Profi Credit – opinie

„Firma Profi Credit powinna zniknąć z rynku! Nie potrafią (uczciwie!) współpracować z klientami! Jako „były” klient firmy nie miałem nawet chwili czasu na przeczytanie umowy pożyczki (natychmiast miałem ją podpisać, „przedstawiciel nie miał dla mnie czasu”!). Złożyłem wniosek o pożyczkę na 5000 złotych. Już po podpisaniu umowy okazało się, że w moich pożyczonych 5000 złotych 2500 złotych to ubezpieczenia pożyczki (nie uważam aby ubezpieczenie pożyczki było mi w ogóle potrzebne!). Na rękę otrzymałem tylko 2500 złotych (nie 5000 złotych o które wnioskowałem!)! Całkowity koszt mojej pożyczki wyniósł 10 000 złotych!”!

„Koszt pożyczki Profi Credit jest wyższy (niż pożyczki w banku) ponieważ firma nie ma żadnego zabezpieczenia spłaty! Z doświadczenia wiem (przede wszystkim z rozmów takimi osobami!), że takie osoby w ogóle nie myślą o tym, czy uda im się spłacić pożyczkę (dla nich pożyczka pozabankowa to „sposób na realizacje najnowszych zachcianek”!)! Jeśli wszyscy nieusatysfakcjonowani pożyczkobiorcy przed złożeniem podpisu pod umowę przemyśleliby to, czy pożyczka „rzeczywiście jest w ich przypadku niezbędna”, to Profi Credit potem nie pisaliby negatywnych komentarzy (firma Profi Credit „nie chowa” kosztów pożyczki, „ujawnia je” jeszcze przed zawarciem umowy np. na stronie internetowej!)! Nie mam wątpliwości, że firma Profi Credit jest poważną firmą (odpowiedzialne „podchodzi” do każdego klienta!) i otwartą na potrzeby klienta (nie możemy tylko zwlekać z powiadomieniem ich o opóźnieniu w płatności kolejnej raty!)”!

„Pożyczka Profi Credit nie jest tania, ale nie jest to pożyczka, która „wiąże się z dodatkowymi kosztami dla pożyczkobiorców” (każdy pożyczkobiorca otrzymuje umowę do przeczytania, ja moją umowę studiowałam blisko pół godziny, a przedstawiciel w tym czasie odpowiadał na moje wszystkie pytania, „nie czułam się w żaden sposób poganiania”, poza umową „wręczany jest Nam” harmonogram spłaty pożyczki, w harmonogramie „gołym okiem” widzimy wysokość Naszych rat!). Firma bardzo starannie informuje Nas o wysokości przelewu (który w ciągu kilku godzin do Nas wyśle), nie ma a więc takiej możliwości, abyśmy byli „zdumieni” jego wielkością! Żaden komornik nie wejdzie na Naszą pensje, jeśli będziemy Naszą pożyczkę spłacać w terminie. Ja nie spóźniłem się z płatnością żadnej raty (i nikt „nie zainteresował się” moim wynagrodzeniem)”!

„2 tygodnie czekałem na pożyczkę od Profi Credit (już pierwszego dnia dostarczyłem do firmy wszystkie niezbędne dokumenty!). Przedstawiciel nie potrafił mi niczego wytłumaczyć (jakich dokumentów jeszcze brakuje, sam musiałem krok po kroku analizować zawartość strony www firmy!)! Oprocentowanie pożyczki jest bardzo wysokie! Pożyczyłem tylko 3 tysiące złotych, a musiałem zwrócić 9 tysięcy (nie stawiałem oporów!)! Kontakt z główną siedzibą firmy jest właściwie niemożliwy (chciałem złożyć skargę na „mojego” przedstawiciela!)”!

„Na temat firmy Profi Credit na pewno nie wyrażę negatywnej opinii! Pożyczkę otrzymałem po kilku godzinach od złożenia wniosku (wniosek złożyłem w godzinach popołudniowych!), a przedstawiciel firmy od razu wzbudził moje zaufanie! Nie wierzę w to aby firma sprawdziła mnie w BIK (gdyż miałem kilka opóźnień w spłacie mojego kredytu mieszkaniowego i pożyczka Profi Credit z pewnością nie zostałaby mi przyznana)! Z przedstawicielem firmy spotkałem się na mieście, nie u mnie w domu (przedstawiciel nigdy nie zapukał do moich drzwi!)”!

„Każda pożyczka w Profi Credit jest ubezpieczona (nie ma takiej możliwości abyśmy odstąpili od ubezpieczenia pożyczki!), w ten sposób firma zabezpiecza jej spłatę (nie potrzebuje zabezpieczenia np. w postaci Naszego mieszkania!)! Niestety firma nie posiada żadnego własnego kapitału (jej kapitał stanowią pożyczki w bankach) i to budzi mój niepokój”!

„Dwa lata temu zostałem klientem firmy Profi Credit! Po kolejnych 12 miesiącach jej przedstawicielem! Trudno jest mi zrozumieć wypowiedzi : „To lichwa”, „To oszustwo” itd. Nie zapominajmy o tym, że firma Profi Credit udostępnia pożyczki bez BIK – u (a każdy klient wnioskujący o pożyczkę jest klientem podwyższonego ryzyka!)! Ubezpieczeni pożyczki zawsze będzie wysokie (firma na pewno nie zmieni swojej polityki!)! A zadowolonych klientów firmie nie brakuje (to przede wszystkim osoby, które dokładnie czytają wszystkie zapisy w umowie!)!

„Jestem jedną z przedstawicielek zadowolonych klientów firmy Profi Credit! Przed podpisaniem umowy otrzymałam wszystkie niezbędne informacje! Koszty pożyczki policzyłam sama (a następnie potwierdziłam je u przedstawiciela! Dowiedziałam się także, że całkowity koszt pożyczki mogę obniżyć, jeśli spłacę pożyczkę szybciej (i owszem otrzymałem zwrot ubezpieczenia „w adekwatnym procencie” oraz oprocentowanie „za czas, który nie został wykorzystany”!

„Mój najlepszy przyjaciel został oszukany przez firmę Profi Credit! Pożyczył u nich 4 tysiące złotych, a ma oddać 12! Oddał już im pożyczone 4 tysiące złotych, a oni domagają się jeszcze 8”!

„Otrzymałem pożyczkę od Profi Credit w ciągu jednej doby! Pożyczkę spłacałam w terminie i nie mam żadnych nieprzyjemności! Owszem trzeba zapłacić więcej, bo to pożyczka bez BIK, ale warto”!

„Profi Credit nie pobiera żadnych przedpłat! To uczciwa firma dla uczciwych pożyczkobiorców”!

„Gdyby firma była nieuczciwa wobec swoich klientów, to na pewno już dawno straciłaby pozwolenie na prowadzenie działalności! Zajrzałem na stronę Profi Credit, policzyłem koszty pożyczki, i nie złożyłem wniosku. Szukam na razie jeszcze tańszej oferty, ale nie doszukuje się żadnego oszustwa”!