Wy musisz/musisz gromadzić oszczędności na Twoim/Waszym koncie oszczędnościowym?
Krok pierwszy : Wykaż „stabilne” przychody! Wszystkich osób, które będą oszczędzać „z Tobą” na własne M!
„Stałe” przychody Twojego narzeczonego to : 3000 złotych wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę i 1000 złotych z tytułu umowy zlecenie? Twój narzeczony pracuje na etacie od poniedziałku do piątku! I dodatkowo w weekendy! Oraz? Oraz raz w miesiącu otrzymuje premię uznaniową w wysokości 500 złotych!
Zaś Twoje „niezmienne” dochody to : 2000 złotych pensji! Firma dla której pracujesz od…? Od roku, od kilku lat czy pierwszy miesiąc? Podpisała z Tobą umowę o pracę na czas określony bądź nieokreślony? Umowę zlecenie? Czy umowę o dzieło? UWAGA! Suma Twoich comiesięcznych przychodów może wzrosnąć, nie o zaledwie kilka procent (z 2000 do 2100 PLN), jeśli tylko? Jeśli tylko Twoja współpraca z pracodawcą/zleceniodawcą rozszerzy się , A Ty w następnym miesiącu podpiszesz umowę zlecenie albo umowę o dzieło (Jaki charakter ma Twoja praca? Wykonujesz zadanie czy? Dzieła np. ręcznie robioną biżuterię?) na większą kwotę, nawet 3000 złotych! I…? „I dogonisz męża – etatowca”!
Podsumujmy! Co miesiąc do Waszego budżetu trafia : Minimum 6500 złotych!
Krok drugi : Nie ukrywaj swoich wydatków!
Czy Twoje/ Twoje oraz Twojej narzeczonej comiesięczne rozchody są niskie czy wysokie?
Ani Ty ani Twój narzeczony nie płacicie czynszu? Czynsz płacą Wasi rodzice! Ponieważ? „Ponieważ wiedzą, że warto”! Wierzą w powodzenia Waszego planu, równie mocno, jak Wy! A może nawet mocniej! Jesteś singlem? Twoi rodzice także zwolnili Cię z opłat za mieszkanie?
Utrzymanie Twojego/ Waszego samochodu kosztuje zero złotych! Twój/ Wasz samochód czeka w garażu czy salonie? Do momentu aż? Do momentu aż kupisz/kupicie własne mieszkanie za gotówkę (Własną gotówkę! Nie od rodziców! I nie od banku!)!
Czy Ty lub Ty i Twoja przyszła żona jesteście właścicielami lub współwłaścicielami choć jednego kredytu? „Jedyny kredyt w Waszym związku to…”, „Jedyne zobowiązanie kredytowe w Twoim życiu” to karta kredytowa Twoja/Twojej narzeczonej/Twojego narzeczonego? Minimalna kwota do spłaty karty kredytowej to jedynie 100 złotych w miesiącu? A maksymalna? 2000 złotych? Spłać swój/Wasz kredyt w karcie kredytowej „od początku do końca”, jeszcze? Jeszcze w tym miesiącu! I nie zadłużaj Ciebie/Was ponownie!
Ile kosztuje Twój/Wasz jeden obiad na mieście? Ile kosztuje jeden przejazd taksówką? Ile kosztuje jedna Twoja/Twojej narzeczonej wizyta u fryzjera? Ile kosztuje jeden prezent dla Twojej narzeczonego/ narzeczonej? Ile kosztuje utrzymanie jednego telefonu komórkowego? Ile kosztuje „cały zestaw” kosmetyków dla Ciebie/dla twojej narzeczonej? Ile kosztuje jedna kanapka w pracy? Nie odpowiadaj na żadne z poniższych pytań! Tylko…? „Tylko na pewien czas wykreśl je z listy Twoich/Waszych wydatków”
Krok trzeci : Oszczędzaj regularnie na zakup własnego mieszkania!
Sam : 200 000 złotych
Kwota comiesięcznych oszczędności : 4500 złotych
Twój czas na oszczędzanie pieniędzy : 45 miesięcy – mniej niż 4 lata!
Oprocentowanie konta oszczędnościowego : 4.75% w skali roku
Suma zaoszczędzonych przez Ciebie pieniędzy : 202 tysiące i 500 złotych
Z narzeczoną : 250 000 złotych
Kwota Waszych comiesięcznych oszczędności : 6500 złotych
Wasz czas na oszczędzanie pieniędzy : 39 miesięcy – 3 lata i 3 miesiące
Oprocentowanie konta oszczędnościowego : 4.75 procent w skali jednego roku
Suma zaoszczędzonych przez Was pieniędzy : 253 tysiące oraz 500 złotych
Oczywiście, do każdego budżetu młodych ludzi wpada 6500 zł miesięcznie..
Myslałam, że przeczytam tu coś bardziej wartościowego, a nagromadzenie znaków zapytania jest niesamowicie denerwujące i przeszkadza w czytaniu!
6,5k miesiecznie LOL! 🙂 Co to za “tekst”, który składa się tylko z samych pytań? Bo artykulem to tego nazwac nie mozna?