Atuty pożyczek internetowych

Wiele osób korzysta z tradycyjnych produktów finansowych, jednakże nadal narzeka na to, że muszą pofatygować się do oddziału swojego banku, odstać swoje w kolejce, a następnie dogadać się jeszcze z konsultantem, po czym i tak nie otrzymują takiej pożyczki czy kredytu, jakie by chcieli. Na szczęście wystarczy zajrzeć do Internetu, żeby rozwiązać za pomocą kilku kliknięć ten problem.

“Szybkie pożyczki!”, “Pożyczki online”, “Pożyczki przez Internet” – takich haseł w reklamach internetowych jest multum, dlatego nie sposób ich nie zauważyć. Jeżeli więc masz już dość ciągłego oczekiwania na swoje pieniądze i chciałbyś sam przy tym wybrać sobie wysokość pożyczki, powinieneś skorzystać z takiego rodzaju świadczeń finansowych.

Niezależnie od tego, czy są to pożyczki świadczone w tradycyjnych bankach czy parabankach, procedury wyglądają podobnie. Interesanci muszą wypełnić wniosek online, który najczęściej przypomina prosty formularz kontaktowy. Podają w nim swoje podstawowe dane osobowe, czyli imię, nazwisko, PESEL, numer telefonu. W niektórych sytuacjach podać można nawet preferowane godziny kontaktu lub oddział, do którego chce się potem udać (tak jest w przypadku między innymi PKO BP). Potem oddzwania konsultant, żeby uzgodnić szczegóły dotyczące potrzebnej pożyczki. Ostatecznie jednak i tak klienci są zapraszani do oddziału, żeby podpisać umowę, jednakże załatwienie części formalności poprzez kontakt telefoniczny skraca czas wizyty w banku.

W przypadku zaś pożyczek internetowych świadczonych przez parabanki sytuacja wygląda podobnie, z tą różnicą, że pożyczkobiorcy otrzymać mogą potrzebne fundusze znacznie szybciej, w dodatku bez wychodzenia z domu. Parabanki takie jak MiniCredit, NetCredit, VIASMS czy SMS365 pozwalają na otrzymanie pożyczki w kilkanaście minut, natomiast umowa przysyłana jest drogą pocztową do domu interesanta. Należy ją wówczas podpisać i odesłać pod wskazany adres. W przypadku Providenta odwiedza nas konsultant, żeby ustalić szczegóły pożyczki – podpisujemy umowę i generalnie jeszcze tego samego dnia pieniądze mogą znaleźć się na naszym koncie.

2 komentarze

  1. Uważam, że pożyczki internetowe to świetne rozwiązanie. Sama już po raz drugi skorzystałam z takiej możliwości. Nie dość, że nie wyczekuję w kolejkach, to pieniądze dostałam tego samego dnia. Dla mnie to świetna opcja.

  2. A ja cały czas staram się namówić mamę na pożyczkę przez Internet. Na razie ma problemy z chodzeniem i nie może załatwiać spraw na mieście, więc przyniosłam jej wszystkie potrzebne informację i nawet chciałam jej pomóc w załatwieniu wszystkich potrzebnych formalności, ale ona woli tradycyjne sposoby. Szkoda, bo przecież po to wymyślają wszystkie udogodnienia dla klientów, aby z nich korzystać. Ale może w końcu przekonam moją mamę…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *