Skąd wziąć dodatkowe pieniądze na prezenty świąteczne? [Artykuł sponsorowany]

Święta Bożego Narodzenia to rodzinna atmosfera, kolędowanie, smaczne jedzenie, wspaniałe dekoracje, a także choinka otoczona stertą prezentów świątecznych. Z drugiej strony, to niestety również spore wydatki. Jak można się do nich przygotować? Podpowiadamy skąd wziąć dodatkowe pieniądze na upominki dla najbliższych i inne świąteczne zakupy.

mini choinka bożonarodzeniowaCzas wakacji, początek roku szkolnego, okres przedświąteczny, czy ważne uroczystości rodzinne, takie jak chrzciny, pierwsza komunia święta lub wesele – to tylko przykłady sytuacji, w których domowy budżet może potrzebować zastrzyku gotówki. Niezależnie o której z nich mowa, najlepszym sposobem na sprostanie wzmożonym wydatkom są oczywiście własne oszczędności. Jeśli chodzi o zakup prezentów świątecznych, to każdego miesiąca wystarczy odkładać z pensji niewielką ilość środków, na przykład 50 złotych. Po upływie roku uzbiera się już 600 złotych, czyli kwota, która w większości przypadków umożliwia sfinansowanie skromnych upominków wszystkim najbliższym. A co z osobami, które nie zadbały o zebranie takiej puli? Jak mogą uzupełnić niedobory gotówki przed świętami?

Dodatkowe pieniądze z dodatkowej pracy

Przedświąteczne tygodnie obfitują w ogrom obowiązków i zadań, ale jeśli tylko uda się znaleźć nieco wolnego czasu, to warto rozważyć dodatkowe zatrudnienie. W okresie od listopada do końca grudnia powstaje wiele tymczasowych miejsc pracy, zwłaszcza w branżach związanych z logistyką, dystrybucją i handlem. W centrach handlowych i na ulicach pojawiają się śnieżynki, mikołaje oraz elfy. Potrzebni są też sprzedawcy karpi, choinek, fajerwerków, czy też wyrobów oferowanych na jarmarkach świątecznych. Tygodnie poprzedzające święta Bożego Narodzenia to również najlepszy okres dla firm kurierskich oraz sklepów online.

Wiele spośród „świątecznych” miejsc pracy daje możliwość zatrudnienia na przykład tylko w weekendy, albo w inne, wybrane dni tygodnia. Oferujący je pracodawcy zdają sobie bowiem sprawę z faktu, że zainteresowani pracą dodatkową zwykle już gdzieś pracują lub studiują, a co za tym idzie, oczekują elastycznego grafiku.

Sprzedaż niepotrzebnych rzeczy

Nieodłącznym elementem przedświątecznego okresu są gruntowne, domowe porządki. Często wiążą się one z przeglądaniem rzeczy, które nie były widziane lub użytkowane od wielu miesięcy, a nawet lat. Można wówczas trafić na zalegające, niepotrzebne starocie, na przykład książki, zabawki, płyty, biżuterię, elektronikę, czy bibeloty. Te bardziej wartościowe przedmioty warto sprzedać na aukcjach internetowych, przy czym w przypadku książek lepszym rozwiązaniem będzie odwiedzenie antykwariatu. W ten prosty sposób można pozyskać od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, które pozwolą sfinansować zakup prezentów lub pokryć inne wydatki świąteczne.

Własnoręcznie wykonane ozdoby i prezenty świąteczne

Gdy w okresie przedświątecznym brakuje nieco gotówki, warto mieć na uwadze nie tylko sposoby na pozyskanie dodatkowych pieniędzy, ale również rozwiązania pozwalające zaoszczędzić na wydatkach. Jeśli chodzi o te ostatnie, to dobrze jest rozważyć przede wszystkim samodzielne wykonanie dekoracji, kartek bożonarodzeniowych czy prezentów świątecznych. Własnoręczne kartki i upominki nie kosztują nic lub wymagają niewielkich nakładów finansowych, a przy tym mają indywidualny charakter i często potrafią ucieszyć obdarowanych bardziej niż gotowe prezenty. Natomiast własnoręcznie wykonane ozdoby, poza korzyściami finansowymi, zapewnią wiele satysfakcji i pozwolą stworzyć we wnętrzach unikalny wystrój świąteczny.

Pożyczka na święta

Jeśli z różnych względów skorzystanie z choćby jednej ze wspomnianych opcji jest niemożliwe, albo mimo  wdrożenia któregoś rozwiązania nadal brakuje środków, to dobrym rozwiązaniem będzie pożyczka na święta. Po dodatkowe pieniądze można zgłosić się do banku lub firmy pożyczkowej. W sytuacji, gdy potrzebna jest stosunkowo niewielka kwota, na przykład 300 czy 500 złotych, albo gdy priorytet stanowi krótki czas oczekiwania na przelew pożyczki, warto skupić się na propozycjach z sektora pozabankowego.

Na polskim rynku funkcjonuje obecnie kilkadziesiąt różnych instytucji pożyczkowych, które dają możliwość pożyczenia od 100 do kilkudziesięciu tysięcy złotych, na okres od 30 dni do kilku lat. Chcąc sfinansować zakup prezentów, choinki, dekoracji, czy świątecznego jedzenia, należy rozważyć pożyczkę krótkoterminową, z terminem spłaty od jednego do kilku miesięcy. Pozwoli pozyskać niezbędne środki, a przy tym nie będzie wiązała się z wysokimi odsetkami. Warto mieć na uwadze również limit odnawialny, dzięki któremu można zapewnić sobie stały dostęp do dodatkowych pieniędzy i zabezpieczyć się na wypadek nieprzewidzianych wydatków świątecznych. Więcej o takim produkcie można przeczytać na: https://www.euroloan.pl/pozyczki/limit-kredytowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *