Morgis

Morgis jest powstałą w 2013 roku firmą pożyczkową specjalizującą się w szybkich pożyczkach „chwilówkach”. Całą ofertę firmy poznać można dzięki jej stronie internetowej – www.morgis.pl. Oferta kierowana jest do wszystkich osób, które ukończyły osiemnasty rok życia.

Co oferuje nam Morgis?

naradzają się przy strole
Wygląda na to, że Morgis od dłuższego czasu nie udziela pożyczek.

Oferta firmy Morgis obejmuje pożyczki w kwotach od 200 do 2 000 zł. Niestety, pierwszą swoją pożyczkę w firmie możemy wziąć tylko w kwocie 200 zł. To stanowczo zbyt mało, szczególnie dla osób potrzebujących gotówki „na już”, choćby w celu zapłacenia bieżących rachunków czy w inny sposób pomocy swojemu domowemu budżetowi. Proponowana przez Morgis pierwsza pożyczka w kwocie 200 zł z pewnością nie jest wystarczają dla większości pożyczkobiorców szukających szybkiej pożyczki.
Okres pożyczkowania wynieść może 15 lub 30 dni.

Czy pożyczki w Morgis są pożyczkami opłacalnymi?

Przedstawiona przez firmę oferta na dzień dzisiejszy jest ofertą niezadowalającą. Wysokość kosztów pożyczek jest znaczna. W tym przypadku firma odbiega od średniej maksymalnej kwoty dodatkowych kosztów, z którą spotkać możemy się w większości parabanków tego samego typu.

Tabela reprezentatywnych kosztów pożyczki

Kwota pożyczkiOkres spłatyRRSOSuma do spłaty
200 zł15 dni74673.88 %262.50 zł
200 zł30 dni25033.14 %315 zł
500 zł30 dni25033.14 %787.50 zł
1 000 zł30 dni25033.14 %1575.00 zł
2 000 zł30 dni25033.14 %3150.00 zł

Koszty związane z pierwszą pożyczką w firmie umieszczone są w dwóch pierwszych wierszach tabeli występujących po wierszu nagłówkowym. Jak widać, Morgis proponuje pożyczki z dość dużymi kosztami spłaty.

W jaki sposób otrzymać pożyczkę?

Wnioskowanie o pożyczkę zostało ułatwione, ponieważ można dokonać tego posiadając przy sobie tylko telefon komórkowy. Oczywiście nadal pozostawiono możliwość wnioskowania online, przez Internet, rejestrując się na stronie WWW serwisu Morgis.

  • Strona WWW z rejestracją: https://morgis.pl/Home/WezPozyczke
  • Dla osób korzystających z telefonów komórkowych: pod numer 664 079 800 należy wysłać wiadomość SMS o treści „KONTAKT”

Po zawnioskowaniu o pożyczkę należy wpłacić na konto firmy opłatę weryfikacyjną w wysokości: 1 zł. Numer konta firmy zostanie wysłany wiadomością SMS lub zostanie przedstawiony po rejestracji w serwisie. Po zaksięgowaniu wpłaty pożyczka zostanie przelana na wcześniej zweryfikowany numer konta.

Zastanawiający jest zapis w regulaminie o następującej treści:

  • „b) Po zaksięgowaniu wpłaty w wysokości 1 zł otrzymają Państwo SMS-a o pozytywnej lub negatywnej weryfikacji Państwa danych osobowych.”

Wynika z niego, że opłatę weryfikacyjną uiszcza się jeszcze przed informacją, czy pożyczka w ogóle zostanie nam udzielona. W innym przypadku opłata ta raczej nie jest zwracana.

Koniec z firmą Morgis?

Złożenie wniosku pożyczkowego jest w tej chwili niemożliwe. Po spróbowaniu wejścia na stronę z wnioskiem ukazuje się wiadomość o chwilowym zawieszeniu działalności firmy:

  • „Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie, które przerosło nasze oczekiwania, wystąpiły problemy z jednoczesną obsługą tak dużej ilości osób.”

Niestety, taki stan rzeczy utrzymuje się od paru miesięcy, więc wątpliwe jest, że zmiany te związane są jedynie z chęcią ulepszenia swojego systemu komputerowego przyjmowania wniosków – bo właśnie w taki sposób firma argumentuje zawieszenie swojej działalności.
Dla osób chcących mimo wszystko skontaktować się z firmą, pozostawiamy jej dane kontaktowe:

  • Telefon: 799 10 10 10
  • Formularz kontaktowy: https://morgis.pl/Home/Kontakt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *