Czy osoba bezrobotna może otrzymać pożyczkę

Wiele osób w obecnych czasach staje przed koniecznością zaciągnięcia pożyczki gotówkowej. Dzieje się tak najczęściej dlatego, że środki, które posiadają, nie są wystarczające na zaspokojenie wszystkich często nawet podstawowych potrzeb, uiszczenie opłat, czy spłatę innych zobowiązań. Nie zawsze też znajomi czy rodzina są w stanie pomóc – w takiej sytuacji trzeba szukać wsparcia gdzie indziej.

Jednym z rozwiązań może być wystąpienie z wnioskiem o kredyt bankowy. Jednak nie każdy ma szansę go otrzymać. Aktualnie banki stosują bardzo surowe procedury i udzielają pożyczek tylko i wyłącznie klientom, którzy spełniają wszystkie wymagania. Przede wszystkim, jeżeli chcemy zaciągnąć kredyt w banku, musimy wykazać się nieskazitelną historią kredytową – osoby, które w przeszłości nie uiszczały swych zobowiązań terminowo, bądź nadal nie spłaciły swoich długów, nie mogą liczyć na pozytywne rozpatrzenie swojego wniosku. Ponadto, banki wymagają od klienta wykazania odpowiedniej zdolności kredytowej i udowodnienia, że będzie on w stanie oddać pożyczoną kwotę. W tym celu musimy okazać zaświadczenie o zatrudnieniu wraz z wykazem wysokości zarobków. Dlatego osoby bezrobotne, bądź pracujące “na czarno”, nie mogące wykazać stałego dochodu, nie przejdą pozytywnie weryfikacji i z pewnością nie otrzymają potrzebnej pożyczki.

Na szczęście na rynku działają również firmy prywatne, które nie stosują tak rygorystycznych procedur i są w stanie udzielić pożyczki praktycznie każdemu. Ich główną zaletą jest to, że w razie potrzeby nie sprawdzają one historii kredytowej klienta w BIK, dlatego nawet jeśli w przeszłości nie udało nam się spłacić jakiegoś zobowiązania na czas, nadal mamy szansę na uzyskanie potrzebnej kwoty. Ponadto, co najważniejsze, o pożyczkę w firmie pozabankowej, mogą z powodzeniem ubiegać się również osoby bezrobotne. Tacy pożyczkodawcy nie wymagają bowiem żadnych zaświadczeń (ani o dochodach, ani umowy o pracę), czy dodatkowych dokumentów – najczęściej wystarczy okazać jedynie dowód osobisty. Co więcej, pożyczki gotówkowe przez nich oferowane są bardzo szybkie, co oznacza, że wnioskowane kwoty klient otrzymuje niemal od ręki – jest to szczególnie istotne w przypadku osób, które nie mają pracy, a potrzebują pilnie zastrzyku gotówki.

Osoby bezrobotne, które poszukują wsparcia finansowego, nie powinny się zatem zniechęcać, ponieważ i one mogą otrzymać niezbędną im sumę – wystarczy tylko odnaleźć dobrą i pewną firmę, która oferuje podobne pożyczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *