Pożyczka z komornikiem – czy to możliwe?

Wszczęcie postępowania egzekucyjnego następuje wówczas, gdy wierzyciel doniesie o nie płaceniu przez dłużnika zobowiązania finansowego. Oczywiście nie następuje to automatycznie gdy tylko usługodawca nie otrzyma należności na czas, początkowo nałożone zostaną karne odsetki. Jeśli dany klient nie wykaże chęci współpracy, do sądu trafia wniosek, który będzie orzeczeniem o obowiązku uregulowania zadłużenia. Pojawienie się komornika jest ostateczną bronią, jaką mogą posłużyć się wierzyciele chcący odzyskać pieniądze.

Gdy spełni się ów najczarniejszy scenariusz, komornik w pierwszej kolejności zajmuje wygrodzenie dłużnika (jeśli ten takowe uzyskuje). W przypadku braku takiej możliwości, następuje przejęcie ruchomości (np. samochód) lub nieruchomości, której wartość pokryje dług wobec wierzyciela. Nieszczęśnicy, których dotknął ten problem stają na granicy przepaści materialnej. Czy mają oni jakiekolwiek szansę na kredyt lub pożyczkę?

Pożyczka z komornikiem – czy to możliwe?

Kredyt z komornikiem jest niezwykle trudnym przedsięwzięciem. Osoba wobec której toczy się postępowanie egzekucyjne staje się w oczach instytucji finansowych całkowicie niewiarygodnym i nierzetelnym kredytobiorcom. Oczywiście każda zwłoka w zwrocie rat zobowiązania jest przekazywana do baz gospodarczych, co wpływa na negatywną historię kredytową. W takim przypadku zdolność kredytowa konsumenta staje się bardzo niska. Nie trzeba chyba dodawać, że zbyt wysokie ryzyko, jakie wiąże się z nieuregulowaniem na czas pożyczki stanowi przestrogę dla samych pożyczkodawców.

stopery
Pożyczka z komornikiem jest trudna do uzyskania ale nie niemożliwa

Uzyskanie pożyczki komornikiem jest nie zwykle trudne, ale nie niemożliwe. Zanim jednak przystąpimy do ubiegania się o potrzebne pieniądze warto skontaktować się z kancelarią adwokacką, która specjalizuje się w sprawach egzekucyjnych. Jeśli wpiszemy w wyszukiwarce hasło adwokat Ostróda znajdziemy kancelarię, która świadczy w tym zakresie kompleksowe usługi.

Pożyczka z komornikiem

Jedną z firm pozabankowych, która udziela pożyczek z komornikiem jest Ekassa. Osoby mające trudną sytuację materialną i komornika muszą po prostu tą informacje umieścić we wniosku o pożyczkę. Oczywiście sam fakt wypełnienia formularza nie jest jednoznaczny z otrzymaniem potrzebnych pieniędzy. Niemniej czasami to jedyna szansa dla osób wobec których toczy się postępowania komornicze. Drugą opcją są także pożyczki pod zastaw. Jednak ważne jest to by przedmiot zastawu nie był także przedmiotem postępowania egzekucyjnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *