Karta kredytowa

Perturbacje gospodarcze, z jakimi borykamy się współcześnie również w Polsce, powoduje że wiele osób zostaje postawionych przed finansową ścianą. Warto mieć zawsze w zanadrzu dodatkowe pieniądze, sytuacja bowiem jest dzisiaj na tyle chwiejna, że nie wiadomo, kiedy mogą okazać się przydatne. Pewnym buforem bezpieczeństwa może być więc karta kredytowa.

Jest to karta płatnicza wydawana klientowi przez bank, który jednocześnie tym samym przyznaje mu pewien określony limit kredytowy. Wielkość kwoty limitu uzależniona jest od stanu finansowego danej osoby. Płatności, jakie są wykonywane za pomocą karty kredytowej, wliczane są w limit ustalony przez bank. Najczęściej konsument nie musi zakładać konta w banku, w jakim wydana mu zostaje karta kredytowa. Rozliczenie pomiędzy nim a bankiem bazuje na comiesięcznych wyciągach, jakie są mu przez tę instytucję wysyłane. Posiadacz karty kredytowej jest objęty tak zwanym grace period, czyli okresem bezodsetkowym. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, ponieważ dzięki niemu każda osoba, jaka dokona spłaty całości zadłużenia z okresu, na który opiewa zestawienie transakcji, nie będzie musiała płacić odsetek od kredytu kartowego.

Warto pamiętać, że samo posiadanie karty kredytowej obliguje nas do uiszczenia opłaty, jaką zwykle od razu pobierają banki, jej wysokość jednak jest symboliczna. Podsumowując, jest to na tyle korzystne rozwiązanie, że coraz więcej osób decyduje się na użytkowanie karty kredytowej. Wartość transakcji, jakie są za jej pomocą realizowane, stale wrasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *