Kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy, inaczej nazywany kredytem konsumpcyjnym, to forma pożyczki udzielanej w banku, która jest jedną z najpopularniejszych.

Jak sama nazwa wskazuje otrzymujemy gotówkę, którą musimy zwrócić w określonym terminie. Środki pieniężne dostarczone są nam do ręki lub na konto. Kredyty gotówkowe zaciągamy przeważnie na cele konsumpcyjne, ale nie tylko. Wysokość pożyczanej kwoty zależy od wielu czynników. Najważniejszym z nich jest zdolność kredytowa, czyli generalnie nasza kondycja finansowa, w tym wysokość uzyskiwanych przez nas dochodów.

Do kogo kierowane są oferty kredytów gotówkowych? Z całą pewnością do osób, które natychmiastowo potrzebują gotówki i nie wiedzą, jak ją inaczej pozyskać. Ludzie korzystający z tego produktu kredytowego to przeważnie osoby, które mają do pokrycia standardowe wydatki, jak wykupienie wycieczki czy nowego sprzętu domowego.

Pieniądze z takiego kredytu dostaniemy, jak na bank oczywiście, dość szybko – termin ich otrzymania waha się miedzy kilkoma dniami a kilkoma tygodniami. Czas oczekiwania zależy od wysokości kredytu, procedur zawarcia transakcji i oczywiście od sprawności instytucji. Należy zaznaczyć, że kredyt gotówkowy jest przyznawany bez dodatkowych zabezpieczeń. Często wystarczy regularnie spłacać wcześniej zaciągnięte raty kredytu, aby dostać nowy.

Eksperci finansowi twierdzą, że obecnie nie jest tak łatwo, jak wcześniej dostać kredyt. Wprawdzie bardziej to dotyczy kredytów hipotecznych niż konsumpcyjnych, jednak banki są znacznie ostrożniejsze niż kiedyś. Wszyscy zgodnie twierdzą, że złote czasy przyznawania kredytów przez banki bezpowrotnie się skończyły.

Jeden komentarz

  1. Kredyt gotówkowy może być udzielony właściwie każdemu człowiekowi i to jest jego podstawowa zaleta. Ty się różni m.in. od kredytów na koncie, które są przyznawane wyłącznie użytkownikowi banku na podstawie kilkumiesięcznej współpracy z bankiem. I chociaż kredyt gotówkowy w niektórych przypadkach może być przyznany wręcz błyskawicznie, powinniśmy pamiętać o tym, że w zamian za tego typu udogodnienia trzeba będzie słono zapłacić bankowi. Trzeba bowiem pamiętać zarówno o prowizji, jak również stosownym oprocentowaniu kredytu. Pewne udogodnienie stanowią raty spłacane regularnie aczkolwiek będące tej samej wysokości. Równocześnie wraz z kapitałem od samego początku spłacamy również odsetki. Dla wielu osób jednak kredyt gotówkowy jest bardzo atrakcyjny m.in. przez wzgląd na uproszczone procedury związane z formalnościami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *