Jak zaoszczędzić pieniądze na wybrany cel

Z badań przeprowadzonych przez ING Bank Śląski wynika, że Polacy rzadziej pieniądze oszczędzają, niż je wydają! Tylko 1/3 ankietowanych zapytana o to : Czy wygrana na loterii „zasiliłaby” jego konto oszczędnościowe? Odpowiedziała w sposób twierdzący! Aż 40% Polaków wygrane pieniądze „skonsumowałoby w 100%”, a 12 procent „w połowie”! Którzy Polacy oszczędzają częściej? Polacy w dobrej czy złej kondycji finansowej? Otóż okazuje się, że : Kiedy jesteśmy w gorszej formie – zarabiamy mniej pieniędzy – Nasza firma osiąga mniejsze zyski – to Nasze oszczędności „również przyrastają wolniej”! Prawie jak zaoszczędzić na wybrany cel połowa Polaków uważa, że : „Oszczędzanie to komfort, na który oni w obecnej sytuacji nie mogą sobie pozwolić”! Ta grupa Polaków pieniądze z wygranej przeznaczyły by na „łatanie dziur w budżecie domowym”! Czy to oznacza, że w 2012 roku udało się Nam zaoszczędzić mniej pieniędzy? Coroczna edycja międzynarodowego badania „Barometr Finansowy ING” wskazuje na to, że oszczędności 41 procent Polaków odnotowały wzrost, a 34 procent spadek! Nie mamy najmniejszych wątpliwości, że w 2013 roku Twoje oszczędności „urosną”! Przeczytaj : W jaki sposób zaoszczędzić jeszcze więcej pieniędzy na wybrany przez Ciebie cel!

  • Wyznacz cel Twoim oszczędnościom!

Na początku tego miesiąca otworzyłeś nowe konto oszczędnościowego, ponieważ…? Ponieważ uznałeś, że Twój stary rachunek oszczędnościowy, jest zbyt nisko oprocentowanie (Oprocentowanie Twojego konta oszczędnościowego, to zaledwie…?) oraz? Oraz postanowiłeś zaoszczędzić pieniądze na : podróż dookoła ziemi, nowoczesny samochód czy nowe meble do salonu, wyprawkę dla Twojego malucha czy własne mieszkanie? Sprawdź, ile kosztuje „obrany przez Ciebie cel”? Policz, ile kosztuje podróż…(a może warto odwiedzić tylko wybrane miejsca?), ile kosztuje auto najnowszej generacji, ile kosztuje zestaw mebli do salonu (w wybranym przez Ciebie stylu! Marzysz o salonie w stylu klasycznym? Czy o salonie w stylu glamour?), i ile kosztuje cała wyprawka dla Twojego szkraba (Zajrzyj na aukcje internetowe i…? I licytuj!).

  • Wypuść długi ze swojego portfela”

Zadłużenie Twojej „rodzinnej” karty kredytowej, to 2000 złotych? Co miesiąc do banku wpłacasz 100 złotych? Minimalna kwota do spłaty kredytu w Waszej karcie to tylko 5%? Podwyższ „stopień zwrotu” o kilka lub kilkanaście procent! Jak powiększyć wysokość minimalnej kwoty do spłaty karty kredytowej? Zaloguj się na swoje e – konto w banku lub tradycyjne konto bankowe z dostępem do Internetu, znajdź zakładkę „karty”, odszukaj na wykazie swoją kartę kredytową, i zwiększ „poziom spłaty”! Za kilka miesięcy? Za kilka miesięcy na Twoje konto oszczędnościowe wpłyną pierwsze oszczędności! Oprocentowanie Twojego konta oszczędnościowe to…?

  • Ustal czy : Twoje oszczędności będą miały charakter krótkotrwały czy długotrwały?

Na przeprowadzkę Twojej rodziny będziesz oszczędzał przez najbliższy rok? Dwa lata? Czy pięć? Kwota potrzebna do realizacji Twojego celu, to 30 000 złotych? Codziennie na Twoje konto Twoje konto oszczędnościowe może wpłynąć 20 złotych? Co tydzień 140 złotych? I co miesiąc 600 złotych? Oprocentowania konta oszczędnościowego w Spółdzielczej Kasie Oszczędnościowo – Kredytowej, to aż 4.75% w skali jednego roku!

Kwota comiesięcznych oszczędności : 600 złotych

Czas oszczędzania : 48 miesięcy – 4 lata

Oprocentowanie depozytu : 4.75%

Suma zaoszczędzonych pieniędzy : 31 tysięcy złotych 80 złotych i 63 groszy

Sprawdziliśmy! Jeśli otworzymy konto oszczędnościowe w SKOK – u, to Nasze oszczędności będą „wrastać codziennie”! Ponieważ? Ponieważ odsetki od zgromadzonego przez Nas kapitały kapitalizowane są każdego dnia!

  • Powiększ stan swoich oszczędności o „nieprzewidziane” pieniądze!

Zaskoczyły Cię otrzymane pieniądze w kopercie od Twoich bliskich z okazji urodzin, imienin, rocznicy ślubu…? Otrzymane pieniądze (w porozumieniu ze współmałżonką!) od razu wpłać na Wasze konto oszczędnościowe! Albo? „Dołącz” do wysoko oprocentowanej lokaty!

  • Rozstań ze swoim telefonem stacjonarnym!

„Wyłącz swój telefon stacjonarny”! Złóż rezygnacje z usługi u swojego operatora! Wszyscy członkowie Twojej rodziny mają telefony komórkowe? Nie tylko Wasze nastoletnie dzieci, ale Wy również bardzo często rozmawiacie za pomocą całkowicie darmowych komunikatorów internetowych? „Rozważ odłączenie wszystkich telefonów w Waszym domu”!

  • Oszczędzaj na rachunkach!

Jak oszczędzać na wodzie? Jak oszczędzać na prądzie? Jak oszczędzać na ogrzewaniu? Jak oszczędzać na gazie? Przeczytaj wszystkie Nasze poradniki, i już od przyszłego miesiąca, zapłać znacznie niższe rachunki! Zaoszczędzone pieniądze? „Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze niech powiększą kwotę Waszego depozytu”!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *