Jeździsz przepisowo i jesteś doświadczonym kierowcą? Sprawdź, jakich zniżek na AC możesz się spodziewać

Większość kierowców ogranicza się do wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego. Warto rozważyć jednak rozszerzenie ochrony ubezpieczeniowej o polisę autocasco (AC) tym bardziej, że doświadczeni kierowcy mogą otrzymać atrakcyjne zniżki.
młody mężczyzna prowadzi samochód

Ubezpieczenie OC w żaden sposób nie zabezpiecza finansowo w razie uszkodzenia spowodowanego przez osobę kierującą ubezpieczonym pojazdem. Taką rolę ma polisa autocasco – nieobowiązkowa polisa, na wykupienie której decyduje się zaledwie 20% właścicieli pojazdów. O jego wykupieniu warto pomyśleć szczególnie jako doświadczony kierowca. Należy bowiem mieć świadomość, że za przepisową jazdę bez szkód kalkulator autocasco jest w stanie obniżyć wysokość składki AC.

Zniżki na AC za bezszkodową jazdę

Towarzystwa ubezpieczeniowe obliczają wysokość składki na ubezpieczenie AC, uwzględniając kilka istotnych czynników. Wpływ na ostateczną kwotę mają także zniżki przyznawane za bezszkodową jazdę. Dzięki nim, kalkulator autocasco obniża wysokość składki nawet o 60%.

Za bezszkodową jazdę należy rozumieć brak szkód wyrządzonych przez kierowcę ubezpieczonego pojazdu na osobach trzecich lub ich mieniu w okresie 12 miesięcy. Za każdy rok jazdy bez szkód ubezpieczyciel przyznaje 10-procentową zniżkę.

Zniżki za wiek kierowcy

Kalkulator autocasco uwzględnia również zniżki przyznawane za wiek osoby uprawnionej do użytkowania pojazdu. Ubezpieczyciele “premiują” doświadczonych kierowców, zwykle powyżej 25. roku życia. Co więcej, im dłużej posiadają prawo jazdy, tym większej zniżki mogą się spodziewać. Dzięki temu ostateczny koszt ubezpieczenia AC jest niższy.

Zniżki za wykupienie AC w pakiecie z OC

Firmy ubezpieczeniowe doceniają klientów, którzy zdecydują się skorzystać z kompleksowej oferty, dlatego kalkulator autocasco wskazuje niższą wysokość składki przy wykupieniu nieobowiązkowego ubezpieczenia w pakiecie z AC. Zniżki mogą wynieść nawet 5%.

Z czego wynikają zniżki dla doświadczonych kierowców oraz za przepisową jazdę?

Wysokość składki AC szacowana jest na podstawie ryzyka ubezpieczeniowego. Im prawdopodobieństwo szkody jest większe w przypadku konkretnego kierowcy, tym wyższej składki może się on spodziewać. Dlatego też firmy ubezpieczeniowe nakładają zwyżki na młodych i niedoświadczonych kierowców poniżej 25 roku życia. Zgodnie z policyjnymi statystykami, to właśnie osoby młode są najczęstszymi sprawcami kolizji drogowych spowodowanych brawurą i brakiem obeznania w bezpiecznej jeździe. Natomiast osoby starsze i doświadczone jeżdżą przepisowo, starając się unikać zagrożenia. Mając to na uwadze, to właśnie wieloletni kierowcy mogą liczyć na zniżki oferowane przez firmy ubezpieczeniowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *