Jak zaoszczędzić na wakacje? Poprawiając formę Twojego portfela.

Bez wątpienia coraz częściej, bez skrępowania wyjeżdżamy na wakacyjny urlop. W tym roku sprzedaż wycieczek wzrosła o blisko 30% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Bestsellerem okazała się Grecja. Kierunek ten obrała prawie ¼ Polaków. Następnie Turcja – 15%, Egipt – 13% oraz Hipszpania – 11%. Niewątpliwie warto zwrócić uwagę na fakt , iż cały czas wzrasta Nasza sympatia wobec egzotycznych krajów. Przede wszystkim dlatego, że jakość połączeń lotniczych poprawia się. W efekcie – czas podróży skraca się, natomiast komfort podróży wzrasta. Na wakacje najczęściej jeździmy w lipcu oraz sierpniu, rzadziej w czerwcu. Na ogół startujemy z Warszawy, Gdańska oraz Katowic. Wskazuje na to podsumowanie sezonu wakacyjnego przez portal Wakacje.pl. Czy to prawda, że rośnie popularność touroperatorów wśród polskich turystów? Tak. Z przedstawionego raportu Polskiego Związku Organizatorów Turystyki wynika, iż biura podróży w okresie letnim sprzedały o niemal 1/3 ofert więcej aniżeli rok wcześniej. Samolot to Nasz najczęstszy wakacyjny środek transportu. Pod koniec lata, we wrześniu wybrało go 93 procent Polaków. Nie ma najmniejszych wątpliwości cenimy sobie wygodę. Dane zaprezentowane przez Travelplanet mówią m.in o tym, że na hotel 4-5 gwiazdkowy zdecydowało się 64 procent wypoczywających z Polski, a na all inclusive 78 %. Głównie podróżują osoby w wieku od 18 do 45 lat, a na wakacje poza granicami kraju przeznaczają 2-3 tysiące złotych. Marzysz o wakacjach w przyszłym roku? W poniższym poradniku Nasi eksperci odpowiedzą na następujące pytanie : W jaki sposób niewielkim kosztem zaoszczędzić pieniądze na wakacje?

ładny hotel i basen
Warto oszczędzać na wymarzone wakacje.

Daj początek oszczędzaniu już dzisiaj!

Z pewnością, jeśli już teraz przystąpisz do oszczędzania, to – po pierwsze możesz skończyć wcześniej – po drugie zaoszczędzić więcej – po trzecie gromadzić w zależności od wybranego scenariusza co miesiąc/co tydzień/codziennie mniejsze kwoty. Jesteś pewien, że nie uda Ci się odłożyć więcej, niż 100, 200 bądź 300 złotych miesięcznie? Mamy dla Ciebie bardzo dobrą wiadomość. Za dziesięć miesięcy uda Ci się zgromadzić nie mniej aniżeli tysiąc, dwa lub 3000 złotych. Określ w tej chwili, ile będą kosztować Twoje wakacje. I oszczędzaj korzystając z porad zamieszczonych w poradniku napisanym z myślą o Tobie.

Załóż tradycyjną skarbonką, konto oszczędnościowe

Rozsądź, czy uda Ci się zaoszczędzić więcej pieniędzy wrzucając je do skarbonki czy na konto o charakterze oszczędnościowym. W przypadku tradycyjnej skarbonki skup swoją uwagę przede wszystkim na reszcie pieniędzy pozostających z każdych zakupów. Niewątpliwe po kilku miesiącach rezultaty wywołają szczery uśmiech na Twojej twarzy. I bez żadnego ale będziesz mógł przystąpić do rezerwacji wycieczki, biletów, hotelu. Pamiętaj. Do skarbonki, na konto oszczędnościowe wrzucamy wszystkie pieniądze – nawet 1 grosz – I bądź konsekwentny.

Za każdym razem przemyśl swoje zakupy/e – zakupy, usługi

Jesteś przekonany o tym, że zakupy są Twoją mocną stroną? Powiedz prawdę! Czy wszystkie zarobione przez siebie pieniądze przeznaczasz na siebie (ubrania, obuwie, fryzjera, kosmetyczkę itp.?). W wyniku czego Twój portfel świeci pustkami? Nie rezygnuj z siebie. Po prostu namyśl się nad kolejnymi zakupami/e – zakupami. Czy naprawdę wizyta u fryzjera nie rzadziej niż raz w tygodniu jest koniecznością?

Odłóż określony z góry procent swoich zarobków

Zarabiasz miesięczne tysiąc, tysiąc pięćset czy dwa tysiące złotych? Co miesiąc odłóż na swoje konto/do swojej skarbonki 5, 10 lub 15 procent swojej wypłaty. Za rok planujesz urlop nie droższy aniżeli…? Specjaliści nie mają najmniejszych wątpliwości, iż odkładanie pieniędzy na poziomie 10 procent comiesięcznego dochodu w żadnym wypadku nie powinny w sposób przesadny obciążyć Naszego budżetu domowego. Co oznacza, że pieniądze na wakacje może oszczędzać każdy z Nas, także osoby, których dochód nie jest wysoki. Najważniejsze jest to abyśmy byli zdecydowani oraz systematyczni.

Naucz się rezygnacji z codziennych drobnych przyjemności

Z których wydatków dnia codziennego na sto procent, bez większych wyrzeczeń możesz zrezygnować? Jedzenia oraz picia na mieście? Codziennie kupujesz minimum jedną kawę, kilka kanapek do pracy, sałatkę, obiad, a nawet kolacje? I cały czas zaskakuje Cię pustka w Twoim portfelu? Zamień gotowe produkty na te przygotowane przez Ciebie w Twoim domu.

Weź pod uwagę dodatkową pracę

Pracujesz czy studiujesz? Myślisz o urlopie w przyszłym roku, który nie będzie kosztował około 2000 złotych? Nasza rada : zacznij pracować dodatkowo. Nie musisz zarabiać dużo. Wystarczy, że uda Ci się zgromadzić potrzebą kwotę pieniędzy na przyszłoroczny wyjazd wakacyjny. Będziesz odpoczywać w kraju czy zza granicą? Czekamy na Twoją odpowiedź w komentarzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *