Rodzaje szybkich pożyczek przez internet

Internet podbija coraz to nowe dziedziny ludzkiego życia. Dzisiaj nie jest to już tylko ogromna baza wiedzy na każdy temat, ale również doskonałe źródło rozrywki czy edukacji. Internet to także możliwość pożyczania pieniędzy. Bankowość elektroniczna stale się rozwija, a dodatkowo pojawiają się także pozabankowe formy pożyczkowe. Dziś szybkie pożyczki przez internet są na wyciągnięcie ręki.

Banki

zadowolona para przy laptopieDzisiaj już niemal wszystkie banki posiadają własny dział bankowości elektronicznej. Dzięki temu, że klienci mają dostęp do swoich kont bankowych, osobiście obsługują podstawowe operacje bankowe oraz za pośrednictwem swojego konta w serwisie bankowym składają wnioski o udzielenie pożyczek, czas dokonywania wielu operacji znacznie się skrócił. Wiele banków posiada w swojej ofercie również szybkie kredyty. Wystarczy złożyć wniosek i w czasie od kilku minut do kilku godzin, zostaje podjęta decyzja o udzieleniu bądź nie kredytu. Ten rodzaj szybkich pożyczek jest najbezpieczniejszy dla klienta, aczkolwiek nie zawsze dostępny. Należy bowiem pamiętać, że wymagania bankowe dotyczące m.in. zdolności kredytowej czy dobrej historii kredytowej, są wysokie i wiele osób wnioskujących o pożyczkę nie spełnia ich.

Chwilówki

Szybkie pożyczki przez internet są specjalnością firm pozabankowych. Na rynku finansowym pojawia się coraz więcej instytucji finansowych, które udzielają pożyczek w „15 minut”. Wystarczy za pośrednictwem internetu złożyć wniosek o pożyczkę i przesłać skany wymaganych przez firmę dokumentów, aby już za chwilę otrzymać decyzję o udzieleniu pożyczki. Już kilkanaście minut po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku na koncie pojawiają się pieniądze. Szybkie pożyczki udzielane przez instytucje parabankowe charakteryzują się wysokimi opłatami i dużą dostępnością. Dodatkową zaletą chwilówek pozabnkowych jest mała ilość formalności do załatwienia. Nie ma konieczności dostarczania zaświadczeń o pracy i zarobkach, zazwyczaj nie jest sprawdzana także historia kredytowa zawarta w BIK.

Pożyczki społecznościowe

W ostatnim czasie pojawiła się również nowa możliwość zaciągania pożyczek przez internet jaką są pożyczki społecznościowe. Ten rodzaj pożyczek dopiero raczkuje na polskim rynku finansowym, niemniej jednak serwisy oferujące pośrednictwo w tego typu transakcjach cieszą się stale rosnącą popularnością. Zaletą pożyczek społecznościowych jest mniejsza ilość opłat aniżeli w przypadku popularnych chwilówek, dzięki czemu są one tańsze. Z drugiej jednak strony pożyczki społecznościowe nie są tak pewne jak bankowe kredyty. Stały się jednak ciekawą alternatywą dla chwilówek i kredytów bankowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *