Kilka słów o firmie Hapi Pożyczki

Na dość zatłoczonym rynku pożyczek pozabankowych jakiś czas temu pojawił się nowy gracz. Mowa o firmie Hapi Pożyczki, która oferuje internetowe pożyczki spłacane w ratach. Fakt spłaty ratalnej zaciągniętych pożyczek odróżnia firmę od parabanków proponujących tzw. pożyczki chwilówki. Również kwoty pożyczek są dużo większe. Wahają się one od 800 złotych do aż 10 tysięcy złotych. Okres kredytowania to od 3 do 24 miesięcy. Pozwala to na wypracowanie dogodnego planu spłaty, który zanadto nie obciąży domowego budżetu. Warto również wspomnieć, że marka Hapi Pożyczki należy do firmy IPF Polska, która jest również właścicielem marki Provident, czyli jednej z pierwszych firm parabankowych działających w Polsce.

kobieta ze smutną miną
W Hapi Pożyczki można pożyczyć od 800 złotych do 10 tysięcy złotych.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy okres spłaty waha się od 3 do 24 miesięcy. Maksymalna kwota pożyczki nam oferowanej zostanie ustalona na podstawie oceny naszej zdolności kredytowej. Proces przyznawania można określić, jako jedną wielką weryfikację. Sprawdzany jest nasz adres mailowy, numer telefonu, a także konto bankowe (musimy wykonać przelew na kwotę 1 zł na rachunek bankowy podany przez firmę). Po przeprowadzeniu weryfikacji nie pozostaje nam nic innego jak oczekiwanie przelewu pożyczonych nam środków. Ten nie powinien zająć pożyczkodawcy wiele czasu – według reklam może to być nawet 15 minut, czyli naprawdę szybko.

Żeby móc cieszyć się wypłaconymi środkami należy przede wszystkim udokumentować dochód. Hapi Pożyczki sprawdza czy figurujemy w rejestrze dłużników, jednak nawet, jeśli tak jest to nie powinniśmy od razu rezygnować z próby uzyskania kredytu. Jeśli tylko posiadamy dochód, który możemy udokumentować na papierze to nie stoimy na straconej pozycji. Warto spróbować, gdyż dla firmy najważniejszy jest fakt posiadania przychodów, które pozwolą na spłatę kolejnych rat.

Jeśli już o spłacie rat mowa to pamiętajmy, by robić to terminowo. Jest to niezwykle istotne, ponieważ po pierwsze budujemy w ten sposób naszą historię kredytową, a po drugie nie narażamy się na dodatkowe kary finansowe. Do wykonania spłaty służy specjalny numer konta Hapi Pożyczki. Firmy nie interesuje, kto wykona spłatę, ważne, aby pieniądze zasiliły przypisany nam rachunek. Warto również wspomnieć o ciekawej usłudze, którą ochrzczono, jako „wakacje od raty”. Niekiedy kilka niespodziewanych wydatków potrafi dość mocno nadszarpnąć nasz budżet. Właśnie na wypadek takich sytuacji pożyczkodawca wprowadził omawianą usługę, dzięki której możemy uwolnić się od rat na okres od 1 do 4 miesięcy. Wszystko zależy od tego na jak długi okres spłaty się zdecydowaliśmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *