Pożyczka bez BIK – dla kogo

W czasach globalnego kryzysu finansowego uzyskanie gotówki w instytucjach bankowych staje się coraz trudniejsze. Wprowadzane są zaostrzone procedury, przy pomocy których banki chcą bronić się przed niewypłacalnymi klientami i uniknąć problemów, jakie kilka lat temu doprowadziły do potężnego wstrząsu w całym sektorze finansowym.

Udając się więc po kredyt do banku, musimy mieć świadomość, że będziemy Pożyczka bez bik - dla kogo? poddani dokładnej kontroli, która ustali, czy bezpiecznie jest powierzyć nam pieniądze.  Podstawowym elementem weryfikacji jest sprawdzenie naszej historii kredytowej w BIK – Biurze Informacji Kredytowej. Banki uzyskują stamtąd między innymi informacje o tym, jakie kredyty zaciągaliśmy do tej pory i czy spłacaliśmy je terminowo. BIK ma również dane o stanie naszych rachunków bankowych. Z tego względu dostęp do kredytu dla osób, które miały wcześniej kłopoty ze spłatą rat albo znajdują się w ciężkiej sytuacji finansowej, jest bardzo utrudniony. Problemy napotkają także ci, którzy nie uzyskują stałych, regularnych dochodów.

Wyjściem z takiej sytuacji jest skorzystanie z oferty pozabankowych instytucji finansowych. Tego typu podmioty nie muszą kontrolować naszych danych w Biurze Informacji Kredytowej, a do uzyskania pożyczki bardzo często wystarczy jedynie weryfikacja danych osobowych. W związku z tym oferty firm pożyczkowych mogą zainteresować zwłaszcza osoby zadłużone czy bezrobotne, które w banku nie miałyby praktycznie żadnych szans na kredyt. Ukłonem w stronę takich klientów są elastyczne warunki pożyczki. Negocjować można długość okresu spłaty oraz wysokość rat. W ten sposób klient ma szansę dostosować warunki umowy pożyczkowej do swoich możliwości finansowych. Pożyczki bez BIK adresowane są także do osób prowadzących działalność gospodarczą. Uzyskane dzięki temu środki mogą pomóc rozwinąć własną firmę lub wydobyć ją z kłopotów finansowych.

Elastyczność warunków umowy sprawia, że pożyczki bez BIK najczęściej wybierają ci, którzy chcą szybko przezwyciężyć przejściowe kłopoty finansowe. Przy wyborze pożyczki kierujmy się jednak rozsądkiem i pamiętajmy o dopasowaniu warunków do swoich możliwości.

Jeden komentarz

  1. Niewiele osób o tym wie lub zdaje sobie sprawę, że BIK to nie zło wcielone, nawet jak ma się wiele negatywnych wpisów odnośnie nieregularności w spłacie. Na tym samym wózku co zadłużeni jadą na przykład osoby, które nigdy wcześniej nie miały kredytu i ich konto w BIK jest puste. Dlatego dobrze jest zarówno w jednym jak i drugim przypadku zaciągnąć jakąś małą pożyczkę, co do której będzie miało się stuprocentową pewność, że się ją szybko i bez kłopotów spłaci. Wtedy w BIK pojawia się zapis, że spłata przebiegła bez przeszkód, co przechyla szalę na pozytywne zopiniowanie naszej zdolności kredytowej. Takich zabiegów można powtarzać w nieskończoność. Wiem, że ktoś może zapytać, że to nieopłacalne, bo płacimy prowizję dla banku, ale z drugiej strony jak się policzy koszta na przykład kredytów mieszkaniowych, to może warto poprawić swoją zdolność wcześniej przed zaciągnięciem mieszkaniowego, żeby nie było konieczności decydowania się na niższą sumę itd

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *