Poznaj sposoby na to, jak uzyskać tanie OC!

uśmiechnięta kobieta pisze w notesieMarzy Ci się tanie OC? Nic dziwnego. Po co przepłacać na polisie, która niezależnie od towarzystwa ubezpieczeniowego ma ten sam zakres ochrony? Przekonaj się, jak szybko i łatwo zacząć oszczędzać. Poznaj sposoby na uzyskanie taniego OC i przeznacz zaoszczędzoną kwotę na coś przyjemniejszego. Idź do kina, zabierz na randkę ukochaną osobę lub kup książkę – co tylko chcesz!

Gdzie szukać taniego OC?

Choć możesz spacerować po mieście, zbierać ulotki i radzić się znajomych, w dzisiejszych czasach najprostszym sposobem na znalezienie taniego OC jest wyszukanie go w internecie. Trzeba też podkreślić fakt, że akurat w kwestii spersonalizowanych ubezpieczeń komunikacyjnych korzystanie z rad bliskich budzi pewne wątpliwości. Z uwagi na różne czasy posiadania prawa jazdy, miejsca zamieszkania, wiek, modele samochodu i tak dalej, na pewno nie otrzymacie takich samych ofert cenowych. To, że Twój przyjaciel czy brat mają tanie OC u danego ubezpieczyciela, nie oznacza, że i Ty je otrzymasz.

Szybki i neutralny sposób na znalezienie taniego OC dopasowanego do Twoich potrzeb to skorzystanie z porównywarki. Kilka kliknięć wystarczy, by bezpłatnie otrzymać listę towarzystw ubezpieczeniowych, ich ofert, zakresów ochrony oraz cen. Ponieważ w formularzu wpisujesz swoje dane, oferty te są już spersonalizowane pod Ciebie. Sam ocenisz, którą opcję warto wybrać.

Dobrą porównywarkę ubezpieczeń komunikacyjnych znajdziesz tutaj: https://kioskpolis.pl/kalkulator-oc-ac/

mężczyzna przy biurku

Konto w banku i karta kredytowa

Z ofert dobrze korzystać pakietowo – tak wychodzi taniej. Podczas szukania nowego, taniego OC sprawdź, czy Twój bank nie współpracuje bądź nie prowadzi swojego towarzystwa ubezpieczeniowego. Z uwagi na prowadzenie w nim rachunku bankowego będziesz mógł uzyskać kilkuprocentową obniżkę ceny.

Poznaj też inne zalety korzystania z taniego OC banku. Czasem możesz zaoszczędzić tylko dlatego, że za polisę zapłacisz kartą kredytową. Jeśli szybko ją spłacisz, nie spotkasz się z koniecznością płacenia odsetek, a jedynie zyskasz atrakcyjny upust.

Cena ubezpieczenia bez rozkładania na raty

Płacenie regularnych i niskich składek OC jest korzystne, ponieważ nie odczuwasz ich miesięcznie tak bardzo, jak w sytuacji, w której musiałbyś zapłacić całość z góry. Niestety w ostatecznym rozrachunku to zaciśnięcie pasa i zapłacenie całej kwoty od razu sprawia, że oszczędzasz.

kobieta i mężczyzna trzymający kartkę

Jeśli zależy Ci na zmniejszeniu ceny OC, przygotuj się i w momencie odnowienia polisy przeznacz na nią większy budżet. Myśl o tym, że w kolejnych miesiącach będzie lepiej, bo nie będziesz musiał już płacić.

Sprawdź, za co otrzymujesz zniżki OC

Przekonaj się, za jakie rzeczy otrzymujesz zniżki OC, a za jakie zwyżki. Być może planujesz przenieść się do małego miasteczka albo wymienić samochód na nowy model? W każdej z tych sytuacji cena OC zmaleje. Skorzystasz także na bezkolizyjnej historii jazdy oraz doświadczeniu – to przyjdzie z czasem.

Wśród rozwiązań „na teraz” jest np. rejestracja auta wraz z osobą, której przysługuje tanie OC z uwagi na długą i bezkolizyjną historię jazdy. Skorzystasz na tym z tego powodu, że cena ubezpieczenia wyliczana jest z danych wszystkich właścicieli pojazdu mechanicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *